
Її шлях розпочався в окупованому регіоні, а сьогодні вона рятує життя на лінії фронту, організовує евакуації та навчає інших, як діяти в критичний момент. Після виїзду з тимчасово окупованого міста вона відразу захотіла вступити до Сил оборони. Але близькі відрадили: «це страшно і дуже важко». Однак на початку 2024 року дівчина зрозуміла — більше не може залишатися осторонь.
З медичною освітою і досвідом вона відчувала, що зобов'язана бути поруч з пораненими і хворими.
«Відразу після виїзду з окупації я хотіла приєднатися до Сил оборони, але мене налякали батьки, оточуючі —казали, що це страшно і важко. На початку 2024 року моя совість не витримала, і я прийняла рішення, що, маючи медичну освіту, повинна бути там, де потрібна — поруч з пораненими і хворими в ЗСУ...»
Від стоматології — до фронту
За професією "Реїна" хірург-стоматолог, закінчила Запорізький медичний університет і працювала в 3-й міській стоматологічній лікарні. Також має другу вищу освіту — магістр психології. Першу бойову посаду вона отримала як фельдшер. Не приховає — було страшно. Після навчального центру вона приїхала в Куп'янський район, де розташовувався батальйон, і відразу ж задала питання:
«Де тут нуль?»
«Не переживай, ти вже на нулі», — відповіли їй...
Поступово страх змінився впевненістю. Спочатку вона лікувала бійців на місці, пізніше — почала їздити на евакуації. Одягала бронежилет, брала рацію, виходила на зв'язок:
«Ми на місці!» — і чекала виклику.
Перша допомога, транспортування поранених на стабпункт, іноді — прямо в батальйонному медпункті, якщо бої були особливо запеклими.
«Я вже жила цими подіями, війною, тому страшно вже не було», — зізнається військовослужбовиця.
Реїна з побратимами — фото з Facebook 110 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ
У березні 2025 року «Реїну» призначили начальницею медслужби батальйону. Це не стільки важка, скільки копітка і відповідальна робота. Вона займається звітністю, підвищенням кваліфікації медиків, навчанням всього особового складу батальйону основам тактичної медицини.
«Військовослужбовці кажуть, що вміють надавати першу допомогу, а коли прошу показати, як працювати з турнікетом — опускають очі. Більшість не вміє...»
Реїна на евакуації — фото з Facebook 110 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ
Разом з досвідченим санінструктором Олегом вони проводять практичні заняття, навчають рятувати себе і товаришів в умовах бою. Якщо надходить поранений — швидко доповідають в чергові групи, надають першу допомогу і передають по етапах евакуації. Важливо, що зв'язок з пораненими бійцями не обривається — навіть після госпіталізації з ними підтримують контакт, цікавляться їхнім станом.
Рятувати, навчати, підтримувати
Сьогодні медична служба мелітопольського 115 батальйону ТРО — це злагоджений механізм, де кожен знає свою справу, де кожна хвилина на рахунку. А «Реїна» — його серце.
«На даний момент медслужба 115 батальйону ТРО докладає максимум зусиль для забезпечення підрозділів усім необхідним для порятунку життів військовослужбовців. Ми намагаємося привносити нове в медичне забезпечення і максимально ділимося знаннями з бійцями. У мене є натхнення і вистачає сил!»
Історія «Реїни» — про вибір, відповідальність і самовіддачу. Про тих, хто щодня тримає наш тил — навіть на «нулі».