Запорізька область продовжує перебувати у «помаранчевій» карантинній зоні. За шістьма ознаками епідемічної небезпеки, за якими проводиться моніторинг, у нашому регіоні спостерігається збільшення рівня захворюваності. У той же час у Мелітополі всі показники продовжують залишатися нижче середніх по області. Про це під час брифінгу повідомила перший заступник Мелітопольського міського голови Ірина Рудакова.
Ірина Володимирівна зазначила: ми хоч і спостерігаємо незначне збільшення показників, однак динаміка їх збільшення значно уповільнилась.
- За останні два тижні у Мелітополі ситуація стабілізувалась, кількість захворілих на коронавірусну інфекцію збільшилась лише на 0,5 відсотка. З 21 січня по 3 лютого захворіли 416 мешканців міста, з 4 по 17 лютого маємо 418 захворілих. Така ж сама ситуація і з госпіталізаціями: з 4 по 10 лютого мали 58 хворих, з 11 по 17 лютого — 57, - повідомила Ірина Рудакова.
На території міста продовжуються щоденні рейдові перевірки з дотримання протиепідемічних заходів. Так, з початку року Мелітопольське управління поліції перевірило 1514 закладів та виявило 108 правопорушень. Мелітопольське управління Держпродспоживслужби перевірило 176 суб’єктів господарювання у сфері торгівлі, ресторанного господарства, інших закладів. На 25 об'єктах виявлені порушення. Найчастіші з них — це відсутність температурного скринінгу та дезінфікуючих засобів, обслуговування людей без захисних масок.
- Невід'ємною частиною боротьби з коронавірусом є вакцинація. Із 135 тис. мешканців, що підлягають вакцинації, на сьогодні вакциновано майже 52 тисячі (38 %), з них отримали два щеплення майже 49 тис. осіб (36 %), третю (бустерну) дозу отримали вже майже 2 тис. громадян. Це навіть трохи вище загальнодержавних та обласних показників. Але для вироблення колективного імунітету цього недостатньо, - повідомила перший заступник Мелітопольського міського голови і додала, що з 11 тисяч дітей віком від 12 до 17 років у місті сьогодні вакциновано понад 500 (5 %).
Продовжується у Мелітополі і робота з профілактичних щеплень дітей від поліомієліту. Наразі проводиться вакцинація дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз відповідно до Національного календаря щеплень.
- З переліку батьків Мелітополя, які попередньо відмовлялися від вакцинування своїх дітей, на першому етапі вже вакциновано 62 %. Терміни першого етапу подовжено до 28 лютого, тому ця робота продовжується, - резюмувала Ірина Рудакова.