
ВПО з Мелітополя та інших регіонів найближчим часом можуть почати отримувати допомогу на придбання нерухомості.
Проте дадуть цю допомогу не всім і не відразу. Редакція ТРК Мелітополь розповідає все про новий вид допомоги.
Допомога, але не всім
Як повідомляє низка українських джерел, Кабмін схвалив ухвалу, яка дозволить внутрішньо переміщеним особам, які проживали на тимчасово окупованих територіях отримати допомогу на придбання житла.
«Ми запускаємо новий механізм підтримки, який дозволить тисячам українців, чиє житло залишилося на ТОТ, придбати власне житло. Це не просто про житло – це про повернення відчуття будинку, стабільності та безпеки. Вже зараз маємо домовленості із міжнародними партнерами на 180 мільйонів доларів. Це перші 3700 сімей, які отримають виплати…», – висловився з приводу цієї програми віце-прем'єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
Розмір допомоги становитиме 2 мільйони гривень на одну особу або на одну сім'ю. Тобто кількість членів сім'ї на розмір допомоги не впливатиме. А видаватиметься ця допомога у вигляді житлових ваучерів - електронних документів, що зберігаються у Державному реєстрі пошкодженого та знищеного майна.
Використати цей ваучер можна буде для:
купівлі квартири чи будинку (або інвестування у його будівництво);
сплати першого внеску чи погашення платежу за іпотекою.
Варто зазначити, що раніше ВПО, житло яких залишилося на ТОТ, не могли скористатися наявними програмами допомоги, тому що не було можливості його обстежити. Тепер все змінюється.
Програма запрацює через два місяці після того, як ухвала буде опублікована. Після цього подати заявку на допомогу можна буде через програму "Дія". Після цього – у ЦНАПах чи у нотаріусів.
Тепер про головне – кому цю допомогу надано. На початку програми вона буде доступна для ВПО, які мають статус учасника бойових дій або осіб, які отримали інвалідність в результаті війни. Перевірка здійснюватиметься автоматично через державні реєстри.
Не зможуть отримати допомогу ті, хто має інше житло на підконтрольній Україні території (крім тих, де ведуться бойові дії) або отримали грошову компенсацію або житло від держави. Також не розглядатимуть заяви від осіб, які перебувають під санкціями або мають судимість.
Розгляд заяв здійснюватимуть комісії при органах місцевого самоврядування чи військових адміністраціях. Термін розгляду заяви не більше 30 днів.
Щодо фінансування програми, вона може фінансуватися за рахунок держбюджету, міжнародної допомоги, кредитів та грантів від партнерів, а також – можливих репарацій від Росії у майбутньому.