
У тимчасово окупованому Мелітополі окупаційний «суд» ухвалив черговий вирок місцевому жителю - винятково за публікацію в соціальній мережі.
Про це повідомляють самі представники окупаційного режиму, наголошуючи, що продовжують активно відслідковувати та карати будь-який прояв незгоди з окупацією.
Цього разу жертвою репресій став 36-річний чоловік, який, за версією окупантів, у січні 2025 року з особистого облікового запису розмістив пост із «закликами до збору інформації про розміщення російської військової техніки в інтересах іноземної держави». По суті, він лише висловив свою громадянську позицію - але за це отримав 3 роки позбавлення волі в колонії загального режиму.
Також, згідно з вироком, чоловікові заборонено адмініструвати сайти, форуми, чати та групи в соцмережах протягом двох років.
Подібні покарання стали звичною практикою для російських спецслужб на окупованих територіях - вони не тільки карають незгодних, а й прагнуть повністю позбавити їх голосу в інформаційному просторі.
Судячи з кількості кримінальних справ, співробітники ФСБ систематично моніторять публічні сторінки, локальні Telegram-чати і навіть особисте листування, щоб виявляти активістів і незадоволених. Приводом для арешту може стати будь-який коментар, мем або навіть лайк.
Від початку окупації Мелітополя зафіксовано десятки випадків переслідування містян за антивоєнні публікації та заклики до опору. Нинішній випадок укотре підкреслює, наскільки агресивно та параноїдально російські служби сприймають навіть мінімальне інакомислення.
Юридично справа побудована на статті про «публічні заклики проти безпеки держави» - формулюванні, яке за умов відсутності незалежного суду може означати будь-що: від критики окупації до жарту над російськими військовими.
Вирок мелітопольцю - частина системної політики тиску на проукраїнське населення. Городянам ясно дають зрозуміти: за будь-яке слово проти окупації доведеться відповісти.
Раніше ми повідомляли, що п'ятьом мелітопольцям, яких окупанти викрали на початку війни, дали величезні тюремні терміни.