Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Як жителям Мелітополя, які перебувають в окупації, оформити українську пенсію

0
37

Окупація Мелітопольщини триває вже майже 3 роки. За цей час у деяких жителів настав термін оформлення пенсії за віком.

Чи можна оформити українську пенсію, перебуваючи в окупації та в який спосіб? На ці та інші запитання в  інтерв'ю  відповідає заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Сергій Кам’янченко.

Раніше в Україні існувала норма, згідно з якою, якщо людина звернулася за призначенням пенсії за віком, то протягом 3 місяців їй оформляли її. І нарахування проводилися з дати, коли заявнику за віком мали б виплачувати пенсію.

Якщо заявник звернувся пізніше, ніж через 3 місяці, то пенсія призначалася йому з дати звернення.
20 березня 2023 року було внесено зміни до Закону на період війни.

- Заявник може звернутися протягом 3 місяців під час воєнного стану та протягом 3 місяців після його завершення з тим, щоб йому призначили пенсію:

  • за віком,
  • по інвалідності,
  • по втраті годувальника,
  • за вислугу років

Нарахування будуть з дати, коли той, хто звернувся, набув право отримати пенсію, пояснює заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

Чи можна оформити українську пенсію, перебуваючи в окупації?

- У нас є електронний сервіс - вебпортал пенсійного фонду де є можливість подати документи, зокрема, заяву про призначення, про перехід на інший вид пенсії, зміну способу виплати пенсії, - пояснює Сергій Кам’янченко.

Однак усі документи людина має завірити КЕПом - електронним ключем.

Якщо пенсіонер з якихось причин не отримував виплати, він має протягом 3 років звернутись в ПФУ і йому поновлять виплату за всі періоди, за які він не отримав її. Спочатку за перший рік виплачується, а потім частками інші роки. Думаю, що після закінчення війни законодавча норма буде підлагоджена під стан в якому перебуває Україна, - прокоментував Сергій Кам’янченко.

На випадок, якщо пенсіонер помре так і не дочекавшись визволення рідного міста, є норма Закону за якою пенсійні виплати, отримають у спадок його родичі. Але не всі.

- Мова йде лише про тих, хто проживав разом з пенсіонером і вів спільне господарство. Це чоловік дружини і навпаки. А також діти, якщо вони проживаються з сім’єю. В такому разі родич надає документи і ми перевіряємо в яких стосунках  з померлим пенсіонером перебувала особа-заявник. Чи вони жили в одному місці. Чи вели разом спільне господарство. Така людина має отримати невиплачену пенсію без спадщини. Якщо по померлій особі оформлюється спадщина, то спадкоємці мають право на всю суму пенсії, яку людина недоотримала протягом життя, - коментують в обласному управлінні ПФУ.  

 

Також за темою

Окупанти винесли жорстокий вирок мелітопольцю, якого оголосили "диверсантом"Читати далі

Окупанти винесли жорстокий вирок мелітопольцю, якого оголоси...

Мелітопольця Максима Тимофєєва звинуватили в організації терористичних актів на залізниці та засудили до 20 років ув'язнення.
Історична подія: сумоїст із Мелітополя підкорює ЯпоніюЧитати далі

Історична подія: сумоїст із Мелітополя підкорює Японію

23 січня 2025 року в Токіо відбулася унікальна подія у світі сумо - вперше в історії Великого турніру відбулася сутичка між двома українськими спортсм...
Прем'єр Хорватії: заморожування війни неприпустиме, долю окупованих територій, включно з Мелітополем, потрібно вирішувати на користь УкраїниЧитати далі

Прем'єр Хорватії: заморожування війни неприпустиме, дол...

Прем'єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович категорично висловився проти можливого заморожування війни між Україною та Росією в рамках мирних перег...