
Замість спокійного життя в Європі мешканка тимчасово окупованого Мелітополя обрала військову службу.
Виконуюча обов'язки начальника медичної служби Запорізької окремої бригади територіальної оборони, яку в бригаді називають «Ангел Ксю», три місяці перебувала в окупації, потім виїхала за кордон, але усвідомила, що її місце — в Україні, серед тих, хто захищає країну від ворога. Її історію опублікували на сторінці бригади в Facebook.
«Я відразу поїхала до Європи, але там відчула себе чужою. Їду в автобусі — і плачу, розумію, що повинна бути в Україні, допомагати пораненим на війні. Повернулася і приєдналася до 113-го батальйону ТрО», — згадує «Ангел».
Під час контрнаступальної операції в 2023 році їй доводилося рятувати життя під відкритим небом.
«Ми врятували багато людей. Одного разу надали допомогу, завантажили пораненого в швидку і тут зрозуміли, що втрачаємо його. Ми повернулися, і прямо на вулиці лікар працював на каталці. Стабілізували бійця і відправили до госпіталю. Дякуємо, що з нами був анестезіолог — без нього було б важко», — розповідає вона.
У бригаді працювали і пілоти, і штурмовики, і бійці її рідного батальйону, всі допомагали один одному.
«Ангел» не тільки надавала допомогу на місці, але й консультувала військових онлайн: пояснювала, як врятувати товариша, поки чекаєш на евакуацію.
«Іноді хлопці відтягували пораненого від фронту трохи назад, де була невелика зелена зона і зв'язок по WhatsApp. Вони надсилали мені фото і короткі відео, щоб я могла підказати, що робити, поки не приїде машина. Іноді евакуація була неможлива відразу — доводилося чекати до вечора», — ділиться медик.
Один з таких випадків став для бригади справжнім випробуванням. Бійця з важкою контузією і відкритим переломом обох кінцівок вдалося врятувати завдяки злагодженій роботі і хорошій підготовці товаришів.
«Хлопці все зробили правильно, тому що були добре навчені. Ми не тільки врятували людину, але і зберегли йому обидві ноги. Це був дуже серйозний досвід, і добре, що все пройшло вдало», — каже «Ангел».
Зараз вона — виконуюча обов'язки начальника медичної служби бригади і навчає особовий склад наданню першої допомоги.
«Перші хвилини, перші секунди після поранення — найважливіші для порятунку життя. Важливо швидко накласти турнікет, зупинити кровотечу. Чим менше крові втрачено — тим більше шансів на порятунок», — підкреслює «Ангел».