Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Повернути виплати всім категоріям переселенців із Мелітополя - нардеп ініціював законопроєкт

16
83

На думку журналіста і нардепа пора терміново виправляти ситуацію: Княжицький закликав владу повернути виплати ВПО, зокрема з Мелітополя, щоб уникнути демографічної кризи.

Влада припускає, що до 2050 року в Україні залишиться тільки 25 млн українців. Про це йдеться в ухваленій Кабміном демографічній стратегії. Чи не занадто песимістичний прогноз? Але такого песимістичного прогнозу можна уникнути, якщо терміново змінити державну політику щодо вимушених біженців за кордон і внутрішньо переміщених осіб.

Про це заявив народний депутат від партії «Європейська солідарність» Микола Княжицький. Він ініціював законопроєкт про засади державної демографічної політики і закликає нардепів проголосувати за нього. Княжицький наголосив, що влада досі не подбала про соціальний захист і підтримку тимчасово переміщених осіб - однієї з найвразливіших груп наших громадян і водночас головного ресурсу нашого демографічного відновлення. Нардеп наголошує, що настав найвищий час виправляти ситуацію.

«Для цього має терміново змінитися державна політика щодо біженців за кордоном і внутрішньо переміщених осіб. Адже саме вони - головний ресурс нашого демографічного відновлення. Але маємо все навпаки... Попри очевидну шкідливість, Кабмін так і не скасував рішення, внаслідок якого більшість ВПО втратили соцдопомогу», - зазначив Княжицький.

Він навів такі статистичні дані. В Україні близько 5 млн зареєстрованих внутрішньопереміщених осіб. Із них на початку 2024 року понад три мільйони українців отримували виплати від держави, що становлять 2000 грн на місяць. А вже до осені цього року таких залишилося тільки 600 тисяч (за даними Асоціації молодих ВПО).

«Різке скорочення одержувачів допомоги відбулося після того, як уряд вирішив, що їхній місячний дохід має становити не більш як 9000 грн на людину. І таким чином виплати автоматично продовжили тільки для пенсіонерів з інвалідністю та дітей-сиріт. Усі інші, навіть якщо вони за власний кошт орендують житло на новому місці або не можуть знайти роботу, залишилися без допомоги», - зазначив Княжицький.

За його словами, для десятків тисяч людей це стало «поштовхом у спину», і вони або виїхали за кордон, або повернулися додому - у зону бойових дій чи навіть на окуповані території. Водночас, цим скористалися російські «підрозділи інформаційних психологічних операцій».

 

Пропагандисти подають скасування виплат як зраду Україні своїх громадян

А переселенці масово розчаровані в порожніх обіцянках влади. Анонсована з червня субсидія на покриття витрат з оренди житла так і залишилася лише на словах. А люди, які залишилися без усього майна, змушені виживати, віддаючи всі зароблені кошти на оренду житла.

«Москва вкладає чималі ресурси, щоб українці зневірилися у своїй боротьбі. І на жаль, непрофесійні та безвідповідальні дії влади - найкращі союзники в цьому», - зазначає депутат.

Княжицький зазначив, що ухвалення Кабміном стратегії демографічного розвитку є правильним кроком, але це лише початок шляху подолання кризи. Потрібен окремий закон про державну демографічну політику.

«Я наполягаю, щоб депутати проголосували за мій законопроєкт про засади державної демографічної політики, який передбачає абсолютно конкретні інструменти для виправлення кризової ситуації в демографічній сфері», - закликає народний депутат.

Без окремого закону проблеми тільки наростатимуть, а Україна втрачатиме час і людей, наголосив Микола Княжицький. Нагадаємо, тисячі родин із Мелітопольщини були змушені покинути свої домівки після початку повномасштабної агресії. Але допомоги від держави практично немає.

Також за темою

Мелітопольський експеримент: чи можуть мешканці окупованих територій отримати компенсацію за залишене житлоЧитати далі

Мелітопольський експеримент: чи можуть мешканці окупованих т...

Проблема житла, що залишилося на окупованій території, - на сьогоднішній день головна для мелітопольців і мешканців інших захоплених росією міст.
В окупованому Мелітополі «консультанти» заробляють мільйони на пенсіонерахЧитати далі

В окупованому Мелітополі «консультанти» заробляю...

Пенсіонери окупованого Мелітополя стали справжньою знахідкою для різного роду ділків, які готові допомогти їм оформити електронний підпис або банківсь...
Окупанти перетворили ліцей в Мелітополі на чергову комендатуру для «ополчення»Читати далі

Окупанти перетворили ліцей в Мелітополі на чергову комендату...

Розташована комендатура поряд з зеленою поліклінікою майже в центрі міста на вул. Івана Алєксєєва у Мелітополі.