Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

У музеї презентували виставку унікальних робіт майстрині декоративно-прикладного мистецтва

6
796

У Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулась презентація персональної виставки народного майстра Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ніни Коровець, учасниці народної аматорської організації майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Надiя». На виставці «Світ краси, створений руками» представлено понад 100 робіт, виконаних в різних техніках і з різних матеріалів, зокрема – рушники, сорочки, вишиті картини, ікони, декоративні мініатюри, капелюшки, скриньки, гаманці, писанки, вишиті нитками, бісером та стрічками, новорічні вінки, ялинкові прикраси з фоамірану, розписні кулі.

Ніна Федорівна Коровець народилась в місті Єгор’євськ Московської області. Після закінчення підмосковного станкобудівного технікуму в 1981 році приїхала в Мелітополь за розподілом. Працювала на заводі ім. 23 жовтня. Потім настали скрутні часи, скорочення, безробіття… І Ніна Федорівна відкрила для себе світ рукоділля! В 2000 році вступила до спілки майстрів народного мистецтва «Надія» під керівництвом Заслуженого майстра народної творчості Надії Михайлівни Денисюк. Роботи мелітопольських майстринь постійно представлені на виставках у містах України та за кордоном і Ніна Коровець є активною учасницею кожної з них (загалом, понад 70).

В своєму арсеналі має десятки відзнак і нагород, а її рушники, сорочки, вишиті стрічками мініатюри мають мешканці багатьох країн світу (було навіть спеціальне замовлення для мешканки Австралії). У 2002 році Ніна Коровець отримала звання майстра декоративно-прикладного мистецтва, а у 2019 році – народного майстра Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Крім вишивання, пані Ніна ще й збирає старовинні рушники – зараз в її колекції їх понад 50, і один з них – кролевецький – вона передала до фондового зібрання Мелітопольського міського краєзнавчого музею.

За словами Ніни Коровець, захопилася вишиванням вона у 19 років, коли приїхала у гості до подруги у Рівенську область.

- У мене немов очі розплющилися! Я побачила блакитність неба, зелень трави, білі хмари. І так захотіла вишивати, що відразу попросила подругу навчити мене, - згадує Ніна Федорівна.

Працюючи оператором у тепломережі, будучи дружиною, мамою та господинею, вона знаходить час на улюблене заняття, удосконалюється у різних стилях вишивки. Її творчий шлях та розвиток можна простежити у роботах на виставці.

Виставка працюватиме до середини березня. Краєзнавчий музей запрошує всіх мелітопольців та гостей міста поринути у світ творчості та краси від Ніни Коровець.

Також за темою

Як вберегтися від вибухонебезпечних предметівЧитати далі

Як вберегтися від вибухонебезпечних предметів

Через збройну агресію рф Україна стала однією з найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами країн. Як вберегтися від небезпеки
У чотирьох центрах «Мелітополь Саме тут» продовжують працювати освітні хаби Читати далі

У чотирьох центрах «Мелітополь Саме тут» продовж...

Вони створені для того, щоб надати можливість кожному юному мешканцю Мелітопольщини отримати якісну освіту, розвинути свої таланти та здібності, а так...
Мелітопольці отримали допомогу від "Berlin Hands for Ukraine"Читати далі

Мелітопольці отримали допомогу від "Berlin Hands for Uk...

Благодійники до Великодня передали гуманітарний вантаж для ВПО з Мелітополя