Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Мелітопольська міська рада підтримує Закон № 9549 як важливий крок до післявоєнного відновлення громад

1
38

25 березня 2025 року Верховна Рада України ухвалила Закон №9549, який спрощує процедури відведення земельних ділянок для впровадження цифрової інфраструктури. Одним із ключових положень Закону є продовження до 2028 року терміну дії норми, що дозволяє зміну цільового призначення земельних ділянок без обов’язкової наявності комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад.

Мелітопольська міська рада підтримує це рішення як вчасне та надзвичайно важливе в умовах війни. Закон враховує реальний стан справ у громадах, де повноцінне містобудівне планування неможливе через нестачу фахівців, безпекові ризики, релокацію органів місцевого самоврядування та інституцій, що займаються розробкою відповідної документації.

Особливу роль у формуванні цього рішення відіграв Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України, який став платформою для фахової дискусії та озвучення запиту з боку понад тисячі громад. Водночас ухвалення Закону стало логічним продовженням системної взаємодії між центральною владою та органами місцевого самоврядування, а також свідченням політичної волі Президента України реагувати на виклики, з якими стикаються громади в умовах війни.

Ми переконані, що Закон №9549 - це не лише про відтермінування. Це про майбутнє - про створення інституційної рамки для просторового розвитку після звільнення тимчасово окупованих територій. Для Мелітополя це означає: можливість оперативно відновлювати міську інфраструктуру, залучати інвесторів, створювати робочі місця та формувати якісне середовище для життя і повернення жителів у рідне місто.

Також за темою

У Запоріжжі відбулася Дитяча спартакіада для дітей ВПО із МелітопольщиниЧитати далі

У Запоріжжі відбулася Дитяча спартакіада для дітей ВПО із Ме...

У змаганнях взяли участь 120 юних спортсменів віком від 8 до 16 років. Змагання проходили окремо серед хлопців і дівчат у трьох вікових категоріях.
Увага! Опитування щодо потреб жителів громадиЧитати далі

Увага! Опитування щодо потреб жителів громади

Мета опитування – визначити актуальні гуманітарні потреби жителів громад, мобілізувати необхідні ресурси та забезпечити ефективну взаємодію
Мінна безпека це важливо!Читати далі

Мінна безпека це важливо!

У новоствореному Громадському центрі єдності та ідентичності пройшов надзвичайно важливий захід — тренінг із мінної безпеки, який провели предст...