Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Шлях мелітопольського колаборанта: від червоного прапора та гуманітарного бізнесу до судового вироку

2
17

Тарас Генов, колишній депутат Мелітопольської міської ради та самопроголошений лідер комуністів, став яскравим прикладом того, як можна перетворити ідеологію на фарс, а зраду - на спосіб наживи.

Про те, як Тарас Генов «перевзувався в польоті» у 2022 році, першими почала писати команда РІА Південь.

Його шлях від епатажного активіста до засудженого колабораціоніста супроводжується скандалами й абсурдними витівками.

Шлях зрадника

Тарс Генов - особистість епатажна і помітна в Мелітополі. Він усіляко намагається бути на виду, влаштовуючи часом абсурдні піар-акції.

ДОСЬЄ

Генов народився 11.01.1976 у Мелітополі. Він випускник Харківського авіаційного інституту, був підприємцем, беручи участь у бізнесі батька, а в політичній кар'єрі зарекомендував себе як політичний хамелеон:

  • 2002-2020 - балотувався в депутати від Прогресивної соціалістичної партії, КПУ, «Наш край», «За майбутнє», змінюючи партії як рукавички.
  • 2014 - активний учасник проросійського «Антимайдану» і «русской весны», організатор провокаційних мітингів.
  • 2022 - після окупації Мелітополя перейшов на бік РФ, співпрацював із ФСБ та окупаційною адміністрацією.

Від червоних прапорів до зривів табличок

З перших днів окупації Генов активно намагався догодити російській владі. Він розвішував по Мелітополю червоні прапори, зривав таблички з українськими назвами вулиць та навіть тягав пам'ятники Леніна, сподіваючись, що його помітять і нагородять посадою. Однак місцева «еліта» в особі гауляйтера Євгена Балицького та його соратниці Галини Данильченко не оцінила старань Генова.

Не отримавши бажаного крісла мера, Генов переключився на гучні заяви. Він обіцяв створити «загони Путіна» для захисту міста від «нацистів» і навіть записався в добровольчий загін. Щоправда, далі слів справа не пішла: на фронт він так і не вирушив, зате активно займався гуманітарною допомогою - зрозуміло, з вигодою для себе.

Гуманітарка як бізнес

Генов швидко зрозумів, що на гуманітарній допомозі можна заробити. Він використовував волонтерську діяльність для власного збагачення, доставляючи продукти і медикаменти російським солдатам.

«Обличчя у колаборанта на волонтерській їжі вже в об'єктив не влазить», - уїдливо зазначають місцеві жителі.

Крім того, Генов неодноразово записував відеозвернення зі своєї машини, розповідаючи про те, як він нібито прямує на фронт. Але далі цих поїздок він не просунувся.

Конфлікти з окупантами: жабогадюкінг у дії

Не знайшовши собі місця серед окупаційної адміністрації, Генов вступив у конфлікт із Галиною Данильченко та Євгеном Балицьким. Він публічно критикував підвищення цін на проїзд і зростання вартості ритуальних послуг під їхнім керівництвом.

«Сьогодні я дізнався, що проїзд у маршрутках коштує 25 рублів! Хто ухвалив це рішення без узгодження з депутатами?» - обурювався Генов в одному зі своїх відеозвернень.

Однак його критика не допомогла йому відвоювати місце біля годівниці. Тож Генов продовжує привертати до себе увагу, втім, не заходячи надто далеко. Наприклад, він влаштував піар-акцію на яхті в Криму, де позував в одних трусах під червоним прапором. А нещодавно критикував якість російських парканів, пропонуючи свої послуги з їх поліпшення.

Вирок: 11 років за зраду

Публічна діяльність Генова не залишилася поза увагою українських правоохоронців. Він став фігурантом кримінальної справи за обвинуваченням у колабораційній діяльності (ч. 6 ст. 111-1 КК України) і виправданні російської агресії (ч. 1 ст. 436-2 КК України). Днями Шевченківський районний суд м. Києва виніс зраднику вирок.

Йому призначено покарання у вигляді 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною на політичну діяльність строком на 15 років. До в'язниці Тарас Генов вирушить після затримання.

Також за темою

Мелітопольці прибирають Запоріжжя: як переселенці згуртувались у Чистий четверЧитати далі

Мелітопольці прибирають Запоріжжя: як переселенці згуртували...

У чистий четвер жителі громад Мелітопольського району, для яких Запоріжжя стало тимчасовою домівкою, вийшли на суботник.
Експроректору ВНЗ із мелітопольської династії колаборантів повідомили про підозруЧитати далі

Експроректору ВНЗ із мелітопольської династії колаборантів п...

У Мелітополі колишня проректорка місцевого університету Людмила Москальова заочно отримала підозру за співпрацю з окупаційним режимом.
Крадуть навіть залишки товару в магазинах - окупаційна влада в Мелітополі продовжує націоналізувати майно - список вилученогоЧитати далі

Крадуть навіть залишки товару в магазинах - окупаційна влада...

Так званий уряд Запорізької області продовжує інформувати українців про те, яке майно визнано «безхазяйним». У Мелітополі експропріюють на...