Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Мелітополь – місто вражень та сучасної динамічної культури!

295
4392

Одне з головних завдань культури – є створення умов для участі містян у культурному житті міста, реалізація їх творчих потреб та ініціатив, організація дозвілля та відпочинку для дітей та дорослих, а також популяризація української культури.

Культурні потреби мелітопольців задовольняють 11 закладів культури та Центр організаційно-методичної роботи, який є своєрідним «диригентом» усіх культурних подій міста.

МИСТЕЦЬКІ ШКОЛИ

Маленьких творчих мелітопольців ради вітати у себе мистецькі школи міста – Дитяча музична школа №1, Дитяча школа мистецтв та Дитяча художня школа. Асортимент занять, які пропонують школи різноманітний. Тут вас навчать грати на музичних інструментах, співати, танцювати, малювати не гірше відомих художників, а також допоможуть стати справжніми акторами. Щороку в школах навчається понад 1000 дітей, які є призерами регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Вони підкорюють не тільки концертні майданчики Мелітополя, а й усієї країни! Мистецькі школи міста – це справжня колиска творчості Мелітополя. Вони не тільки навчають, а й дають можливість для самореалізації учнів. Яскравим прикладом того є чудові мистецькі проєкти:

Мистецтво вулицями міста

АРТ ЗИМА

Нащадки славної родини Івана Франко - презентація творчості Олесі Франко

Міський мистецький проєкт Фестиваль-конкурс "Віночок Кобзареві"  

ПАЛАЦИ КУЛЬТУРИ

Місто має 2 палаци культури – Палац культури ім. Т.Г. Шевченка та Палац культури залізничників. На базі палаців функціонує 31 творчий колектив національно-культурної, хореографічного, вокального, інструментального, театрального, циркового та народного ужиткового мистецтва. Палаци культури – це «скарбниця» талановитих аматорських колективів, якими керують справжні професіонали своєї справи, про що свідчить чимала кількість отриманих колективами високих винагород. Завдяки активній концертній діяльності та участі у різноманітних фестивалях та конкурсах, багато з них відомі далеко за межами України. Також, ці заклади є концертними майданчиками для театральних вистав та концертів українських і закордонних артистів.

ЦЕНТРАЛІЗОВАНА БІБЛІОТЕЦЧНА СИСТЕМА

Ще одними осередками культурного життя міста є бібліотеки. Мелітополь має 5 бібліотек у різних районах міста, які об’єднані в одну Централізовану бібліотечну систему. Сьогодні бібліотеки Мелітополя – це установи культури нового типу, які поєднують в собі традиційні та інноваційні форми обслуговування. Вони виконували функцію не лише збирачів книг, а й  орієнтовані на сприяння розвитку інструментів громадської участі, зокрема, місцем громадських обговорень, зустрічей, навчань, а також операторами бюджету участі. Маючи власну Стратегію розвитку публічних бібліотек, яка була розроблена на основі думки громади, бібліотеки здійснюють свою діяльність за такими напрямками: креативний простір; інформаційно-культурний простір та дозвілля; віртуальна бібліотека; неформальна освіта протягом всього життя; співпраця, партнерство та промоція. Бібліотеками міста було реалізовано низку суспільно-важливих проєктів: Коворкінг-центр громадської активності», «Перший безкоштовний 3D-кінотеатр «Дитячі мрії» та «Центр сімейного дозвілля», «Картування громад як інструмент для впровадження політики «місто, що навчається». За свою діяльність мелітопольські бібліотеки стали володарями міжнародної премії EIFL «OPEN GOVERNMENT: INNOVATION AWARD». Щорічно їх відвідує понад 20000 містян. Все тому, що на їх базі можна не лише почитати книжку, а й взяти участь у різноманітних тренінгах, майстер-класах, вебінарах, презентаціях, скористатись послугами інтернет центрів та просто цікаво провести час. Бібліотеки Мелітополя – це про сучасність та комфорт для кожного!

МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

Справжнім скарбом Мелітополя є місце, де живе історія – Мелітопольський міський краєзнавчий музей – один з найстаріших музеїв Запорізької області, найпотужніший культурно-просвітницький заклад Мелітополя та Мелітопольського регіону, який розповідає про історію краю з найдавніших часів до сучасності. Музейна колекція нараховує понад 60 тис. предметів і складається з археологічної, нумізматичної, етнографічної, художньої, геологічної, палеонтологічної, ботанічної, зоологічної, ентомологічної колекцій. Провідними напрямами його роботи були як основні музейні функції – збирання колекцій, наукові дослідження з історії Мелітопольщини, вивчення власних фондів та виставки, так і нові - переосмислення та адаптація формату роботи до сучасності, трансформування задля того, щоб бути ближче до спільноти регіону. Особливістю музею є сучасний інтерактивний простір «MLT Museum Smart Room», відкритий і доступний для людей з інвалідністю. Він поєднує в єдиній програмі мистецтво, науку та інновації, освітню діяльність музею та навчальних закладів. Також, музей долучався як до світових ініціатив - #MuseumFromHome, #MuseumWeek так і розпочав свої проєкти - #MLTMuseumFromHome, #ВідРеставраціїДоЕкспозиції, #фондиМКМ #MLT_МіжПросторомТаЧасом та інші. В Музеї реалізовувалась низка інтерактивних освітніх програм для дітей - «Музейний вихідний», «Музейні канікули», «Neoсвіта. Подорож світом», проводилися науково-практичні конференції, семінари, круглі столи, воркшопи, акції тощо.

МЕЛІТОПОЛЬ ФЕСТИВАЛЬНИЙ

Говорячи про місто, не можна не згадати про яскраві заходи, яких в місті проходить щороку більш ніж 150, та фестивалі міста. Найбільшими з них є фестиваль Мелітопольщини «ЧерешнЕво», Молодіжний фестиваль національний культур «Віра. Надія. Любов» та Всеукраїнським фестивалем духової та естрадної музики «Таврійські сурми».

ЩОРІЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ МЕЛІТОПОЛЬЩИНИ «ЧЕРЕШНЕВО»

Кожного року в червні в Мелітополі проходить унікальна подія – Щорічний фестиваль Мелітопольщини «ЧерешнЕво», яка є найсмачнішим і найважливішим заходом для мешканців та гостей міста у південно-західному регіоні України.

Щороку місто збирає понад 7000 гостей. Фестиваль розпочинається традиційною арт-ходою «Черешествіє», в якій беруть участь більше тисячі городян та гостей міста. На учасників заходу чекає багато тематичних майстер-класів, фотозон, локацій від підприємців міста, але справжнім подарунком для всіх є наймасштабніша картина країни з черешні, яка дивує не тільки своїми розмірами але й складністю виконання. У 2021 році картина була виконана в стилі триптих 7 метрів довжиною та 3 вистою, на виготовлення якої  було використано 330 кг черешні!

Усіх, хто завітає на свято в одежі червоного кольору, пригощають фірмовим десертом фестивалю – смачним морозивом з черешневим варінням. На головній сцені парку протягом всього вечора запальний настрій мелітопольцям та гостям міста дарують запрошені музичні гурти.

На сцені парку відбувся розіграш. Переможці щасливого лотерейного квитків отримують подарункові сертифікати від спонсорів, а також сувеніри черешневого свята.

Також, у ресторанах міста традиційно до фестивалю готують унікальні авторські страви з черешні, які не можливо скуштувати більш ніде!

Саме в цей час Мелітополь є епіцентром яскравих барв, щирих посмішок, червоного кольору та черешні!

МОЛОДІЖНИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАЦІОНАЛЬНИЙ КУЛЬТУР «ВІРА. НАДІЯ. ЛЮБОВ»

Молодіжний фестиваль національний культур «Віра. Надія. Любов» - це свято, що єднає національні громади з усієї України у єдину родину, та щоразу демонструє красу та велич кожного з братніх народів.

Мелітополь – особливе місто. Тут, на перехресті культур, панує неповторна атмосфера дружби народів. Тому саме тут у 2016 році народився молодіжний фестиваль національних культур «Віра. Надія. Любов», який в щороку зустрічає представників різних народів світу. Головною метою якого є відродження духовних цінностей і традицій національних культур, формування у молоді загальноукраїнської самосвідомості, громадянської спільності, поваги до історії і культури України. 

Щороку гостинна таврійська земля збирає понад тридцять кращих колективів в етнічному центрі – на фестивалі «Віра. Надія. Любов». Гості фестивалю мають змогу насолодитися виступами хореографічних та музичних колективів, поринути в неповторну атмосферу автентичних культурних традицій. Усі гості фестивалю мають унікальну можливість спробувати себе у ролі майстрів народних ремесл, познайомитись з символікою різних країн, унікальними предметами їх побуту та приміряти на себе національні костюми.

ВСЕУКРАЇНСЬКИМ ФЕСТИВАЛЕМ ДУХОВОЇ ТА ЕСТРАДНОЇ МУЗИКИ «ТАВРІЙСЬКІ СУРМИ»

Раз на два роки Мелітополь поринає в атмосферу духової музики разом з Всеукраїнським фестивалем духової та естрадної музики «Таврійські сурми». Географію учасників фестивалю охоплює всю України — від Криму до Сум, від Донбасу до Карпат, славетну Миколаївщину, яскраву Харківщину, модернову Київщину, колоритну Одещину та інші регіони. Фестиваль проходить два дні. Він розпочинається з конкурсних прослуховувань колективів та перетікає у феєричну ходу учасників вулицями міста. Не менш яскравими є показові виступи учасників на головному стадіоні міста. Таврійські сурми – це фестиваль, який неможливо забути, адже це неповторна музична атмосфера.

Більше культурних подій в соціальних мережах

Портал

Facebook

Youtube

Іnstagram

Telegrame