Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Ще четверо зрадників з Мелітопольщини отримали вирок

3
133

Український суд заочно ухвалив вироки ще чотирьом зрадникам, які добровільно стали на бік окупантів і обійняли посади в так званій «владі» на тимчасово окупованій території Запорізької області.

 

Хто опинився у списку засуджених?

Сім років позбавлення волі отримала колишня секретарка Семенівської сільради Мелітопольського району 51-річна Віра БашарінаЗ початком вторгнення вона добровільно обійняла посаду «заступника голови Семенівської селищної адміністрації» окупантів. Саме в руках Башаріної зосереджені фінансові потоки від окупантів, і за допомогою цих грошей жінка на початку війни активно підкуповувала односельців, щоб переконати їх працювати на ворога. Тим, хто не погоджувався продати свою совість, Башаріна погрожувала й активно здавала проукраїнських мелітопольців окупантам.

На шість років засудили мешканку Веселівського району Любов Хитун, яка добровільно очолила окупаційну «адміністрацію» села Новоуспенівка. Перебуваючи на посаді, 30-річна Любов Хитун, на виконання вказівки окупаційної влади, організувала та забезпечила процес примусової паспортизації жителів Новоуспенівської територіальної громади.

У жовтні 2022 року, вона була звинувачена в розкраданні гуманітарної допомоги та відсторонена від посади. Однак, у вересні 2023 року, її обрали депутаткою Веселівської окружної ради депутатів 1 скликання від партії «Справедлива Росія - патріоти за правду». Крім тюремного терміну, їй заборонено обіймати державні посади протягом десяти років.

Дев'ять років позбавлення волі отримала Юлія Масс - колишня бухгалтерка школи в Плодородному. Окупанти призначили її «головною бухгалтеркою» своєї так званої «сільської адміністрації».

Найжорсткіший вирок ухвалено колишній співробітниці поліції Наталії Овчинниковій, яка пішла на службу до незаконного «Головного управління внутрішніх справ у Запорізькій області» і стала «інспектором ДПС» в окупаційній структурі. Суд засудив її до 13 років ув'язнення із забороною обіймати посади в правоохоронних органах та органах влади на 14 років.

Усіх засуджених визнано винними за статтею 111-1 КК України («Колабораційна діяльність»). Правоохоронні органи продовжують виявляти та притягувати до відповідальності зрадників, які сприяють роботі окупаційного режиму. У той час як російські окупанти обіцяли своїм пособникам «світле майбутнє» у складі злочинного режиму, реальність виявляється зовсім іншою. Колаборанти стикаються з неминучим покаранням, а російська адміністрація залишає їх напризволяще.

Також за темою

За ґрати за пост у соцмережі: у Мелітополі окупаційна влада продовжує полювання на інакомислячихЧитати далі

За ґрати за пост у соцмережі: у Мелітополі окупаційна влада ...

У тимчасово окупованому Мелітополі окупаційний «суд» ухвалив черговий вирок місцевому жителю - винятково за публікацію в соціальній мережі...
Я знаю, що таке звіриний страх - учасниця руху спротиву «Жовта стрічка» з Мелітополя про полон і депортаціюЧитати далі

Я знаю, що таке звіриний страх - учасниця руху спротиву &laq...

Мешканка Мелітополя Сєвіль Велієва - одна з активісток Всеукраїнського руху опору «Жовта стрічка». Вона пережила допити й обшуки, полон і ...
Мешканка Мелітопольщини згадала російське походження та обійняла високооплачувану посаду в окупантівЧитати далі

Мешканка Мелітопольщини згадала російське походження та обій...

Вільнянський районний суд Запорізької області розглянув справу за обвинуваченням Олени Олександрівни Північенко в колабораціонізмі та призначив їй пок...