У Запоріжжі на базі двох релокованих шкіл м. Мелітополь для дітей переселенців відкрито
Проєкт реалізується у співпраці Управління освіти Мелітопольської міської ради з Благодійною організацією “БФ “Соціальний фонд”.
На відкритті були присутні учні, батьки, вчителі, представники влади Мелітопольської територіальної громади та ЗОВА.
Гостей зустрічали дитячою виставою “Різдвяні дива”, щедрівочками. А далі почалась екскурсію освітнім простором, який розташований у безпечному підвальному приміщенні.
Гості залюбки долучилися до майстерок з виготовлення новорічних прикрас, різдвяного віночку, солодощів "Sweet candy", навіть випікали різдвяні пряники.
Близько 150 дітей з гімназії №23 і ліцею №9 міста Мелітополь мають змогу навчатися офлайн щодня на базі освітнього простору.
- З 2022 року батьки та учні нашої школи та і всіх шкіл Мелітополя з нетерпінням чекали відкриття саме такої школи. Нарешті восени 2024 року це вдалось здійснити. Цей проєкт став можливий завдяки співпраці управління освіти Мелітопольської міської ради, благодійною організацією "Соціальний фонд" за підтримки GIZ, - каже Інна Покуса директор школи №23, - на відміну від інших шкіл Мелітопольський освітній простір відрізняється тим, що в ньому діти не лише здобувають освіту, але мають змогу розвиватись за різними напрямами.
- Наш проєкт освітній простір для дітей-переселенців – це не лише забезпечення комфортних умов для навчання дітей: закупівля меблів, обладнання. Головна мета нашого проєкту – це згуртування мелітопольської громади. Це важливо, бо ми розуміємо проблеми один одного краще за всіх. І використовуємо підхід “рівний - рівному”, - каже Катерина Кучина керівник Благодійної організації "БФ "Соціальний фонд".
У межах проєкту передбачено багато активностей, серед яких:
- робота мовної школи, де діти мають змогу вивчати англійську та німецьку мови;
- консультації психолога – як групові, так і індивідуальні, щоб підтримати емоційний стан наших учнів;
- заняття з логопедом для учнів початкової школи;
- школа батьківства для батьків першокласників, щоб підтримати їх у перших кроках освітнього шляху;
- школа безпеки – щотижневі зустрічі з представниками ДСНС та поліції, які навчають дітей правилам безпеки. А також – курси самозахисту, щоб діти відчували себе впевнено.
Діти кажуть, що давно чекали на можливість займатися офлайн і спілкуватися з однолітками.
- Раніше я майже не виходила з дому. Постійно навчалась онлайн, і постійно була з планшетом. Майже не виходила на вулицю і не зустрічалась з друзями. Тепер мелітопольські школи навчають нас в безпечному місті, - каже Катерина, учениця 8 класу Мелітопольської гімназії 23.
- Тут безпечно я знайшла багато нових друзів і тепер можу вільно спілкуватись з вчителями. Я почуваю себе впевнено. Ідемо ми розкажемо це наш директор, - каже Ангеліка, учениця 8 класу Мелітопольської гімназії 23
- Звісно подобається офлайн після багатьох років онлайн навчання. Трохи складно спочатку було. А зараз вже втягнувся, тому все подобається. Більше спілкування з друзями і краще дається матеріал, коли офлайн навчаєшся, - каже учень 8 класу Богдан 8 клас.
Батьки наголошують на тому, що тепер спокійно можуть працювати, бо діти під наглядом вчителів у безпечній школі.
- Я безмежно вдячна всім, хто створив цей простір і школу для очного навчання. Я, як мама двох донечок, можу сказати, що це безцінний вклад в знання моїх дітей. Ви створили не просто школу. Ви створили острівець натхнення і безпеки, - каже мама учениць 4 та 10 класів мелітопольських закладів загальної середньої освіти.
- У цій мелітопольській школі у мене навчаються два сини – один в другому класі, а другий - у 8. Ми вирішили йти сюди відразу, тому що навчатись в такому форматі набагато краще, ніж сидіти вдома за комп’ютером. Тут вони і навчаються, і спілкуються і соціалізуються, - каже Ірина.
- Великою перевагою було те, що ця школа безпечна, діти - в укритті. І діти ходять до школи кожен день. Сину моєму подобаються вчителі, те що багато друзів в нього з’явилось. Взагалі тут все добре, - каже мама учня 6 класу Тетяна.
- Ми переселенці з Мелітополя і мій син Марк навчається в цій школі від самого початку. Нас прихистили, бо ми шукали, де вчитись. Але школа опікується, здається, про всю нашу родину. Бо так багато турботи і спілкування ми б не знайшли ніде більше. Це щастя, що зараз діти мають можливість навчатися офлайн. Бо наша школа дає їм можливість стояти міцно двома ногами на рідній землі. Тут вони відчувають, що, попри війну, життя триває. Ми навчаємося, сміємося, отже, не здаємося. Як казала українська поетеса, Ліна Костенко: “найвище уміння - почати спочатку життя, розуміння, дорогу, себе”. Діти тут бачать, що можна відбудуватися, відновитися, і продовжувати робити своє, попри все, - каже мама учня Тетяна.
Проєкт “Освітній простір для дітей-переселенців “MLT-land” здійснюється в межах мультидонорського проєкту «Посилення потенціалу спільнот на півдні та сході України через місцеві ініціативи (EMPOWER)», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) спільно з Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги та реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ