До 6 лютого 2022 року в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї за підтримки Департаменту культури та інформаційної політики Запорізької обласної державної адміністрації проходить виставка тематичного проєкту «Всеукраїнська акція «Честь та гідність. Державні та військові символи в Україні – традиції народу» за ініціативи Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Асоціація інтернів Верховної Ради України» та підтримки Міністерства молоді та спорту України. В рамках акції створено пересувну експозицію мілітарних прапорів, яка мандрує Україною. Виставку вже бачили мешканці Донбасу та Півдня України, була вона і на Харківщині, мандрувала Західними областями.
Інтеграційні процеси, що відбуваються в Україні останнім часом, пробудження національної свідомості, громадянської ініціативи, виникнення різних громадських рухів, розповсюдження волонтерської діяльності відбуваються на тлі сплеску інтересу і прояву патріотичних почуттів і нових ставлень до історії, культури, релігії, традицій і звичаїв нашого народу.
Зараз як ніколи потрібні нові підходи до виховання патріотизму молоді. При цьому треба пам‘ятати, що Україна має багатовікову історію, культуру, державність – це може бути підґрунтям для виховання молоді та переосмислення їй минулого і побудови майбутнього.
Важливу роль у просвітницькій діяльності посідає відновлення історичної пам’яті про один із національних символів України – Державний Прапор. В прапорі зашифрована вся історія та міць країни, її культурні надбання, мрії по майбутнє народу.
Українська нація має тисячолітню історію. Історію повну перемог та звитяги. Змінювалися форми організації Держави – Київська Русь, Велике Князівство Литовське, Річ Посполита, Козаччина та Гетьманщина, Українська Народна Республіка та Українська Держава – різні форми та назви – проте єдина суть: українська нація завжди мала власну державу, зберігаючи тяглість державницьких традицій в сторіччях та людях, символах та традиціях.
Виставка має чотири тематичні блоки:
перший блок – прапори пов’язані з історією Київської Русі,
другий блок – прапори, що мають походження з часів славної Козаччини та Гетьманщини,
третій блок – прапори, пов’язані із 100-річчям Української Революції початку ХХ століття, української армії часів УНР, ЗУНР, Української Держави та Директорії. Є в цьому блоці прапори і повстанських рухів – холодноярівців та махновців,
четвертий блок – це прапори, що ілюструють сучасне українське військо. Тут проспори як ЗСУ, НГ та прикордонної служби, так і добровольчих підрозділів.