Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Пенсії, виплати ВПО, субсидії: що для жителів Мелітопольщини змінилось з 1 жовтня

17
97

У жовтні виплати автоматично без додаткового звернення отримуватимуть лише найбільш вразливі категорії переселенців із Мелітополя, які не мають можливості працювати.

У жовтні 2024 року пенсійні виплати від України збільшаться у тих пенсіонерів, хто отримає право на вікову надбавку або на грошову допомогу від ВПП ООН. Також із 1 жовтня жителі домогосподарств отримуватимуть житлову субсидію на опалювальний період 2024-2025 років, а деякі споживачі платитимуть за електроенергію за пільговим тарифом.

 

Вікова надбавка до пенсії з 1 жовтня

У жовтні 2024 року виплати збільшаться в тих пенсіонерів, яким протягом місяця виповниться 70, 75 і 80 років. Головна умова - пенсія в людини не має бути вищою за 10 340,35 грн. Вікова надбавка виплачується в таких розмірах:

  • особам, яким виповнилося 70 років, до досягнення 75-річного віку - у розмірі до 300 грн;
  • особам, яким виповнилося 75 років, до досягнення 80-річного віку - у розмірі до 456 грн;
  • особам, яким виповнилося 80 років і більше, - у розмірі до 570 грн.

 

Допомога пенсіонерам від ВПП ООН

У жовтні розмір пенсії збільшиться у тих пенсіонерів, хто має право на виплати від ВПП ООН. Програму додаткової грошової допомоги від Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП ООН) для пенсіонерів, які проживають на територіях активних або можливих бойових дій, продовжено до грудня 2024 року включно.

Розмір виплати від ВПП ООН - це сума, що дорівнює різниці між 3250 грн і сумою пенсії, яку пенсіонер, який відповідає всім вимогам, отримує зараз. Додаткова грошова допомога надається пенсіонерам, які:

  • отримують пенсію менше ніж 3250 грн;
  • проживають на територіях активних або можливих бойових дій (їхній перелік визначено наказом № 309);
  • не отримували після 1 березня 2023 року додаткових грошових виплат від міжнародних організацій та/або допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Спеціально звертатися за призначенням додаткової виплати не потрібно. ВПП ООН спрямовує кошти пенсіонерам на підставі інформації, що вже є в базах даних Пенсійного фонду. А виплата проводиться або на банківську картку, або через відділення Укрпошти (для пенсіонерів, які отримують пенсію через АТ Укрпошта).

 

Ідентифікація пенсіонерів у жовтні

Пенсіонери, які набули статусу ВПО до 24 лютого 2022 року і не пройшли фізичну ідентифікацію до 31 березня 2024 року, для продовження виплат можуть пройти перевірку в жовтні будь-яким зручним способом. Кошти пенсіонерів, які не пройшли перевірку, будуть накопичуватися на розрахунковому рахунку до моменту проходження ними ідентифікації.

Після проходження - пенсію перерахують на рахунок пенсіонера з місяця, в якому припинилося фінансування виплати. Крім цього, пенсіонери, які перебувають за кордоном, можуть у жовтні пройти процедуру фізичної ідентифікації та підтвердити своє право на пенсію. Виплата пенсії таким пенсіонерам здійснюватиметься на поточні рахунки банків, розташованих на території України, за умови проходження ними до 31 грудня кожного року фізичної ідентифікації.

 

Хто отримуватиме виплати ВПО з 1 жовтня

У серпні 2024 року термін виплати допомоги на проживання для значної частини ВПО вразливих категорій закінчився. Для продовження підтримки ВПО, які перебувають у найбільш складних життєвих обставинах, Уряд продовжив ці виплати ще на 6 місяців - тобто до лютого 2025 року.

У жовтні виплати автоматично без додаткового звернення отримуватимуть найбільш вразливі категорії переселенців, які не мають змоги працювати:

  • пенсіонери, у яких розмір пенсії не перевищує 9444 грн;
  • люди з інвалідністю I або II групи, діти з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворі діти;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 23 років, а також батьки-вихователі та прийомні батьки.

Допомога для громадян, які проживають в Україні та мають статус внутрішньо переміщених осіб, становить:

  • для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 грн;
  • для інших осіб - 2000 грн.

Отримувати гроші можна 15-го і 28-го числа кожного місяця.

 

Кому потрібно писати нову заяву на виплати в ЦНАПі

Інші категорії ВПО теж можуть отримувати допомогу від держави.

Це стосується:

  • родин із дітьми до 14 років, які проживають у зоні активних чи можливих бойових дій, або ж в умовно безпечних регіонах, але діти там не мають змоги навчатися офлайн;
  • сімей, де один із членів сім'ї доглядає за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хворою дитиною;
  • малолітніх дітей віком до 14 років, які прибули без супроводу батьків (за заявою особи, яка перебуває у родинних стосунках);
  • вагітних жінок, починаючи з 30 тижня вагітності.

У вересні закінчився шестимісячний період допомоги, тому переселенці могли втратити виплати. Такі категорії ВПО мають у жовтні подати спеціальну заяву на призначення або продовження виплат. Також за заявою допомогу може бути продовжено тим переселенцям, які досягли 60 річного віку і не мають права на пенсійну виплату, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного одержувача в такій сім'ї не перевищує 9444 грн (дата переміщення не має значення).

Якщо людині з технічних причин не було продовжено виплату допомоги автоматично, але вона має на неї право, необхідно звернутися до органу соціального захисту населення/ЦНАП.

Також за темою

Масовий замор риби на Мелітопольщині - агроеколог розповів, які дії окупантів призвели до екоцидуЧитати далі

Масовий замор риби на Мелітопольщині - агроеколог розповів, ...

Російські загарбники продовжують нищити екосистему на тимчасово підконтрольній їм Мелітопольщині. Від їхніх злочинних дій страждає як флора, так і фау...
Мелітопольський експеримент: чи можуть мешканці окупованих територій отримати компенсацію за залишене житлоЧитати далі

Мелітопольський експеримент: чи можуть мешканці окупованих т...

Проблема житла, що залишилося на окупованій території, - на сьогоднішній день головна для мелітопольців і мешканців інших захоплених росією міст.
В окупованому Мелітополі «консультанти» заробляють мільйони на пенсіонерахЧитати далі

В окупованому Мелітополі «консультанти» заробляю...

Пенсіонери окупованого Мелітополя стали справжньою знахідкою для різного роду ділків, які готові допомогти їм оформити електронний підпис або банківсь...