Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Міська символіка

74
10238

         Герб Меліто́поля — офіційний геральдичний символ міста Мелітополя Запорізької області. Сучасний герб затверджений 29 серпня 2003 року рішенням Мелітопольської міської ради. 

        29 серпня 2003 рішенням сесії Мелітопольської міської ради Запорізької області було затверджено великий і малий герб, а також прапор міста Мелітополь. Автором-упорядником гербів та прапора являється художник-дизайнер Луїс Матяш. 

       На великому гербі міста баштова корона, що вінчає щит, вказує на те, що даний тип герба відноситься до класу територіальних. Число мерлонів на короні - три - визначає статус населеного пункту, як міста. Колір корони - срібний - означає, що місто районного підпорядкування. Форма щита - традиційна, характерна для сучасних територіальних гербів України. Сам щит розміщений в картуші. В нижній частині герба - девізна стрічка з назвою населеного пункту «Мелітополь». Кінці стрічки пофарбовано в національні кольори (синій та жовтий), щоб позначити, що місто перебуває на території держави Україна. Шестерня у верхній частині щита і два розташованих навхрест за щитом молотки, символізують галузі промисловості, що домінують в регіоні. Композиція з квітки кісточкового плодового дерева та бджолиних сотів символізує Мелітополь як «медове місто», також відображає активну роботу мелітопольців в області зрошуваного садівництва. Розкрита книга з накладеним на неї наперсним хрестом - символ поселення в стародавні часи на цих місцях християн.

     Прапор Мелітополя являє собою біле квадратне полотнище, з центру якого до кутів розходяться зелено-жовті смуги, поділені діагонально. У центрі - малий герб міста.

Бренд Мелітополя

 

     Логотипний знак являє собою поєднання графічної композиції з медових стільників та машинних шестерень, що нагадує бурхливий потік у кольорах національного прапору України, та назви міста, з трьох літер якої вибудовується зображення черешень.  Життєрадісний та яскравий емоційний фон, що має формуватися цим логотипом, підкреслює спрямованість городян до комфорту та розвитку.

ІДЕЯ ЛОГОТИПУ: "СЛАВНЕ СВОЇМИ САДАМИ ТА ПРОМИСЛОВІСТЮ МЕДОВЕ МІСТО, У ЯКОМУ ЯСКРАВО ПЛИНЕ ЖИТТЯ"

БРЕНДБУК