Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Як отримати 50 тисяч гривень на дитину, яка евакуювалася з окупованого Мелітополя

0
4

Держава виплатить 50 тисяч гривень дітям, які повертаються з окупації або після депортації: як отримати допомогу.

Український уряд затвердив новий механізм підтримки дітей, які повернулися з тимчасово окупованих територій (ТОТ) або після депортації до Росії. Йдеться про одноразову грошову допомогу в розмірі 50 000 гривень, яка виплачується кожній дитині для адаптації та облаштування на вільній території України. Про це повідомляє Урядовий портал.

Хто може отримати 50 000 грн?

Право на виплату мають діти, які повернулися на підконтрольну територію України після депортації, примусового переміщення або проживання на окупованих територіях. Підтримка надається одноразово, і її можна витратити на будь-які потреби: одяг, харчування, житло, медичну допомогу, навчання або інші побутові витрати.

Хто повинен звертатися за виплатою?

Для отримання допомоги необхідно, щоб законний представник дитини (батько, опікун або інший уповноважений дорослий) звернувся до Державної служби України у справах дітей.

Що важливо знати?

Ця виплата не впливає на дохід сім'ї і не враховується при розрахунку субсидій або інших видів соціальної допомоги. Крім грошової виплати, держава забезпечує комплексну психологічну, медичну, юридичну та соціальну допомогу. Повернення дитини супроводжується індивідуальним планом реінтеграції, який може включати як короткострокову підтримку, так і довгострокові заходи – від лікування до влаштування в сімейні форми виховання (у разі, якщо дитина залишилася без піклування батьків).

Як будується допомога?

За інформацією Міністерства соціальної політики, після повернення дитини в Україну для неї розробляється персональний план реабілітації, до якого входять три рівні допомоги: Короткострокова – предмети першої необхідності, первинна адаптація. Середньострокова – супровід у навчальних закладах, відновлення документів, стабілізація стану здоров'я. Довгострокова – включення в освітні та соціальні програми, психологічна підтримка, за необхідності – пошук нової сім'ї.

Ця програма – частина зусиль України з повернення депортованих і незаконно утримуваних дітей, а також із забезпечення їх безпечної інтеграції в українське суспільство. Фінансова допомога в розмірі 50 тисяч гривень – один із перших і найважливіших кроків на цьому шляху, що дозволяє полегшити повернення до нормального життя після пережитої травми і розлуки з батьківщиною.

Також за темою

14 років колонії за донат своїй армії: в окупованому Мелітополі тривають репресії проти патріотівЧитати далі

14 років колонії за донат своїй армії: в окупованому Мелітоп...

14 років колонії за донат своїй армії: в окупованому Мелітополі тривають репресії проти патріотів
Отримала третю освіту, щоб почати нове життя - переселенка з Мелітопольського району про нове життя Читати далі

Отримала третю освіту, щоб почати нове життя - переселенка з...

Тривала окупація Мелітопольщини змушує переселенців влаштовувати нове життя. І вже далеко не всі хочуть повертатися додому.
ГБР викрило посібників російських окупантів: хто з МелітополяЧитати далі

ГБР викрило посібників російських окупантів: хто з Мелітопол...

Мелітопольське управління ДБР продовжує виявляти зрадників і колабораціоністів серед колишніх правоохоронців і рятувальників регіону.