Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

"Тут швидше дадуть померти, ніж нададуть медичну допомогу": донька полоненої жительки Мелітополя виступила в Раді Європи

3
267

Черговим підтвердженням нелюдських дій росіян стала історія Ольги Бараневської — виховательки з Мелітополя, яку окупанти незаконно затримали та відправили до в'язниці.

Її донька, Аксінья Бобруйко, виступила в Раді Європи у Страсбурзі, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до трагедії її матері та тисяч інших українських заручників Кремля.

 

Невідомі причини затримання 

Аксінья Бобруйко на своїй сторінці в Фейсбук розповіла, що її мати залишилася в окупованому Мелітополі, доглядаючи за літніми батьками, які не могли витримати складної дороги на підконтрольну територію.

15 травня 2024 року жінку викрали окупанти. Вона не була військовою, політиком чи активісткою — лише вихователькою дитячого садка, яка понад 35 років присвятила вихованню дітей.

"Щодо причин маминого затримання — ми не знаємо. Приводом для цього могли бути і відмова вийти на роботу у дитячий садок, і пізня примусова паспортизація, і донос", — розповідає Аксінья.

Спочатку жінку тримали в СІЗО Донецька, де вона зазнала тортур і втратила понад 20 кг ваги. Зараз є небезпека, що її відправлять до колонії в Мелітополі, де навіть заборонені передачі з ліками та продуктами.

 

Жахи полону

Ольга Бараневська має серйозні проблеми зі здоров’ям: цукровий діабет I типу, полінейропатію, потребувала операції з видалення жовчного міхура. Утримання в жахливих умовах без належної медичної допомоги загрожує її життю.

Ольга Бараневська

"В одному зі своїх листів мама написала, що тут швидше дадуть померти, ніж нададуть медичну допомогу", — розповідає донька.

Таких випадків — тисячі. Відомо, що з Ольгою в камері була ще одна жінка, Аліна, яку вже етапували до колонії в Мелітополі. Там заборонений зв’язок з рідними, тож її чоловік понад місяць не має жодної інформації про дружину.

 

Випадки насильства над цивільними 

Аксінья Бобруйко також розповіла про свою знайому Ірину Горобцову, яку окупанти затримали ще 13 травня 2022 року. Жінку жорстоко катували, ґвалтували та засудили на 10,5 років за сфабрикованими звинуваченнями у "шпигунстві".

Ще один приклад — Леонід Попов, 24-річний хлопець з аутизмом, який вже два роки перебуває у російському полоні. Окупанти відправили його до психіатричної лікарні, де йому вводять препарати, що руйнують особистість.

Леонід Попов 

"Його мама благає весь світ про допомогу звільнити сина. Ми всі про це просимо. Нам потрібен дієвий механізм повернення цивільних з російського полону та незаконного увʼязнення", — наголосила Аксінья.

 

Реакція міжнародної спільноти

Ольга Бараневська стала однією з тисяч цивільних заручників Росії. За неофіційними даними, у полоні перебуває понад 60 тисяч українців.

Правозахисні організації, серед яких Amnesty International, вже виступили із закликом до звільнення жінки. Вони наголошують, що її утримують за політичними мотивами та піддають тортурам.

Наразі правозахисники та українські дипломати закликають міжнародні організації активніше тиснути на РФ з вимогою звільнення незаконно утримуваних цивільних.

Також за темою

14 років колонії за донат своїй армії: в окупованому Мелітополі тривають репресії проти патріотівЧитати далі

14 років колонії за донат своїй армії: в окупованому Мелітоп...

14 років колонії за донат своїй армії: в окупованому Мелітополі тривають репресії проти патріотів
Як отримати 50 тисяч гривень на дитину, яка евакуювалася з окупованого МелітополяЧитати далі

Як отримати 50 тисяч гривень на дитину, яка евакуювалася з о...

Держава виплатить 50 тисяч гривень дітям, які повертаються з окупації або після депортації: як отримати допомогу.
Отримала третю освіту, щоб почати нове життя - переселенка з Мелітопольського району про нове життя Читати далі

Отримала третю освіту, щоб почати нове життя - переселенка з...

Тривала окупація Мелітопольщини змушує переселенців влаштовувати нове життя. І вже далеко не всі хочуть повертатися додому.