Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

До російського суду скеровано справу мелітопольського журналіста команди РІА Південь - у чому його звинувачують

3
310

Через рік і сім місяців після затримання в Мелітополі російськими військовими і співробітниками ФСБ українського журналіста Георгія Левченка, справу направлено до суду.

У пропагандистських ТГ-каналах з'явилася інформація про те, що псевдо-прокуратура Запорізької області затвердила обвинувальний висновок у кримінальній справі стосовно 36-річного мелітопольця Георгія Левченка.

- За версією слідства, у 2022 році Георгій став адміністратором одного з популярних на території регіону телеграм-каналів, використовував чат-бот для збору відомостей про переміщення та місця дислокації російських військовослужбовців, маршрути руху колон військової техніки в регіоні, - йдеться в повідомленні російських пропагандистів.

Георгія Левченка звинувачують у тому, що він нібито передавав дані українським спецслужбам і розміщував публікації із закликами до вбивства членів фейкових виборчих комісій і представників окупаційної влади.

Російська прокуратура висунула Георгію Левченку звинувачення «у державній зраді та публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності».

Нагадаємо, Георгій Левченко насправді журналіст, адміністратор українського ТГ каналу РІА Мелітополь. Він був узятий у полон співробітниками ФСБ у серпні 2023 року. Наразі перебуває в Маріупольському СІЗО.

Команда РІА Південь та ТРК Мелітополь  звертається до всіх міжнародних організацій із проханням підтримати вимогу редакції обміняти полонених журналістів України. Серед них мелітопольці:

  • Євген Ільченко,
  • Ірина Левченко,
  • Георгій Левченко,
  • Яна Суворова,
  • Анастасія Глуховська,
  • Владислав Гершон.

З 2014 року і досі щонайменше 30 українських працівників засобів масової інформації залишаються заручниками Росії.

За даними Інституту масової інформації, загалом із 2014 року Росія незаконно затримала понад 100 українських та іноземних журналістів. А 19 вересня 2024 року в російському полоні загинула українська журналістка Вікторія Рощина.

За даними розслідування проєкту «Слідство.Інфо» пізніше росіяни утримували її в таємних тортурних камерах на окупованих територіях, включно з Мелітополем, а потім перевезли до СІЗО-2 Таганрога. Там її піддавали тортурам електричним струмом, морили голодом і не надавали медичну допомогу.

За свідченням очевидців, на її тілі були ножові рани. Вікторія розповідала про тортури електричним струмом, після яких «була вся синя». Вага дівчини знизилася до 30 кілограмів через повне виснаження.

Також за темою

14 років колонії за донат своїй армії: в окупованому Мелітополі тривають репресії проти патріотівЧитати далі

14 років колонії за донат своїй армії: в окупованому Мелітоп...

14 років колонії за донат своїй армії: в окупованому Мелітополі тривають репресії проти патріотів
Як отримати 50 тисяч гривень на дитину, яка евакуювалася з окупованого МелітополяЧитати далі

Як отримати 50 тисяч гривень на дитину, яка евакуювалася з о...

Держава виплатить 50 тисяч гривень дітям, які повертаються з окупації або після депортації: як отримати допомогу.
Отримала третю освіту, щоб почати нове життя - переселенка з Мелітопольського району про нове життя Читати далі

Отримала третю освіту, щоб почати нове життя - переселенка з...

Тривала окупація Мелітопольщини змушує переселенців влаштовувати нове життя. І вже далеко не всі хочуть повертатися додому.