
Комунарський районний суд міста Запоріжжя виніс вирок жительці Мелітополя, 51-річній Марині Бублієнко, яка після окупації міста пішла на активну співпрацю із загарбниками. Колишня вчителька початкових класів школи №4 проміняла професійну честь на директорське крісло, впровадила російські стандарти освіти та перетворила навчальний заклад на майданчик для військової пропаганди. Найближчі 12 років зрадниця проведе за ґратами.
Судовий розгляд відбувався в режимі спеціального судового провадження (заочно), оскільки Бублієнко переховується на тимчасово окупованій території. Саме журналістипершими звернули увагу правоохоронних органів на діяльність цієї зрадниці. Після публікації матеріалів щодо неї було відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).

Від «патріотизму» до триколора
До повномасштабного вторгнення Марина Бублієнко працювала вчителькою початкових класів у Мелітопольській гімназії №4, під час виконання гімну України прикладала руку до серця та демонструвала показовий патріотизм. Однак вже в перші місяці окупації жінка почала співпрацювати з російьскми загарбниками.
У той час як всі директори мелітопольсбких шкіл мелітопольських шкіл, проявивши мужність, навідріз відмовилися працювати на ворога, а 4 керівниці учбових закладів навіть потрапили в російський полон (серед них була і законна директорка школи №4 Анжеліна Коваленко), Бублієнко пішла співпрацю з ворогом.
Як розповіли в суді колишні колеги, жінка одразу побігла домовлятися з новим «керівництвом», призначеним окупантами. За словами свідків, мотив був банальний:
«За цю посаду платять чималі гроші, а ця жінка дуже любить гроші», - впевнені свідки.
Кар’єрний злет зрадниці в незаконно зареєстрованому «ГБУ ОО ЗО СОШ №4» на вулиці Пушкіна, 77, розвивався стрімко:
- Спочатку вона отримала посаду заступниці директора з початкових класів.
- Потім пішла на підвищення, очоливши середні та старші класи.
- 11 березня 2024 року наказом окупаційної влади Бублієнко була призначена директоркою школи (у російському держреєстрі зміни остаточно зафіксували в листопаді того ж року).

Сімейний підряд і військова муштра замість уроків
Обійнявши керівну посаду, новоспечена «директорка» організувала в школі справжній сімейний підряд, влаштувавши на вакантне місце своєї помічниці рідну доньку — Яну Андріївну Бублієнко. Донька, яка раніше працювала звичайною асистенткою вчителя, одразу стала заступницею директора з виховної роботи та активно включилася в пропаганду.

Сама ж Марина Бублієнко розгорнула в школі №4 бурхливу діяльність, повністю викорінивши українську мову та державні освітні стандарти. Усі українські підручники за її наказом були вилучені та вивезені. Натомість запровадили російські навчальні програми, спрямовані на заперечення існування української культури, мови та історії.

Захід у школі №4. Фото з пропагандистського сюжету
Свідчення очевидців у суді розкрили подробиці того, на як колись мирна украінська школа під керівництвом Бублієнко перетоврилась на центр російської пропаганди:
«На базі школи регулярно проводяться військові навчання. Від батьків надходили скарги: замість повноцінних уроків дітей змушують маршувати на плацу та навчають тактичної медицини. У літніх таборах дітей примушували вивчати й декламувати вірші до дня народження президента РФ. Школу постійно використовують для зйомок пропагандистських роликів із російськими прапорами, за що Бублієнко особисто отримала орден із рук гауляйтера Балицького».
Свідки також пригадали показовий випадок, доступний у відкритих пабліках: коли до актової зали школи приїхали російські військові з концертом, Бублієнко сиділа в першому ряду та, як кажуть очевидці, голосніше за всіх аплодувала окупантам.
Бізнес на «СВО» та телезірка для «За!ТВ»
Директорка-колаборантка регулярно ставала обличчям російської пропаганди. Так, 24 травня 2024 року вона організувала «Останній дзвоник» із кульками у кольорах триколора, запросивши на нього фейкову міністерку праці Олену Мартиненко та місцевого депутата-зрадника Тараса Генова. Сюжет про це з її розгорнутим інтерв’ю вийшов на пропагандистському телеканалі «За!ТВ». На відео Бублієнко разом із головою окупаційного уряду Запорізької області Іриною Гехт бажала випускникам стати «великими діячами Росії».
Факт того, що в кадрі перебуває саме Бублієнко, згодом офіційно підтвердила криміналістична експертиза, порівнявши відео з даними Державної міграційної служби України.
Вирок суду
Марина Бублієнко вже давно перебуває в базі «Миротворця» як зрадниця Батьківщини та пособниця фашистських загарбників.
Тепер її статус закріплено й офіційним судовим вироком. Дослідивши всі докази, протоколи огляду комп’ютерних даних із Telegram та показання свідків, Комунарський районний суд міста Запоріжжя визнав Марину Юріївну Бублієнко винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України (Пособництво державі-агресору).
Суд призначив колаборантці покарання:
- 12 років позбавлення волі;
- позбавлення права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, а також займатися будь-якою освітньою діяльністю строком на 15 років;
- повну конфіскацію всього належного їй майна.
Поки вирок не виконано, суд залишив чинним арешт на квартиру Бублієнко (де їй належить 1/3 частка). Строк покарання почне обчислюватися з моменту її фактичного затримання правоохоронними органами України. Крім того, засудженій доведеться сплатити до державного бюджету майже 5000 гривень за проведення судових експертиз.





