Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Закон ухвалено: у мелітопольських пенсіонерів можуть конфіскувати гроші з рахунків в українських банках

7
279

У листопаді 2024 року український уряд прийняв закон про конфіскацію з рахунків ВПО невикористаних коштів. Це означає, що частина пенсіонерів, які проживають в окупованому Мелітополі, втратять гроші.

Про це виданню ТРИБУН розповіли юристи ГО "Донбас SOS".

"Проконсультуйте з приводу 41 статті славнозвісного Закону України про Державний бюджет України на 2025 рік. Усіх пенсіонерів-ВПО турбує, як бути далі та жити, якщо гроші заберуть у нас. Можливості приїхати немає, бо всі гроші йдуть на ліки та їжу, фізичного здоров’я їхати також немає", – такий запит отримали правозахисники.

В організації розповіли, що 14 вересня 2024 року Урядом в Парламенті зареєстровано проєкт Закону про Державний бюджет України на 2025 рік, а 19 листопада 2024 року закон був прийнятий. 

У законопроєкті положення встановлюють вимогу про повернення до Пенсійного фонду коштів, які є на рахунках внутрішньо переміщених осіб, відкритих в АТ “Ощадбанк” для виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання).

Перерахування до ПФУ здійснюватиметься, якщо ВПО не використовували пенсійний рахунок більше одного року, а також не пройшли фізичну ідентифікацію протягом шести місяців з дати, коли така ідентифікація повинна бути здійснена.

Водночас Уряду доручено затвердити порядок відновлення та виплати пенсій, які повернуто ПФУ, у разі звернення пенсіонерів до АТ “Ощадбанк”.

“Так, ця норма порушує українське та міжнародне законодавство, зокрема Конституцію України та Європейську конвенцію з прав людини. Запропоновані ідеї щодо вилучення коштів є несправедливими та дискримінаційними, оскільки стосуються тільки тих внутрішньо переміщених осіб, які отримують пенсії згідно з Постановою КМУ № 637. Наша організація разом з іншими правозахисними організаціями висловлювали свою позицію офіційним листом щодо недопущення перерахування до Пенсійного фонду України залишку невикористаних коштів, що утворився на рахунках переселенців, відкритих в Ощадбанку”, – заявили в Донбас SOS.

Юристи зауважують, що важливо розмежовувати пенсіонерів, які отримали довідку ВПО до 24.02.2022 року і протягом останнього року використовували гроші будь-яким шляхом, а також які пройшли фізичну ідентифікацію варіантами, які були надані державою на вибір; та пенсіонерами, які отримали довідку ВПО до 24.02.2022 року і які  не використовували пенсійний рахунок більше одного року, а також не пройшли фізичну ідентифікацію протягом шести місяців з дати, коли така ідентифікація повинна бути здійснена. 

Саме пенсіонерів останньої групи будуть стосуватися ці зміни.

Також за темою

За ґрати за пост у соцмережі: у Мелітополі окупаційна влада продовжує полювання на інакомислячихЧитати далі

За ґрати за пост у соцмережі: у Мелітополі окупаційна влада ...

У тимчасово окупованому Мелітополі окупаційний «суд» ухвалив черговий вирок місцевому жителю - винятково за публікацію в соціальній мережі...
Я знаю, що таке звіриний страх - учасниця руху спротиву «Жовта стрічка» з Мелітополя про полон і депортаціюЧитати далі

Я знаю, що таке звіриний страх - учасниця руху спротиву &laq...

Мешканка Мелітополя Сєвіль Велієва - одна з активісток Всеукраїнського руху опору «Жовта стрічка». Вона пережила допити й обшуки, полон і ...
Мешканка Мелітопольщини згадала російське походження та обійняла високооплачувану посаду в окупантівЧитати далі

Мешканка Мелітопольщини згадала російське походження та обій...

Вільнянський районний суд Запорізької області розглянув справу за обвинуваченням Олени Олександрівни Північенко в колабораціонізмі та призначив їй пок...