Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

У Мелітополі створили централізовану бактеріологічну лабораторію

2
654

На базі оновленої інфекційної лікарні розпочала роботу централізована бактеріологічна лабораторія. Тут створені сучасні умови задля якісного та швидкого проведення досліджень, комфорту та безпеки персоналу. Як тепер працює баклабораторія, під час традиційної виїзної наради перевірили Мелітопольський міський голова Іван Федоров та його заступник Олександр Щербаков.

Іван Федоров зазначив, що в Мелітополі продовжується поступове відродження лабораторій. В минулому році в нашому місті була створена перша в області комунальна ПРЛ-лабораторія після Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України. Тепер облаштували централізовану бактеріологічну лабораторію.

- Майже п'ять років баклабораторія працювала у пристосованих приміщеннях на базі колишньої поліклініки № 3 на вулиці Індустріальній та на базі першої міської лікарні. Тепер обидві вони переїхали у нові приміщення. Ми створили комфортні умови для колективу лабораторії, додатково обладнали її усім необхідним устаткуванням, що вплине на якість та швидкість проведення досліджень. Ще один важливий факт — баклабораторія розташована у медичному містечку і всі медичні заклади для самоконтролю перевіряють тут свою стерильність. Плюс поруч інфекційна лікарня, пацієнти якої є одними з основних клієнтів баклабораторії, - розказав Мелітопольський міський голова.

На обладнання баклабораторії сучасними меблями та обладнанням з міського бюджету було виділено понад 2,2 мільйони гривень. Ремонтні роботи у приміщеннях були зроблені за кошти Європейського інвестиційного банку в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України під час реконструкції інфекційної лікарні.

За словами завідуючої баклабораторією Зої Кінди, потужність об’єднаної лабораторії складає більше 100 тисяч досліджень на рік. Це дослідження на кишкову та крапельну групи інфекцій, дослідження клінічного матеріалу з гнійно-септичного хірургічного відділення та ковідного шпиталю.

Бактеріологічна лабораторія розташована в окремому блоці на першому поверсі інфекційної лікарні. Тут створені окремі входи для співробітників та прийому матеріалу, дотримується чітке розмежування на «чисту» та «заразну» зони. Крім того, організовано проведення санітарно-бактеріологічних досліджень з самоконтролю лікувальних установ з боксом для посівів на стерильність. Передбачена окрема система припливно-витяжної вентиляції, водопровід з гарячою та холодною водою.

Сьогодні в штаті баклабораторії 30 спеціалістів, у тому числі 7 лікарів-бактеріологів. Працює вона безперервно — навіть в вихідні та святкові дні.

Також за темою

Рада Європи допомагає українцям підготуватись до повернення в Мелітополь після деокупаціїЧитати далі

Рада Європи допомагає українцям підготуватись до повернення ...

19-20 травня 2023 року у Києві на базі Creative State of Arsenal відбувся цікавий захід, при підтримці Ради Європи в рамках реалізації проєкту «...
21 травня - День пам'яті жертв політичних репресійЧитати далі

21 травня - День пам'яті жертв політичних репресій

Сьогодні в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій комуністичного режиму. Через понад 80 років після тих кривавих подій маємо справ...
9 травня відзначається День Європи Читати далі

9 травня відзначається День Європи

73 роки тому Європа об'єдналася, щоб не допустити повторення помилок минулого й кровопролитних воєн.