Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Переселенці з Мелітополя та інших територій отримають допомогу на житло: подробиці програми «єОселя» від міністра соцполітики

0
161

Міністр соціальної політики, сім'ї та єдності України Денис Улютін під час робочої поїздки до Запоріжжя розповів головам громад та журналістам про оновлену держпрограму «єОселя».

Не секрет, що найголовнішою проблемою переселенців стало житлове питання. Люди, які роками збирали гроші на квартири та будинки, втратили нерухомість. Вона залишилася на окупованих територіях. Багато квартир вже націоналізовано. У Мелітополі масштабне визначення житла як безхазяйного почалося з 2022 року.

Інша нерухомість просто розграбована окупантами.

Державна програма «єОселя» дозволить частково вирішити житлову проблему переселенців з Мелітополя та інших окупованих, а також прифронтових територій.

- Ми запропонували робити компенсацію першого внеску по кредиту на 70%. І компенсувати на 70% платежі першого року кредитування. Ми також беремо на себе витрати виплати комісій банків, зборів і страхових платежів у розмірі 40 000 грн. Житловий фонд можна використовувати не старше 20 років від моменту здачі (у Києві до 10 років, - ред.), - проговорив нюанси кредитування міністр Денис Улютін.

Йдеться як про первинний, так і про вторинний ринок житла, і купувати його можна в будь-якому населеному пункті, який обере переселенець.

Міністр також додав, що територіальні громади зацікавлені в тому, щоб на їхній території залишилися трудові кадри. Тому кожна громада вже самостійно може прийняти рішення про фінансування 30% кредиту на житло.

У Запоріжжі, наприклад, пішли шляхом кадрового пріоритету:

- Ми вивчаємо суспільно корисні професії, які вкрай потрібні Запоріжжю. Це металурги, слюсарі, лікарі. Зараз ми визначаємо такі професії і таким людям ми будемо робити докомпенсацію кредиту. Цю програму ми вже презентуємо наступного тижня, - прокоментував керівник Запорізької області Іван Федоров.

Голова ЗОВА також додав, що його профільним заступникам вже доручено зібрати банки, які будуть готові брати участь у цій програмі для синхронізації дій переселенців і фінансових установ.

- Крім того, на території Запорізької області у будівельних компаній є, приблизно, 180 квартир у новобудовах. І мені здається, що ми зможемо організувати хороший процес: новобудова - кредит банку - допомога від держави - житло для переселенців, - прокоментував Іван Федоров.

На жаль, але навіть доопрацьована програма «єОселя» не вирішує житлове питання переселенців пенсійного віку. Для них держава розглядає другий варіант:

- Міністерство розвитку громад і територій України має програму видачі сертифікатів на житло. Думаю, що пенсіонери ВПО також зможуть претендувати на такі сертифікати, - прокоментував Денис Улютін, відповідаючи на запитання журналіста РІА Південь.

Статистика

В Україні на сьогодні проживає 4,4 млн ВПО. З них 900 тисяч отримують соцдопомогу від держави. У Запорізькій області зареєстровано близько 200 тисяч переселенців.

Також за темою

Тортури, «зізнання» і смерть за «українську позицію»: що сталося з підлітками з Мелітополя, яких окупанти признали «диверсантами»Читати далі

Тортури, «зізнання» і смерть за «українськ...

ТРК Мелітополь першим повідомив про затримання підлітків з Мелітополя, яких російські пропагандисти назвали учасниками «диверсійної групи»...
Мелітополь втрачає артефакти: окупанти викрадають цінності з музею «Кам'яна Могила»Читати далі

Мелітополь втрачає артефакти: окупанти викрадають цінності з...

ГУР МО України оприлюднило нові дані про масове викрадення культурних цінностей на тимчасово окупованих територіях, зокрема й у Мелітополі.
Під Мелітополем ударні дрони рознесли російську військову базуЧитати далі

Під Мелітополем ударні дрони рознесли російську військову ба...

Українські спецслужби продовжують завдавати точкових ударів по тиловій інфраструктурі російських військ. За інформацією Центру «А» Служби ...