Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Їхні стільці досі порожні: на акції у центрі Києва підтримали цивільних полонених з Мелітополя

3
22

Для жителів тимчасово окупованого Мелітополя на Софійській площі столиці були підготовлені спеціальні місця. Щоправда, замість людей там були тільки таблички з їхніми іменами.

Вчора у центрі Києва відбулася правозахисна акція "Порожні стільці" на підтримку журналістів, письменників, діячів культури та правозахисників, що зникли безвісти, були ув'язнені чи перебувають у полоні через війну Росії проти України. Організаторами стали Український ПЕН і Центр громадянських свобод. Зазначимо, що саме 15 листопада з кінця 1980-х років у всьому світі відзначається День ув'язненого письменника, або День порожніх стільців.

 

Викрадені мелітопольці

Софійська площа. Дощ та пронизливий вітер. Десятки порожніх стільців. І в цей день тільки два з них будуть зайняті. 

Приблизно на половині з них – таблички "Імʼя невідоме", інші ж – "зарезервовані" для конкретних осіб. Всі вони – вʼязні Кремля, які зараз знаходяться в російських застінках. Про деяких з них зовсім нічого невідомо: ні їхній стан, ні місце утримання. 

– Лише станом на сьогодні підтверджено 1700 цивільних людей, які знаходяться в місцях несвободи на території Російської Федерації. Це ті, чиї імена ми знаємо, тоді як більшість — це люди з невідомими іменами, — сказала старша менеджерка напрямку подолання наслідків війни Центру громадянських свобод Наталія Ящук.

Дивлячись на ці порожні стільці, мелітопольці можуть побачити чимало знайомих імен. Середних них мелітопольскі журналісти: член НСЖУ  Ірина Левченко, журналіст РІА-Мелітополь Анастасія Глуховська та адміністратор ТГ-каналу РІА-Мелітополь Георгій Левченко, які потрапили у полон минулого року. Крім них Росія незаконно утримує в неволі: 

  • Владислава Гершона;
  • Євгена Ільченка;
  • Марка Каліуша; 
  • Костянтина Зиновкіна;
  • Яну Суворову.

Всі вони – цивільні українці, яких російські окупанти викрали в тимчасово підконтрольному їм Мелітополі. Частині з них ворог приписує "терористичну діяльність". 

 

Шанс на визволення 

Під час акції рідні, близькі та колеги розповіли історії зниклих безвісти, ув’язнених і полонених українців.

Зокрема, участь у заході взяла Олександра Баркова – сестра кримського художника та активіста Богдана Зізи. 20 травня 2022 року росіяни порушили стосовно чоловіка кримінальну справу, звинувативши у тому, що він облив будівлю окупаційної міськадміністрації Євпаторії фарбою та нібито намагався підпалити її. Суд РФ інкримінував йому "замах на теракт" і призначив 15 років позбавлення волі у колонії загального режиму. 

– Я знаю по Богдану, що коли я передаю йому будь-яку підтримку від нашого народу, його це дуже тримає. Це дуже гарно впливає на його ментальний стан. Це також підтримка для мене і моєї родини. І також це дуже важливий аспект розголосу, щоб всі знали про політв'язнів, — каже дівчина.

Амбасадором акції став актор театру та кіно Роман Ясіновський. 

– Світ несправедливий, але все в наших силах. Віра допомагає, віра в те, що ми можемо, можемо говорити про людей, які зараз в полоні, яким зараз дуже погано, які не можуть випити свою ранкову каву, обійняти своїх рідних, поцілувати своїх рідних, бути з ними поруч. Давайте ми будемо максимально говорити про це, вірити, молитися, щоб кожного дня таких стільців ставало дедалі менше, і щоб у майбутньому їх взагалі не стало, — закликав актор.

Крім цього, серед присутніх була громадянська журналістка, правозахисниця Людмила Гусейнова, яка перебувала в полоні з жовтня 2019-го до жовтня 2022 року, а також журналіст і правозахисник Наріман Джелял – російська окупаційна влада утримувала його в ув’язненні з вересня 2021-го до червня 2024 року.

Наприкінці акції на знак повернення з російської неволі вони зайняли стільці, на яких були прикріплені їхні імена. 

Також за темою

Мелітопольський експеримент: чи можуть мешканці окупованих територій отримати компенсацію за залишене житлоЧитати далі

Мелітопольський експеримент: чи можуть мешканці окупованих т...

Проблема житла, що залишилося на окупованій території, - на сьогоднішній день головна для мелітопольців і мешканців інших захоплених росією міст.
В окупованому Мелітополі «консультанти» заробляють мільйони на пенсіонерахЧитати далі

В окупованому Мелітополі «консультанти» заробляю...

Пенсіонери окупованого Мелітополя стали справжньою знахідкою для різного роду ділків, які готові допомогти їм оформити електронний підпис або банківсь...
Окупанти перетворили ліцей в Мелітополі на чергову комендатуру для «ополчення»Читати далі

Окупанти перетворили ліцей в Мелітополі на чергову комендату...

Розташована комендатура поряд з зеленою поліклінікою майже в центрі міста на вул. Івана Алєксєєва у Мелітополі.