
У межах реалізації Швейцарсько-українського проєкту DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти», спрямованого на впровадження системи профорієнтації в територіальних громадах, учні 9 класу Мелітопольської гімназії № 23 відвідали КНП «Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» Мелітопольської міської ради.
Головна мета заходу – надати школярам можливість ознайомитися з медичною галуззю «зсередини», зрозуміти специфіку роботи фахівців та важливість цієї професії для суспільства.
Програма екскурсії була насиченою та передбачала не лише теоретичне ознайомлення, а й інтерактивні елементи. Особливу увагу приділили сучасній лабораторії. Учні на власні очі побачили процес проведення складних медичних аналізів. Важливою частиною став практичний досвід – школярі мали змогу особисто попрацювати з професійними мікроскопами, вивчаючи специфіку лабораторної діагностики.
В рамках екскурсії відвідали кабінет ендоскопічної служби, де ознайомилися з високотехнологічним обладнанням для малотравматичних досліджень. Фахівці розповіли про можливості сучасної апаратури, що дозволяє проводити точну діагностику внутрішніх органів
Також гімназисти спробували себе у ролі лікарів-офтальмологів та кардіологів. Під керівництвом досвідчених фахівців діти ознайомилися з роботою медичного обладнання, усвідомивши рівень відповідальності, точності та знань, яких вимагає сучасна медицина.
Адміністрація закладу та педагоги зазначають, що подібні зустрічі є фундаментальними для формування майбутнього кадрового потенціалу громади. Практичне занурення у професійне середовище допомагає підліткам краще зрозуміти власні здібності та зробити свідомий вибір на користь майбутньої спеціальності.
Висловлюємо вдячність партнерам проєкту DECIDE та колективу лікарні за сприяння у проведенні профорієнтаційного заходу для мелітопольської молоді.








