Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Відбулось позачергове засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС
  

 26 березня 2020 року у конференц-залі виконкому під головуванням заступника міського голови Ігоря Судакова відбулось  позачергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.


Члени комісії розглянули наступні питання:

1. Про попереднє визнання на території Запорізької області надзвичайної ситуації регіонального рівня у зв’язку із поширенням на території області гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

2. Про роботу ринків в умовах карантину (надзвичайної ситуації).

3. Про можливість здійснювати діяльність суб’єктами господарювання відповідно до змін від 25.03.2020 № 239 до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211

Стосовно першого питання, на виконання протоколу регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 25.03.2020 № 8 та рішення регіональної комісії про попереднє визначення, що ситуація, яка виникла на території Запорізької області у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 призвела до надзвичайної ситуації регіонального рівня та відповідає п.п. 1 п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 368 «Про затвердження Порядку класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за її рівнями».

Відповідно до Державного класифікатора надзвичайних ситуацій ДК 019-2010, вищезазначена надзвичайна ситуація відноситься до коду 20711 «НС, пов’язана з екзотичним та особливо небезпечним інфекційним захворюванням людей (окремі випадки)» і відповідає ознакам надзвичайних ситуацій, що вказані у п. 27 розділу ІІ «захворювання людей на особливо небезпечні інфекційні хвороби: чума, холера, віспа (натуральна), жовта гарячка, гарячка Ласса, хвороба спричинена вірусом Ебола, хвороба спричинена вірусом Марбург, Кримська геморагічна гарячка, спричинена вірусом Конго гарячка Денге, геморагічна гарячка Мачупо (болівійська), геморагічна гарячка Хунін (аргентинська), гарячка Західного Нілу, тяжкий гострий респіраторний синдром (ТГРС) – SARS, поліомієліт, спричинений диким поліовірусом, високопатогений пташиний грип, грип, спричинений новим субтипом, малярія, мінінгококова хвороба» наказу МВС України від 06.08.2018 № 658 «Про затвердження Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій», комісія вирішила:

1. Прийняти до відома інформацію доповідачів.

2. Виконавчому комітету Мелітопольської міської ради Запорізької області та його структурним підрозділам:

2.1. Посилити контроль за виконанням попередніх рішень місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

2.2. Забезпечити організацію та роботу оперативного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

2.3. Забезпечити роботу суб’єктів господарювання із запровадженням режиму роботи з розрахунку один відвідувач на 10 кв. метрів площі торговельного (операційного) залу за умови дотримання дистанції між ними не менш як 1,5 метри із встановленням спеціальних позначок.

3. Управлінню соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області спільно з Територіальним центром соціального обслуговування Мелітопольської міської ради Запорізької області та Центром комплексної реабілітації осіб з інвалідністю Мелітопольської міської ради Запорізької області визначити осіб, які потребують стороннього догляду (у т.ч. осіб з інвалідністю) з метою забезпечення їх предметами першої необхідності (продукти харчування, засоби гігієни, ліками тощо) та взяти їх під контроль на період дії карантину.

4. Керівникам спеціалізованих служб цивільного захисту м. Мелітополя привести підпорядковані служби у готовність до виконання функціональних завдань за призначенням в режимі надзвичайної ситуації.

5. Управлінню з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Запорізької області підготувати проект розпорядження міського голови про призначення керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

6. Відділу охорони здоров’я Мелітопольської міської ради Запорізької області:

6.1. Розробити та затвердити план заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації регіонального рівня;

6.2. Ввести в дію план реагування на медико-біологічні захворювання;

6.3. Спільно з керівниками медичних закладів, які задіяні у ліквідації гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 підготувати відповідні документи, що підтверджують необхідність виділення коштів з резервного фонду на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації;

6.4. Організувати роботу медичного персоналу в визначених госпітальних базах для надання медичної допомоги пацієнтам з хворобою COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, вахтовим методом терміном по 10 діб з подальшим направленням на самоізоляцію на 14 діб, за відсутністю показань до госпіталізації.

7. Начальнику Мелітопольського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Запорізькій області підготувати розгортання мобільного пункту управління для роботи штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в районі, визначеному керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

8. Управлінню соціально-економічного розвитку міста виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Запорізької області відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 № 415 «Про затвердження Порядку використання коштів резервного фонду бюджету» розглянути питання щодо виділення коштів з резервного фонду на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації регіонального рівня.

9. Доручити завідувачу ВП «Мелітопольський міський відділ ДУ «Запорізький лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»:

9.1. Посилити епідемічний контроль на території м. Мелітополя;

9.2. Розробити та надати керівнику з ліквідації надзвичайної ситуації План заходів з стабілізації епідемічної ситуації, пов’язаною з хворобою COVID-19 на території м. Мелітополя та вжиття відповідних заходів реагування щодо недопущення розповсюдження інфекції.

Щодо питання про роботу ринків в умовах карантину (надзвичайної ситуації), заслухавши доповідача та враховуючи думку начальника Мелітопольського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Угненко О. та завідувача ВП “Мелітопольський міський відділ ДУ “Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України” Склярова Р., комісія вирішила:

1. У звʼязку з введенням надзвичайної ситуації посилити карантинні заходи на територіях ринків та торговельних майданчиків м. Мелітополя:

1.1. Забезпечити окремо вхід і окремо вихід на територію ринків з встановленням відповідних позначок та визначити напрямки руху по території ринків та торговельних майданчиків з встановленням відповідних покажчиків.

1.2. Забезпечити ретельне прибирання та дезінфекцію двічі на день на територіях та у приміщеннях ринків та торговельних майданчиків м. Мелітополя (посилене прибирання в кінці робочого дня та санітарна обробка прилавків на території).

1.3. Забезпечити відсутність скупчення людей на територіях та у приміщеннях ринків та торговельних майданчиків м. Мелітополя.

1.4. Мінімальна відстань між продавцями та покупцями повинна становити 2 метри.

1.5. Мінімальна відстань між продавцями повинна становити 2 метри.

1.6. Всі працівники та продавці ринків та торговельних майданчиків повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту: маски, рукавиці, антисептичні засоби.

1.7. Зобовʼязати продавців використовувати поліетиленові одноразові рукавиці поверх латексних/нітрилових для роботи з продуктами харчування.

1.8. Всі продукти харчування мають бути захищені пластиком або поліетиленом.

1.9. Вбиральні на територіях та у приміщеннях ринків та торговельних майданчиків мають бути забезпечені антисептичними засобами, милом, паперовими рушниками та обовʼязкова наявність проточної води.

1.10. Перед початком роботи проводити безконтактну термометрію працівників та продавців.

1.11. Запровадити журнал обліку, в якому працівники та продавці зобовʼязані під особистий підпис зазначати стан свого здоровʼя та провести роз’яснювальну роботу з працівниками та продавцями щодо їх особистої відповідальності.

1.12. Заборонити продавцям, які перебували впродовж останніх 14 днів за кордоном перебувати на територіях та приміщеннях ринків та здійснювати продаж продуктів харчування.

1.13. Призупинити роботу всіх закладів громадського харчування на території та у приміщеннях ринків.

1.14. Заборонити торгівлю в не встановлених місцях на території ринків.

1.15. Рекомендувати не допускати до роботи працівників та продавців з групи ризику, а також працівників літнього віку.

1.16. Інформувати відвідувачів ринків про заходи захисту населення.

2. На ринках та торговельних майданчиках м. Мелітополя здійснювати торгівлю виключно продуктами харчування, засобами гігієни, кормами, насінням і садивним матеріалом.

3. За невиконання карантинних заходів зазначених в п. 1 питання 2 цього протоколу персональну відповідальність несуть керівники ринків та торговельних майданчиків відповідно до чинного законодавства.

4. Заборонити торгівлю в не відведених для цього місцях на території м. Мелітополя.

Щодо можливості здійснювати діяльність суб’єктами господарювання відповідно до змін від 25.03.2020 № 239 до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 комісія вирішила внести зміни до попереднього протоколу засідання від 17.03.2020.

Відтепер, до 24 квітня 2020 р. Забороняється робота суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

- торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

- провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

- торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.


< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2020