Завдяки співпраці релокованого навчального закладу і служби у справах дітей Мелітопольської міськради спеціалісти Центру зможуть надавати більш якісну психологічну допомогу своїм маленьким відвідувачам.
В межах міської цільової програми «Відновлення і зміцнення психічного здоров’я та життєстійкості», затвердженої у жовтні 2023 року сесією Мелітопольської міськради, для допомоги населенню, особливо дітям, придбане дороговартісне обладнання.
- Ми спільно з центром соціального захисту дітей відкрили ІТ-лабораторію психологічної та психофізіологічної допомоги населенню. На сьогодні ми маємо вже придбане обладнання, підготовлених фахівців, які готові надавати таку допомогу мешканцям нашої громади, Мелітопольського району, та Запоріжжя і Запорізької області, - розповіла Наталя Фалько, ректор МДПУ.
Раніше Центру захисту і підтримки дітей та сімей Мелітопольської громади передали інтерактивне обладнання: пісочницю, підлогу, панель.
А цього разу – окуляри віртуальної реальності і унікальний пристрій BrainBit NeuroFit, що дозволяє фіксувати функціональні особливості роботи мозку дитини.
- На базі центру діти та їхні батьки отримують різноманітні психологічні послуги. Завдяки співпраці з Мелітопольським державним педагогічним університетом на базі Центру відкривається ця ІТ-лабораторія. Діти та батьки мають змогу безкоштовно отримувати психологічні послуги, консультації за допомогою сучасного обладнання, що дозволяє і зняти емоційну напругу, і провести певну роботу щодо компенсації освітніх втрат. Діти перебувають у стресі, а завдяки цій співпраці, фахівцям та обладнанню ми будемо надолужувати цю роботу, будемо надавати дітям та їхнім батькам комплекс психологічних послуг, щоб мати більш здоровий емоційний стан, - зазначила Ольга Прокопенко, в. о. начальника служби у справах дітей Мелітопольської міськради.
Як повідомляла ТРК-Мелітополь, Центр захисту і підтримки дітей та сімей - це простір, створений службою у справах дітей Мелітопольської міської ради для роботи з дітьми та їхніми батьками, які виїхали з окупації. Цей простір об’єднує відразу кілька структур і працює за багатьма напрямками, допомагаючи переселенцям з Мелітополя. А нещодавно на базі структури був відкритий перший в Україні Центр життєстійкості.