Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Екс-суддя з Мелітополя, яка пішла на службу до окупантів, отримала вирок

3
272

На тимчасово окупованій території Запорізької області розгорнуто цілу систему репресій, спрямовану на придушення будь-якого прояву проукраїнської позиції.

І в цій системі далеко не останню роль відіграють зрадники, які перейшли на службу до ворога. Наталія Купавська, колишня суддя Мелітопольського міськрайонного суду, стала одним із таких прикладів, перетворившись із захисниці закону на карателя для своїх колишніх співвітчизників. У підсумку, вона отримала заслужене покарання - 14 років позбавлення волі.

Створення окупаційної судової системи

У 2022 році на окупованих територіях Запорізької області було запущено окупаційну судову систему. На співпрацю з ворогом пішли дві екссудді Мелітопольського міськрайонного суду - Тамара Міщенко та Наталія Купавська. Обидві зрадниці - юристки з багаторічним стажем роботи, обидві - 2021 року звільнилися з Мелітопольського міськрайонного суду за вислугою років.

Тамара Міщенко стала заступницею голови окупаційного «суду» у кримінальних справах, а Наталя Купавська - заступницею у цивільних справах.

Участь у діяльності окупаційного «університету»

У серпні 2022 року окупанти показали сюжет про те, як «успішно» проходить вступна кампанія в псевдо-університеті МДУ імені Антона Макаренка. На відео промайнули й обличчя як старих викладачів ТДАТУ з числа колаборантів, так і нових зрадників, які погодилися співпрацювати з окупантами і працювати в створеній країною агресором структурі. Серед них екс-судді Мелітопольського міськрайонного суду: Купавська Наталія Михайлівна і Міщенко Тамара Михайлівна.

Призначення в окупаційний «суд»

27 вересня 2023 року президент РФ Володимир Путін видав указ про призначення Купавської та Міщенка суддями незаконно створеного «Запорізького обласного суду», що є черговим підтвердженням отримання ними російського громадянства.

Реакція української влади

У відповідь на дії колабораціоністок, Вища рада правосуддя України ухвалила рішення припинити їхню відставку у зв'язку з набуттям ними громадянства іншої держави. Крім того, були підготовлені рішення про припинення виплати довічного грошового утримання для суддів-колабораціоністок. У випадку мелітопольських зрадниць утримання становило близько 100 тисяч гривень на місяць.

До речі, у грудні 2021 року колектив Мелітопольського міськрайонного суду клопотав перед Президентом про присвоєння звання «Заслужений суддя» Наталії Купавській.

У травні 2024 року Наталії Купавській було оголошено про підозру в колабораціонізмі. Днями Печерський районний суд Києва розглянув справу за обвинуваченням Наталії Купавської у колабораціонізмі. Її провину було доведено, і суд призначив їй покарання у вигляді 14 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням функцій держави, строком на 10 років, з конфіскацією всього належного їй майна.

Вирок Купавській - це важливий сигнал для всіх, хто співпрацює з окупантами. Україна не забуде жодного злочину, скоєного на окупованих територіях, і всі винні понесуть заслужене покарання.

Щодо Тамари Міщенко, то її діяльність також перебуває під пильною увагою українських правоохоронних органів, і очікується, що найближчим часом буде вжито відповідних юридичних заходів.

Також за темою

14 років колонії за донат своїй армії: в окупованому Мелітополі тривають репресії проти патріотівЧитати далі

14 років колонії за донат своїй армії: в окупованому Мелітоп...

14 років колонії за донат своїй армії: в окупованому Мелітополі тривають репресії проти патріотів
Як отримати 50 тисяч гривень на дитину, яка евакуювалася з окупованого МелітополяЧитати далі

Як отримати 50 тисяч гривень на дитину, яка евакуювалася з о...

Держава виплатить 50 тисяч гривень дітям, які повертаються з окупації або після депортації: як отримати допомогу.
Отримала третю освіту, щоб почати нове життя - переселенка з Мелітопольського району про нове життя Читати далі

Отримала третю освіту, щоб почати нове життя - переселенка з...

Тривала окупація Мелітопольщини змушує переселенців влаштовувати нове життя. І вже далеко не всі хочуть повертатися додому.