Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Як суддя з Мелітополя стала посібницею окупантів

3
143

Тамара Міщенко, яка будучи українським суддею у відставці, пішла прислуговувати ворогові, отримала вирок за колабораціонізм.

 

Від судді до пособниці окупантів

У 2022 році на окупованих територіях Запорізької області було запущено окупаційну судову систему. На співпрацю з ворогом пішли дві екссудді Мелітопольського міськрайонного суду - Тамара Міщенко та Наталія Купавська.

С 2017 року Тамара Міщенко обіймала посаду заступниці голови Мелітопольського міськрайонного суду. У 2021 році вона вийшла у відставку за вислугою років, однак невдовзі після окупації Мелітополя вирішила «продовжити кар'єру».

Разом з іншою колишньою суддею Наталією Купавською Міщенко увійшла до складу незаконно створеного окупаційного «суду», організованого російськими загарбниками в Запорізькій області. Міщенко обійняла посаду заступника голови у кримінальних справах, тоді як Купавська стала заступником у цивільних справах. Таким чином, обидві зрадниці стали частиною репресивної машини окупантів, займаючись винесенням рішень проти проукраїнськи налаштованих громадян і зміцненням незаконної влади Росії в регіоні.

Указ про призначення Міщенко та Купавської на посади суддів так званого «Запорізького обласного суду» Путін підписав у вересні 2023 року, коли репресивний орган у Мелітополі був повністю сформований.

 

Розплата за зраду

У відповідь на дії колабораціоністок, Вища рада правосуддя України ухвалила рішення припинити їхню відставку у зв'язку з набуттям ними громадянства іншої держави. Крім того, були підготовлені рішення про припинення виплати довічного грошового утримання для суддів-колабораціоністок. У випадку мелітопольських зрадниць утримання становило близько 100 тисяч гривень на місяць.

Крім того, правоохоронці оголосили Міщенко та її спільниці Купавській підозру в колабораціонізмі.

Завдяки зібраним доказам, було доведено, що екс-суддя пішла на співпрацю добровільно.

Згідно з рішенням суду, Міщенко визнано винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України - колабораційна діяльність. Їй призначено покарання у вигляді 14 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням функцій держави, строком на 10 років і конфіскацією всього майна, що належить їй на праві власності.

Також за темою

За ґрати за пост у соцмережі: у Мелітополі окупаційна влада продовжує полювання на інакомислячихЧитати далі

За ґрати за пост у соцмережі: у Мелітополі окупаційна влада ...

У тимчасово окупованому Мелітополі окупаційний «суд» ухвалив черговий вирок місцевому жителю - винятково за публікацію в соціальній мережі...
Я знаю, що таке звіриний страх - учасниця руху спротиву «Жовта стрічка» з Мелітополя про полон і депортаціюЧитати далі

Я знаю, що таке звіриний страх - учасниця руху спротиву &laq...

Мешканка Мелітополя Сєвіль Велієва - одна з активісток Всеукраїнського руху опору «Жовта стрічка». Вона пережила допити й обшуки, полон і ...
Мешканка Мелітопольщини згадала російське походження та обійняла високооплачувану посаду в окупантівЧитати далі

Мешканка Мелітопольщини згадала російське походження та обій...

Вільнянський районний суд Запорізької області розглянув справу за обвинуваченням Олени Олександрівни Північенко в колабораціонізмі та призначив їй пок...