Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Вантажне сполучення з Росією та пасажирські поїзди до Білорусі: окупанти перетворюють Мелітополь на найважливіший залізничний хаб

0
12

 

Росія продовжує активно розвивати залізничне сполучення на окупованих українських територіях. У планах - запуск вантажного сполучення РФ із Мелітополем, удосконалення гілки Маріуполь - Ростов до окупованого Криму і навіть відкриття залізничного сполучення анексованого півострова з Білоруссю.

 

Гілка до військового полігону

Спікер Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Коваленко розповів, що 2024 року окупаційна влада будувала залізницю на захопленій частині Донбасу. Але вона не будувала з нуля, а проводила реконструкцію шляхів, які вже були в регіоні. З Донецької області залізничний маршрут пролягає до Розовки на території Запорізької області, потім до Токмака і Мелітополя.

«Зараз вони не використовують або частково використовують цю ділянку з Волновахи до Мелітополя, оскільки вона фактично лежить уздовж лінії ведення активних бойових дій на Запорізькому відрізку фронту. Тому минулого року вони почали будувати з Донецької області в бік Бердянська. Наскільки мені відомо, вже побудовано кілька десятків кілометрів. Одна гілка піде вниз до Азовського моря, ближче до Бердянська. Це селища Новопетрівка, Старопетрівка. Там розташований, до речі, військовий полігон, з часів Радянського Союзу. І тут вони фактично зупинилися. Тобто немає подальшого будівництва гілки від села Осипенко в бік Якимівки або Мелітополя», - каже Коваленко.

Із супутникових знімків випливає, що далі села Осипенко Бердянського району Запорізької області будівництво залізниці не ведеться, додає речник Запорізької ОВА.

«Вони зосереджені зараз на Донецькому напрямку. І ми розуміємо чому. Тому що там зараз тривають найзапекліші бої. Вони зупинилися, умовно кажучи, в районі Осипенка, Новопетрівки, Старопетрівки. Тобто навіть не довели гілку до самого Бердянська», - пояснює він.

Залізницю, яка вже знаходиться на окупованій частині Запорізької області, а також яку тільки планують збудувати, окрім військової логістики, окупаційна влада використовуватиме і для вивезення врожаю.

«Це врожай зернових культур, які вони вже кілька років збирають і вивозять з тимчасово окупованої Запорізької області через Крим або через порти Бердянська і Маріуполя. Звісно, жодних пасажирських перевезень. Тільки вантажі», - каже Коваленко.

Мелітополь - великий збройний хаб російської армії

Депутат Запорізької міської ради Дмитро Кирильчук також зазначає, що від населеного пункту Осипенко залізницю можуть розділити на дві гілки. Одна з них прямуватиме на військовий полігон, а інша - до Мелітополя.

«Ця ділянка залізниці від Маріуполя до Бердянська має добудуватися до населеного пункту Трояни за десять кілометрів від Бердянська. Після цього вона має просуватися далі в бік Мелітополя і завершитися протяжністю до Якимівки. Вони виконують основне завдання - налагоджують постачання боєприпасів. Тому в районі села Осипенко це відгалуження йде на Новопетровський полігон», - каже він.

Мелітополь для російської армії є великим збройним хабом, тому для окупантів надзвичайно важливо добудувати туди залізничну дорогу, вважає депутат.

«Це, по факту, велика розв'язка, великий склад тих же боєприпасів. І для них має надважливу стратегічну функцію саме Мелітополь як складова частина в цьому логістичному ланцюзі вздовж Азовського узбережжя. Потім ця залізнична гілка після Мелітополя йде на окупований Крим. Основна мета - розв'язати проблему з підвезенням своїх боєприпасів, щоб забезпечити потреби східного і південного фронтів», - підкреслює Кирильчук.

«Резервні маршрути для забезпечення фронту»

Тим часом окупаційна влада Криму заявила про готовність відкриття залізничного сполучення анексованого півострова з Білоруссю. Призначений Росією віцепрем'єр Криму Георгій Мурадов зазначив, що про залізничне сполучення ведуть переговори близько двох років і вже нібито є певні напрацювання. За його словами, до початку туристичного сезону для охочих приїхати з Білорусі в анексований Крим планують організувати спеціальні вагони, які після прибуття в Росію причіплюватимуть до поїздів, що йдуть до півострова.

У Криму також повідомляють, що «поїзд на Мінськ поїде “новими територіями Росії”.

Експерт у сфері транспорту Максим Гардус вважає, що жодної економічної доцільності будувати нові залізничні колії для такого сполучення немає.

«З півдня на північ цим маршрутом не так вже й багато товарів рухається. Нічого особливо, що виробляється на Донбасі, до Білорусі не експортується в таких величезних обсягах, щоб будувати нові дороги. Якщо говорити про курортні місця і Крим, вони їдуть потягами, знову ж таки, з території Росії. Я дуже сумніваюся, що туристичний потік із Білорусі до Криму настільки величезний, що вже наявної інфраструктури для цього не вистачає», - вважає він.

Росія ж зацікавлена в будівництві доріг не тільки на окупованих південних територіях, а й в інших регіонах, з головною метою - створити резервні маршрути для забезпечення фронту, припускає експерт.

«Є таке поняття, як рокадні дороги, які будують паралельно лінії фронту, - пояснює експерт. - Це забезпечує швидке перекидання військ, техніки вздовж лінії бойових дій з півночі на південь, з півдня на північ. Прокладання залізниці через тимчасово окуповані території на півдні до Криму, а потім на Бєлгородську, Ростовську області Росії або навіть на Білорусь у принципі вписується в логіку створення такої рокадної магістралі. Вона є пошкодженою інфраструктурою Донбасу, де іноді неможливо відновити колії через обстріли або руйнування мостів. Це створює для Росії резервні маршрути при знищенні основних логістичних вузлів. Оскільки лінія фронту в принципі йде від білоруського кордону аж до самого півдня, до Чорного моря, то це знову-таки вкладається в цю логіку».

Будівництво залізниці до Криму через окуповані регіони України оцінюють у суму від 90 до 160 мільярдів рублів, заявляв у січні президент російського Національного дослідницького центру перевезень та інфраструктури Павло Іванкін. За його словами, вихід з анексованого Криму забезпечується через напрямок Джанкой і Новоолексіївка в захоплену частину Запорізької області. Далі деякі ділянки доведеться відновлювати, а також будувати кілька сполучних гілок.

Також за темою

Вчитися попри війну: Мелітопольський освітній центр «MLT-land» у Запоріжжі став символом стійкостіЧитати далі

Вчитися попри війну: Мелітопольський освітній центр «M...

Мелітополь став прикладом для всіх релокованих шкіл Запорізької області, створивши унікальні можливості не лише для навчання дітей вимушено переміщени...
Мелітопольський колаборант заплатить за зраду львівською квартироюЧитати далі

Мелітопольський колаборант заплатить за зраду львівською ква...

Комунарський районний суд Запоріжжя виніс суворий вирок Олексію Ільницькому, директору Мелітопольського лісгоспу, який добровільно перейшов на бік оку...
Серед звільнених з полону українців четверо з Мелітопольщини Читати далі

Серед звільнених з полону українців четверо з Мелітопольщини...

19 квітня, напередодні Великодня, відбувся черговий обмін військовополоненими. До України повернулися 277 захисників.