
Винесено черговий вирок мелітопольській колаборантці, яка зрадила Батьківщину і пішла на співпрацю з ворогом українського народу.
Дніпровський районний суд міста Запоріжжя визнав винною у колабораціонізмі Надію Євгеніївну Андрющенко (у дівоцтві - Мельник), 1977 року народження, мешканку села Таврійське Мелітопольського району, яка добровільно обійняла посаду в окупаційній «адміністрації».
Їй призначено покарання за ч. 5 ст. 111-1 КК України - 15 років позбавлення волі з повною конфіскацією майна.
Фермерка - у зрадниці
До повномасштабного вторгнення РФ в Україну Андрющенко вела господарську діяльність, займалася землеробством і вирощуванням сільгосппродукції. Однак після захоплення частини Запорізької області російськими військами, вона пішла на співпрацю з окупаційною владою.
Андрющенко обійняла посаду так званої «старости Таврійської сільської ради» у складі псевдоструктури під назвою «Якимівська військово-цивільна адміністрація».
Фактичне керівництво селом від імені окупантів
На своїй посаді Андрющенко виконувала широкий спектр повноважень, типових для управлінця окупаційного режиму:
- організовувала роботу псевдоради та її структур;
- затверджувала рішення і накази від імені «адміністрації»;
- призначала і знімала з посад осіб в окупаційних органах;
- розпоряджалася майном і бюджетними коштами.
Фактично вона виконувала ключову адміністративну та представницьку роль від імені російських окупантів.
«Надія Таврійців»
Цікаво, що Андрющенко не одразу потрапила на посаду - до неї посаду "старости" обіймала інша жінка, яка, за інформацією місцевих джерел, не впоралася із завданнями і незабаром виїхала в Росію. Призначення Андрющенко відбулося публічно: її представляв жителям псевдоглава Якимівського округу Максим Зубарєв, заявивши, що «жителі просили людину, яка вболіває душею за село».
Андрющенко активно брала участь у пропагандистських кампаніях, не приховуючи своєї лояльності до російських окупантів. Вона брала активну участь у так званому референдумі, агітуючи за Росію.
Її неодноразово знімали в сюжетах прокремлівських телеканалів.
Крім того, вона просувала російські "ініціативи", що стосуються спрощеної паспортизації та логістичних рішень для окупованої території.
Судовий розгляд і вирок
Заслухавши свідків, вивчивши відео- і фотодокази, суд дійшов висновку, що Андрющенко добровільно, свідомо і послідовно йшла на співпрацю з окупаційним режимом РФ. Це було не вимушене рішення, а усвідомлений вибір на користь ворога.
Дніпровський районний суд міста Запоріжжя призначив Надії Андрющенко покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з повною конфіскацією майна.