Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Окупанти відмовляються оперувати незаконно засудженого волонтера з Мелітополя - він ризикує залишитися інвалідом

5
247

Мешканець окупованого Мелітополя, волонтер Дмитро Голубєв, якого російські силовики викрали влітку 2022 року і засудили до 18 років позбавлення волі, опинився в критичному стані.

У колонії Красноярського краю 52-річному чоловікові терміново потрібна операція на тазостегновому суглобі, інакше він може назавжди втратити можливість пересуватися. Однак у проведенні хірургічного втручання йому відмовляють - через відсутність російського громадянства. Про це повідомляє правозахисне видання ZMINA з посиланням на знайому Дмитра - Лідію.

За її словами, до повномасштабного вторгнення Росії в Україну у Дмитра вже були серйозні проблеми зі здоров'ям. Він страждає на ВІЛ-інфекцію та гепатит С, а також давно потребував заміни тазостегнового суглоба. Після викрадення окупантами його здоров'я різко погіршилося.

- У нього асептичний некроз лівої стегнової кістки перейшов у коксартроз 3-4 ступеня. Через це в нього вкорочення лівої ноги на 5 сантиметрів. Він майже не може ходити, потребує постійних знеболювальних. Операція потрібна негайно, - каже Лідія.

Волонтер, який рятував людей, став «терористом» в очах ФСБ

З початком окупації Дмитро допомагав вивозити людей із Мелітополя до Запоріжжя, а також доставляв на окуповані території ліки. 11 серпня 2022 року його затримали російські силовики і звинуватили в нібито підготовці терактів. ФСБ стверджує, що Голубєва завербувала українська розвідка, він виготовив і встановив вибухові пристрої біля будівлі МРЕВ ДІБДР і біля маршруту проходження так званої «адміністрації Запорізької області».

Вибухи, за версією слідства, не завдали шкоди людям, лише пошкодили фасад будівлі. Проте його звинуватили одразу за кількома статтями: «акт міжнародного тероризму», дві спроби теракту і «навчання з метою здійснення терористичної діяльності». У листопаді 2023 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив його до 18 років позбавлення волі. Сам Голубєв частково визнав провину - він не заперечував, що брав участь у діях проти окупаційного режиму, але підкреслив, що «захищав свою країну».

Жодної медицини - тільки тиск

Під час слідства Дмитро пройшов через кілька російських СІЗО, де систематично не отримував належного лікування. Знеболювальні замінювали на слабкі препарати, медичну допомогу ігнорували. Лише після етапування до колонії в Мінусинську Красноярського краю та госпіталізації до Крайової туберкульозної лікарні йому зробили обстеження. Висновок медиків однозначний: операція необхідна. Але тюремні лікарі відмовилися оперувати, оскільки Голубєв не погодився отримувати російський паспорт.

- Він не зрадив свою країну, він не хоче ставати громадянином держави, яка його катує і судить за фальшивими звинуваченнями, - пояснює Лідія.

Дружина Дмитра та його знайомі звертаються до українських державних органів - Координаційного штабу, СБУ, Офісу омбудсмена - з проханням привернути увагу до ситуації та домагатися міжнародного тиску на Росію заради порятунку життя українського волонтера.

- У нього асептичний некроз лівої стегнової кістки переріс у коксартроз 3-4 ступеня. Через це в нього вкорочення лівої нижньої кінцівки на 5 сантиметрів. Таке хронічне захворювання може призвести до інвалідності. Саме тому Дмитро постійно потребує знеболювальних. До того ж йому дуже важко ходити. Він зовсім-зовсім хворий. Тобто в нього критична ситуація, - стверджує жінка.

Голубєв народився в Запоріжжі, за професією - водій-механік, раніше працював приватним перевізником. У нього двоє неповнолітніх дітей. Сім'я наполягає на цілковитій абсурдності звинувачень: до війни він не мав жодного стосунку до військових або спецслужб.

Також за темою

14 років колонії за донат своїй армії: в окупованому Мелітополі тривають репресії проти патріотівЧитати далі

14 років колонії за донат своїй армії: в окупованому Мелітоп...

14 років колонії за донат своїй армії: в окупованому Мелітополі тривають репресії проти патріотів
Як отримати 50 тисяч гривень на дитину, яка евакуювалася з окупованого МелітополяЧитати далі

Як отримати 50 тисяч гривень на дитину, яка евакуювалася з о...

Держава виплатить 50 тисяч гривень дітям, які повертаються з окупації або після депортації: як отримати допомогу.
Отримала третю освіту, щоб почати нове життя - переселенка з Мелітопольського району про нове життя Читати далі

Отримала третю освіту, щоб почати нове життя - переселенка з...

Тривала окупація Мелітопольщини змушує переселенців влаштовувати нове життя. І вже далеко не всі хочуть повертатися додому.