Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Мешканців Мелітополя почали позбавляти російських паспортів: як це відбувається

0
8

У Мелітополі окупанти почали забирати паспорти та позбавляти російського громадянства місцевих жителів. Відбувається це без суду, слідства та пояснення причин.

 

Перші ластівки

Про перший випадок позбавлення набутого громадянства стало відомо з пабліка так званого голови Мелітопольської районної адміністрації Андрія Сігути, де він спілкується з народом.

- Вручили акт вилучення паспорта і повідомлення про припинення громадянства, ніяких рішень і доказів на руках немає, просто здивована, порадьте що робити далі, - пише мешканка Мелітопольського району.

Після того як на жінку накинулися місцеві «ватники», звинувачуючи її у всіх гріхах, подальші пояснення мелітопольчанка давати не стала, лише написала, що запитує не про себе. Але, якщо таке запитання виникло і було оприлюднене, то напрошується висновок, що жодних пояснень від окупантів не було.

 

У чому може бути причина

Раніше ми повідомляли, що 23 листопада набув чинності закон, згідно з яким паспортів почали позбавляти тих, хто під час їхнього отримання не складав присягу громадянина Росії.

Згідно з поправками в російському законодавстві, нові «громадяни» зобов'язані скласти присягу такого змісту:

«Я, (прізвище, ім'я, по батькові), добровільно й усвідомлено приймаючи громадянство Російської Федерації, урочисто присягаю: додержуватися Конституції і законодавства Російської Федерації, прав та свобод її громадян; виконувати обов'язки громадянина Російської Федерації на благо держави й суспільства; захищати свободу й незалежність Російської Федерації; бути вірним Росії, поважати її культуру, історію та традиції».

Церемонію проводять у присутності співробітників окупаційної адміністрації в територіальних відділеннях з питань міграції або, як цинічно наголошують окупанти, «в історичних, пам'ятних місцях» і «місцях військової слави». Після зачитування тексту присяги новоспечені «громадяни» мають підписати відповідний бланк.

Варто зазначити, що про необхідність складання присяги та її терміни стало відомо ще рік тому, коли 22 листопада 2023 року кремлівський диктатор Путін підписав відповідний указ. До цього в російському законодавстві не було визначено ні термінів складання присяги, ні відповідальності за її відсутність.

Примітно, що від нововведень постраждають насамперед ідейні любителі «русского мира».

Саме вони першими займали черги за «аусвайсами», щоб отримувати російські пенсії та допомоги. Приблизно півроку тривав ажіотаж, після чого паспортизація перетворилася на примусову.

 

Не присягою єдиною

Але відсутність підпису під присягою - не єдина причина «вигнання» з громадянства. Не менш тяжким проступком є нехтування військовим обов'язком.

Із серпня 2024 року, після підписання Путіним чергового федерального закону, процеси приймання до російського громадянства і постановки на військовий облік були синхронізовані. Явка до військкомату під час отримання паспорта для постановки на облік обов'язкова і, якщо цього не зробити, можна розпрощатися з паспортом.

При цьому військова присяга не звільняє від складення цивільної, а цивільна - від військової. Відмова від постановки на військовий облік автоматично веде до позбавлення громадянства як для тих, хто тільки отримує паспорт, так і для тих, хто отримав його раніше.

Крім того, позбутися примусово отриманого громадянства можна за:

  • скоєння злочину або підготовку до нього,
  •  дії, які нібито створюють загрозу національній безпеці РФ,
  •  «дискредитацію» російської армії,
  •  «заклики проти територіальної цілісності РФ»,
  •  участь у «небажаних організаціях»,
  •  надання «неправдивих відомостей» під час отримання паспорта.

Громадянства можуть позбавити людину, яку визнають такою, що загрожує національній безпеці Росії. Рішення про це виносить ФСБ, наприклад, якщо людина розпалює міжнаціональну ворожнечу і нападає на росіян. Колишній іноземець має право оскаржити висновок у суді, але якщо його визнають законним, то людину можуть вислати за межі країни.

При цьому формулювання настільки розмиті, що під них можна підвести практично будь-який прояв незгоди з окупаційною владою.

 

Які наслідки для «позбавленців»

Уже з нового року окупанти збираються оголосити поза законом мелітопольців, які не отримали російські паспорти. Щоб мати право жити і працювати у своєму місті, доведеться платити чималі гроші.

Рашисти вже почали активну підготовку до репресій, які розпочнуться з 1 січня 2025 року. З цієї дати не громадяни росії вважатимуться іноземцями з усіма наслідками, що випливають.

Мелітопольці, які не бажають обзаводитися паспортами, зобов'язані:

  • оформити міграційну картку і стати на міграційний облік,
  • пройти дактилоскопічну реєстрацію,
  • медогляд,
  • оформити свідоцтво про надання тимчасового притулку або тимчасового проживання або посвідку на проживання,
  • тимчасове посвідчення особи без громадянства,
  • патент на трудову діяльність або дозвіл на роботу.

Контролювати роботодавців обіцяють жорстко і карати за порушення штрафами. За кожного не оформленого належним чином іноземного працівника доведеться заплатити від 400 до 800 тисяч рублів.

Крім того, жителів окупованих територій, які не прийняли громадянство, можуть позбавити нерухомості і в будь-який момент депортувати.

Також за темою

Мелітопольські боксери серед найкращих у Всеукраїнському турнірі Читати далі

Мелітопольські боксери серед найкращих у Всеукраїнському тур...

З 29 листопада по 2 грудня в Києві відбувся Всеукраїнський турнір на призи WBC та Ліги професійного боксу. В ньому гідно показали себе мелітопольці.
Для переселенців з Мелітополя і району збудують підземний хаб у ЗапоріжжіЧитати далі

Для переселенців з Мелітополя і району збудують підземний ха...

У Запоріжжі відбулося перше засідання робочої групи в рамках реалізації проєкту «Захист без перешкод - автономне укриття та безпечний простір дл...
Запорізька волонтерка розповіла, чому вона допомагає саме мелітопольцям та присвячує картини МелітополюЧитати далі

Запорізька волонтерка розповіла, чому вона допомагає саме ме...

За кермом бусіка та з Мелітополем у серці працює в гуманітарному фонді «Підтримка Мелітополя» запоріжанка Яна Ясунас.