Мешканці Мелітополя та інших тимчасово окупованих та прифронтових територій, які мають статус ВПО, зможуть оформити субсидію на оренду житла.
Що це за субсидія, який її розмір, кому вона належить, читайте у матеріалі нашої редакції.
Вже з січня
Почне діяти субсидія на оренду житла вже 29 січня. Про це повідомила під час телемарафону перший заступник міністра соціальної політики Дарія Марчак.
Хто потрапляє до категорії українців, яким належить субсидія: будь-яка родина, яка виїхала із зони бойових дій або окупованих територій, і яка не має власного житла на підконтрольній Україні території
Під своїм житлом мається на увазі нерухоме майно з розрахунку 13 квадратних метрів на одну особу.
Подати заяву на субсидію можна буде безпосередньо у відділеннях Пенсійного фонду, мобільному додатку ПФУ чи на сайті.
Важливо знати, що для отримання субсидії потрібно мати договір оренди і цей пункт може стати однією з головних перешкод для отримання допомоги. Тому що далеко на кожен орендодавець готовий надати цей договір.
«Ми розуміємо, що це може бути одним із найбільших викликів. Тому що на сьогоднішній день незначна кількість орендодавців готова надавати послуги за договором оренди. Але ми переконані, що наявність договору оренди є критично важливою, щоб захистити інтереси і ВПО, і орендодавця…».
За словами Марчук, влада потурбувалася не лише про сім'ї ВПО, а й про орендодавців, щоб вони охочіше укладали договори оренди. Орендодавці матимуть змогу отримувати компенсацію за податок.
«Гроші у цьому випадку отримує і родина ВПО, і власник житла. Тому що сім'я ВПО отримує допомогу, компенсацію на проживання. Вона отримує гроші, які є цільовими, щоб сплатити за договором оренди. Але ми розуміємо, деякі власники з різних причин не хочуть укладати договір. У тому числі тому, що тоді виникає податкове зобов'язання. Тому ми компенсуватимемо власнику податок, який він має сплатити державі за надання свого житла в оренду - каже чиновниця.
Розмір субсидії залежатиме від рівня доходу сім'ї. Якщо витрати на оренду житла складають понад 20 відсотків доходів, тоді сім'я має право на субсидію однозначно. Крім цього, розмір субсидії залежатиме від цієї частини, наскільки більше витрати доходів, а також від того, де саме ви винаймаєте житло. І нарешті, сума допомоги залежатиме від кількості членів сім'ї, які мешкають в орендованій квартирі.
Розмір субсидії – індивідуальний у кожному окремому випадку.
За словами Марчак, умовна сім'я з двох непрацюючих пенсіонерів, які орендують житло у Вінниці та одержують на двох 10 000 грн пенсії, отримуватимуть субсидію на оренду у розмірі 5100 грн.
Щодо термінів розгляду заяви, то цей захід, як запевняє журналістів Дарія Марчак, у середньому займатиме не більше одного дня. В окремих випадках розгляд може розтягнутися, але не більше ніж на 10 днів. До речі, якщо сім'я подає заяву на субсидію у січні, вона отримає кошти за січень.
Важливе уточнення: субсидія на оренду житла не перебиватиме субсидію на комунальні послуги. Це два різні види субсидій, тому наявність однієї не скасовуватиме другу.