Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Хто в окупованому Мелітополі перестане отримувати пенсію від України

2
27

Мешканці Мелітополя, які не оформляли російську пенсію, можуть звернутися за призначенням української пенсії при досягненні відповідного віку.

При цьому пенсіонери з окупованих територій можуть отримати українську пенсію тільки через банківський рахунок, але для цього потрібна особиста ідентифікація. Пенсіонери, які набули статусу ВПО до 24 лютого 2022 року і не пройшли фізичну ідентифікацію до 31 березня 2024 року, для продовження виплат можуть пройти перевірку до кінця року будь-яким зручним способом.

Українські пенсіонери та внутрішньо переміщені особи (ВПО) мають проходити обов'язкову ідентифікацію для отримання пенсій і соціальних виплат, повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Ця практика, яка є стандартною в міжнародній практиці, діє в Україні на постійній основі. Вона дає змогу переконатися, що кошти від держави отримує саме та людина, якій вони призначені.

 

Ідентифікацію необхідно проходити кожні 6 місяців

Для пенсіонерів, які стають ВПО, дію цієї норми було тимчасово призупинено із запровадженням карантину 2020 року через пандемію COVID-19.

З червня 2024 року вимоги фізичної ідентифікації знову застосовуються і до цієї категорії громадян.

Щоб пройти ідентифікацію, необхідно надати документ, що посвідчує особу (наприклад, паспорт), платіжну картку, на яку надходять кошти, і пенсійне посвідчення.

У разі використання дистанційної ідентифікації, це можна зробити через особистий електронний кабінет на вебпорталі Пенсійного фонду України, використовуючи кваліфікований електронний підпис «Дія.Підпис».

Процедура відеоверифікації включає в себе підтвердження особи за допомогою онлайн-відеодзвінка з працівником Пенсійного фонду, який звіряє ваші дані з документами.

Відеозв'язок можна організувати через такі платформи, як Google Meet, Skype, Zoom, Viber та інші.

Для пенсіонерів, які проживають за кордоном, ідентифікація можлива через українські дипломатичні представництва, які видають документи, що підтверджують, що людина жива.

Ці документи потім направляються до Пенсійного фонду для продовження виплати пенсій.

Альтернативно, ідентифікацію можна пройти онлайн, авторизувавшись на порталі Пенсійного фонду за допомогою «Дія.Підпис» або через відеозв'язок із працівниками фонду. Записатися на відеоверифікацію можна на вебпорталі ПФУ.

До кінця 2024 року пенсіонери-ВПО можуть пройти ідентифікацію, щоб продовжити або відновити виплати. Однак, уже наступного року з їхніх банківських рахунків можуть забрати пенсійні гроші, якщо вони вчасно не пройдуть цю процедуру.

Важливо знати, що у 2024 році кошти пенсіонерів, які не пройшли перевірку, будуть накопичуватися на розрахунковому рахунку до моменту проходження ними ідентифікації. Після проходження - пенсію перерахують на рахунок пенсіонера з місяця, в якому припинилося фінансування виплати.

Крім цього, пенсіонери, які перебувають за кордоном, можуть у листопаді пройти процедуру фізичної ідентифікації та підтвердити своє право на пенсію. Виплата пенсії таким пенсіонерам здійснюватиметься на поточні рахунки банків, розташованих на території України, за умови проходження ними до 31 грудня кожного року фізичної ідентифікації.

Пройти ідентифікацію можна одним із способів:

  • особисто: звернутися до відділення АТ Ощадбанк або до будь-якого зручного сервісного центру Пенсійного фонду України з документом, що посвідчує особу (паспорт громадянина України);
  • через особистий кабінет на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису Дія.Підпис (Дія ID), створеного за допомогою мобільного додатку Єдиного державного порталу електронних послуг;
  • за допомогою відеоконференцзв'язку в територіальному органі Пенсійного фонду України;
  • у закордонній дипломатичній установі України отримати документ, який засвідчує, що фізична особа є живою, якщо пенсіонер із числа ВПО перебуває за кордоном. Видане в установленому порядку посвідчення разом із заявою про проходження ідентифікації (довільної форми) слід направити до територіального органу Пенсійного фонду України, де пенсіонер перебуває на обліку.

Оригінал посвідчення разом із заявою можна надіслати засобами поштового зв'язку або у сканованому вигляді - через портал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.

За непроходження ідентифікації 2025 року в пенсіонерів-ВПО можуть забрати гроші з рахунків.

У законопроєкті про державний бюджет на 2025 рік уряд пропонує забрати гроші з банківських рахунків пенсіонерів-переселенців, зареєстрованих до 24 лютого 2022 року, якщо ці рахунки не використовували впродовж року, або якщо пенсіонер-ВПО не пройшов ідентифікацію.

Стаття 41 проєкту бюджету на 2025 рік зобов'язує Ощадбанк перевести залишки коштів на пенсійних рахунках внутрішньо переміщених осіб, відкритих у цьому банку, назад до ПФУ.

При цьому вилучення коштів з рахунків не відбуватиметься, якщо на ці рахунки накладено арешт або інше обтяження.

Також передбачено, якщо після вилучення коштів з пенсійних рахунків переселенець вирішить звернутися до ПФУ або Ощадбанку, то держава відновить виплату пенсії такій особі.

Також за темою

Мелітопольський експеримент: чи можуть мешканці окупованих територій отримати компенсацію за залишене житлоЧитати далі

Мелітопольський експеримент: чи можуть мешканці окупованих т...

Проблема житла, що залишилося на окупованій території, - на сьогоднішній день головна для мелітопольців і мешканців інших захоплених росією міст.
В окупованому Мелітополі «консультанти» заробляють мільйони на пенсіонерахЧитати далі

В окупованому Мелітополі «консультанти» заробляю...

Пенсіонери окупованого Мелітополя стали справжньою знахідкою для різного роду ділків, які готові допомогти їм оформити електронний підпис або банківсь...
Окупанти перетворили ліцей в Мелітополі на чергову комендатуру для «ополчення»Читати далі

Окупанти перетворили ліцей в Мелітополі на чергову комендату...

Розташована комендатура поряд з зеленою поліклінікою майже в центрі міста на вул. Івана Алєксєєва у Мелітополі.