
У Мелітополі російські силовики продовжують займати будівлі закладів освіти. Там, де раніше лунав дитячий сміх, сьогодні вже сидять фельд’єгери.
Державна фельд’єгерська служба Російської Федерації зайняла двоповерхову будівлю на проспекті Богдана Хмельницького, 49. Це колишній дитячий садок №1 «8 Березня», розташований поруч із ринком на вулиці Івана Богуна.
Довідка
Фельд’єгерська служба (ФГР) — це воєнізований підрозділ федерального органу, який забезпечує доставку секретної, урядової та відомчої кореспонденції, а також цінних вантажів. Її співробітники також займаються забезпеченням спецзв’язку. Служба підпорядковується безпосередньо президенту Російської Федерації.
Після захоплення дошкільного закладу влітку 2025 року окупаційні сили провели в будівлі ремонтні роботи. Великі вікна заклали цеглою, всередині знесли стіни. На території дитсадка повністю прибрали дитячі майданчики та очистили подвір’я.
Будівлю обнесли парканом, який обладнали спеціальними рогатинами для кріплення колючого дроту. По периметру встановили камери відеоспостереження для повного контролю прилеглої території.

Воєнізована російська служба оселилась в будівлі колишнього дитячого садочку №1
Як повідомили редакції місцеві жителі, ремонтні роботи виконували гастарбайтери з Центральної Азії.
— З ними окупанти поводяться як із рабами. На дитячому майданчику встановили будівельні вагончики — ці «джамшути» там і живуть. Фактично просто на будівництві. Об’єкт закритий. Якщо їм потрібно вийти за продуктами, перелазять через паркан. Тримають їх за рабів. Вранці, коли туди на блатних автомобілях приїжджають керівники, ці «джамшути» вже метушаться на будівництві, як бджілки. Цікаво, що до початку ремонту там тусувалися чоловіки на блатних машинах — у цивільному, але з пістолетами, — ділилися своїми спостереженнями з редакцією
Зверніть увагу: воєнізовану структуру окупанти відкрили в густонаселеному спальному районі - поруч із багатоповерхівками та ринком.
З 15 червня 2023 року службу очолює Руслан Володимирович Новакович. Особа, як і сама служба, засекречена.
Скріншот з Росреєстру
Примітно, що працювати в цій секретній службі охочих небагато. І ось чому. До розпорядження редакції потрапив список вакансій фельд’єгерської служби в Мелітополі з указаними розмірами зарплат.
Скріншот з ТГ-каналу окупаційного Центра зайнятості
Так, лише у старшого інспектора та старших офіцерів фельд’єгерського зв’язку для особливих доручень зарплата трохи вища за середню - 65 000–66 000 рублі
Офіцер фельд’єгерського зв’язку отримує 57 000–58 000 рублів, а зарплата головного бухгалтера й зовсім мізерна - 30 000–35 000 рублів.
Приблизно таку ж зарплату отримують працівники некваліфікованої праці — технічний персонал у школах, двірники в МУП «Чистота».
Раніше ми повідомляли про те, що російська влада від початку окупації Мелітопольщини почала селити силові і військові структури по школах, технікумах, вишах.
Так, на подвір’ї школи №20 на Юрівці стояли установки «Град», а в самій школі жили стройбатівці, які рили бліндажі на півдні від міста.
Розмістили свої казарми у 2022 році рашисти також і в школі №13.
У селі Спаське, за інформацією місцевих жителів, окупанти мешкають у школі, де навчаються діти.
Поряд з фельд’єгерською службою у будівлі церкви «Слово життя», розташувались головне управління російської поліції.






