
Мелітополь став прикладом для всіх релокованих шкіл Запорізької області, створивши унікальні можливості не лише для навчання дітей вимушено переміщених осіб (ВПО), а й для їхньої інтеграції у суспільство.
Освітній простір «MLT-land» об'єднав два навчальні заклади: гімназію №23 та ліцей №9.
У центрі здобувають освіту діти 1 - 11 класів. 146 учнів щодня відвідують безпечну школу, розташовану на нульовому рівні приміщення, очно.
- У нас було декілька місій, коли ми відкривали освітній простір “MLT-land”, - каже Катерина Кучина, керівник БО “БФ “Соціальний фонд”. - Насамперед прагнули створити можливості для постраждалих від війни переселенців через гуманітарну підтримку, освітні та інтеграційні програми, будувати стійке майбутнє разом. Для цього створили безпечний простір. Крім якісного навчання, діти можуть спілкуватися один з одним і вчителями. В межах “Школи безпеки” ми намагаємося підвищити рівень обізнаності дітей про правила поведінки та самозахисту під час надзвичайних ситуацій”.
З мелітопольськими дітьми займаються психолог та логопед, учні мають можливість поглиблено вивчати англійську та німецьку мови. В освітньому просторі все нагадує дітям про рідний дім у Мелітополі – навіть настільна гра «Мафія» із зображенням відомих об'єктів інфраструктури рідного Медового міста. Це створює особливу домашню атмосферу.
“Мені дуже подобається навчатися в МЛТ Land. По-перше, це безпечні умови, тому батьки не хвилюються за мене, коли я на навчанні. По-друге, тут мої друзі, з якими весело. Ну і головне - очне навчання - це дуже класно, бо онлайн вчитися важко: то повітряні тривоги, то поганий зв'язок, та й взагалі не дуже цікаво. А ще можливості кращі, бо є сучасні гаджети”, - каже семикласниця Аліса.
“Для мене цей проєкт - чудова нагода підтягнути свої знання з різних предметів та освоїти нові. Відкриттям стала “Мовна школа”: цікаві заняття, інтерактивні практики, різноманітні активності”, - ділиться своїми враженнями Давид, 8 клас.
Для батьків учнів відкриття школи стало можливістю для працевлаштування, адже вони знають, що їхні діти під наглядом і в безпеці.
Крім того, проєкт став потужним інструментом згуртованості та сприяє зміцненню єдності жителів релокованої громади мелітопольців.
“Я дуже вдячна всім причетним до відкриття цього освітнього простору. Це чудова можливість інтегруватися в нові умови сьогодення. Для мене, як мами, особливо цінним є те, що донька навчається в безпечному та сучасному середовищі, де є можливість здобувати якісні знання, спілкуватися з однолітками та розвивати таланти. Я бачу позитивні зміни її в навчанні, і це мені подобається”, - розповідає Тетяна - мама учениці 6 класу.
Відкриття релокованої школи з повним режимом роботи в безпечних умовах - це перший приклад у Запорізькій області, коли громада ВПО, після повномасштабного вторгнення, змогла відновити для дітей очну форму навчання на підконтрольній території України у безпечних пристосованих приміщеннях.
“Завдяки проєкту, ми змогли організувати сучасне освітнє середовище, яке значно полегшує та робить ефективнішим процес викладання іноземних мов”, - розповідає редакції РІА Південь вчителька іноземної мови Наталя (прізвище не вказуємо з метою безпеки).
“Важливо, що діти та вчителі можуть спілкуватися не через екран віртуально, а наживо. Такі заняття створюють унікальну атмосферу живого спілкування, дають змогу учням практикувати усне мовлення в реальних ситуаціях, обмінюватися думками та отримувати безпосередній зворотний зв'язок. Така робота покращує навички комунікації та подолання мовного бар'єру. А ще це об'єднує та згуртовує учнів”, - вважає педагог.
Проєкт реалізується Благодійною організацією “БФ “Соціальний фонд” у співпраці з Управлінням освіти Мелітопольської міської ради з залученням управління Національної поліції в Запорізькій області та Служба з надзвичайних ситуацій. Проєкт “Освітній простір для дітей-переселенців “MLT-land” здійснюється в межах мультидонорського проєкту «Посилення потенціалу спільнот на півдні та сході України через місцеві ініціативи (EMPOWER)», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) спільно з Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги та реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ.