Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Як діяти під час артилерійського обстрілу

6
448

 ЯКЩО  ОБСТРІЛ ЗАСТАВ ВАС НА ВУЛИЦІ
Якщо під час артилерійського обстрілу ви знаходитесь на вулиці, негайно лягте на землю (канаву, яму), щільно притуліться до якогось виступу: бордюру, клумби, забору або бетонної конструкції та закрийте голову руками.  
Пам'ятайте, що найчастіше причиною поранення є не пряме влучення снаряду, а результат попадання уламків та вплив вибухової хвилі. Снаряди та міни відриваються в верхньому шарі грунту, уламки після підриву летять на висоті 30-50 см над поверхнею землі.

ЯКЩО  ОБСТРІЛ ЗАСТАВ ВАС В БУДІВЛІ
Негайно зайдіть в підвал або хоча б спустіться на перший поверх. Як правило, снаряди попадають в верхні поверхи.
Якщо артилерійський обстріл застав вас у будинку зненацька і не лишилося часу зреагувати, швидко йдіть в кімнату, віддалену напряму, звідки ведеться обстріл. Лежачи або сидячи, притуліться до несучої стіни, не стійте напроти. Найчастіше осколки потрапляють у приміщення через вікна.  Якщо є можливість, завчасно заклейте скло вікон скотчем або забарикадуйте шафами, це врятує вас від уламків скла. Якщо обстріли є постійними, необхідно завчасно забарикадувати вікна мішками з піском, важкими меблями, речами.
 
ЯКЩО  ПІД ЧАС ОБСТРІЛУ ВИ ЗНАХОДИТЕСЯ В ТРАНСПОРТІ
1. Попросіть водія зупинити транспортний засіб.
2. Вийдіть з транспортного засобу та відбіжіть від дороги в напрямі від багатоповерхівок та промислових об’єктів. Ляжте на землю та закрийте голову руками.
Якщо вибухи застали вас у дорозі на власному автомобілі – не розраховуйте, що на авто ви зможете швидко втекти від обстрілу. Зупиніться, вийдіть з автомобіля та відбіжіть якомога далі від дороги.

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО УКРИТТЯ 
Воно має бути заглибленим і разом із тим знаходитися подалі від споруд, які можуть обвалитися на вас зверху при прямому попаданні, або можуть спалахнути. Ідеальний захист дає траншея чи канава (подібна до окопу) глибиною 1-2 метри на відкритому місці.

УКРИТИСЯ ПІД ЧАС АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ МОЖНА:
– у спеціально обладнаному бомбосховищі;
– у підземному переході;
– в будь-якій канаві, траншеї, ямі;
– в трубі водостоку під дорогою;
– вздовж високого бордюру чи підмурку паркану;
– у підвалі під капітальними будинками старої забудови;
– в оглядовій ямі гаражу, станції технічного обслуговування;
– в каналізаційних люках;
– в воронках, що лишилися від попередніх обстрілів.

НЕМОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ УКРИТТЯ:
– під’їзди  будинків,
– місця під технікою (вантажівкою. автобусом);
– непідготовлені для укриття підвали;
– укриття, розташовані ближче 30-50 метрів від багатоповерхових будівель;
– проходи поміж штабелями, контейнерами, будівельними матеріалами.

ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ
Зачекайте приблизно 10 хв. Обережно підніміться, уважно огляньте місцевість навколо себе, пересувайтесь, не кваплячись, та уважно оглядайте маршрут руху. Не піднімайте з землі незнайомі вам предмети. Снаряди можуть бути касетними і місцевість в результаті застосування  спеціальних боєприпасів може бути замінована. Бойові елементи касетних боєприпасів та снаряди, які не підірвалися, можуть вибухнути від найменшого дотику. Уважно слідкуйте за  дітьми  і підлітками, не дозволяйте їм торкатися будь-яких предметів.

Також за темою

Як діяти в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеруЧитати далі

Як діяти в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру

Підготовку до можливого перебування у зоні надзвичайної ситуації доцільно починати завчасно. Основні правила озвучили в ДСНС
Як зібрати екстрену валізу Читати далі

Як зібрати екстрену валізу

Підготовка "екстреної валізки" з речами, які можуть знадобитись при знаходженні у зоні НС або при евакуації у безпечні райони - одне з першо...
Рекомендації щодо дій населення з питань цивільного захистуЧитати далі

Рекомендації щодо дій населення з питань цивільного захисту

Перелік особистих речей, який рекомендований громадянам при здійсненні евакуації в безпечні райони Рекомендації населенню щодо укриття в захисних с...