
Мелітопольський сумоїст Сергій Шіші Соколовський був призначений керівником податкової інспекції міста Ідзумісано, префектура Осакі в Японії.
Щоправда, податківцем Сергій пропрацював лише один день – це була лише акція направлена на пропагування серед японців подання податкових декларацій за допомогою смартфона та безготівкових платежів, пише Hochi.news.

Сергій Шиші Соколовський - праворуч, скріншот Hochi.news.
Захід відбувся в місті Сеннан (4 км від Ідзумісано). Сергій був разом зі своїм наставником Райдзіном – колишній комусубі (це ранг – прим.) Какідзое. У сумо борці під час кар'єри виступають під однією шиконою (іменем – прим.), а коли йдуть у тренери, то обирають іншу.
"Я погано читаю японською, тому мені складно. Але сам процес подання декларації простий", – зізнався українець.
Нагадаємо, ще у 2024 році мелітополець Сергій Соколовський у віці 27 років став першим українцем, який потрапив до вищого дивізіону японського сумо.
Сергій народився і виріс у селі Констянтинівка Мелітопольського району. Тренувався у Мелітополі. Сьогодні він прославляє своїми спортивними здобутками Україну, на відміну від його тренера Руслана Куксова – який став одним із головних спортивних зрадників Мелітополя.

Руслан Куксов ліворуч, фото з рос.медіа
Тренер зрадник
Спочатку Куксова помітили в колі співробітників ФСБ, які облюбували будівлю спортшколи №3 на вулиці Ломоносова, відремонтованої в рамках програми "Велике будівництво" українською владою. Окупанти жили в готельних номерах при спортшколі. А Куксов, за інформацією від місцевих жителів, їм прислуговував.
Потім тренер-зрадник все частіше став світитись у пропагандистських відеороликах. Розповідав, що Росія найпотужніша держава.
На фото російської пропаганди з’являвся в колі представників окупаційної влади, отримав посаду президента фейкової Федерації спортивної боротьби РФ у Запорізькій області.
За зраду наказом Міністерства молоді та спорту України його позбавили звання Майстра спорту України.
Спортивні досягнення Сергія Соколовського
А от підопічний Куксова Сергій Соколовський (Шіші) успішно будує кар’єру спортсмена в Японії. Відомого українця вже навіть часто впізнають на вулицях Японії.
На січневому Hatsu Basho Шіші показав результат 9-6. Він пообіцяв, що на турнірі в Осаці спробує подарувати глядачам чудові виступи.
"Я хочу показати гарне сумо. Більше ніж просто перемога чи поразка, я просто хочу показати гарне сумо. Я докладу всіх зусиль у турнірі!", – резюмував спортсмен.
Ще перебуваючи в Мелітополі Сергій часто представляв Україну на аматорському рівні у Європі. Вигравав "золото" чемпіонату Європи (до 100 кг), а також "срібло" і "бронзу" (115кг +). Також здобував бронзові медалі чемпіонату світу.
З 2020 року проживає в Японії і поступово пробивався до еліти сумо.




