Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

39-річному викраденому жителю окупованого Мелітополя загрожує 15 років позбавлення волі

31
151

22 червня 2023 року в Мелітополі окупанти викрали 40-річного Артема Малишева. Понад рік чоловік перебуває в полоні окупантів.

Полоненого мелітопольця перевезли до катівні окупованого Маріуполя та висунули фейкові звинувачення одразу за п'ятьма тяжкими статтями. 39-річний хлопець працював на шиномонтажці в районі автостанції №1 у Мелітополі. Він за характером дуже добрий і спокійний і ні в чому протизаконному ніколи не був помічений.

Уранці 22 червня за п'ять хвилин до початку робочого дня мелітополець вискочив на п'ять хвилин до аптеки на чорному велосипеді і безслідно зник.

Близькі хлопця до останнього не розуміли, у чому його звинувачують, жодної ясності російські спецслужби не вносили понад рік. А справу викраденого мелітопольця повернули на дорозслідування. За чотири дні після викрадення хлопця внесли до списку терористів-екстремістів, а ще за півроку Артема Малишева етапували в окупований Маріуполь.

 

Наразі Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону повернув до прокуратури фейкову кримінальну справу стосовно 39-річного мешканця Мелітополя Артема Малишева, якого, як виявилося, обвинувачують одразу за п'ятьма тяжкими статтями. Окупаційні слідчі стверджують, що він нібито хотів підірвати автомобіль проросійського начальника «Автодору» в Запорізькій області. Ймовірно, Івана Миронова, який обійняв цю посаду з 2023 року.

Як повідомляє російська опозиційна правозахисна організація «Меморіал» (заборонена в рф), справу мелітопольця повернуто окупаційному прокурору Запорізької області для усунення перешкод до її розгляду судом - 28 серпня 2024 року прокурор заявив про зміну обвинувачення. Артем Малишев брав участь у засіданні 4 вересня за допомогою відеоконференцзв'язку, через погану чутність головуючий додатково повторював обвинуваченому поставлені на обговорення питання:

- Вам пред'явили обвинувачення в минулому засіданні, з якого вбачається, що вас обвинувачують, зокрема, у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 205.4 - участь у терористичному співтоваристві - у редакції закону від 06.07.2016 № 375-ФЗ. При цьому з обвинувального висновку також вбачається, що участь у терористичному співтоваристві, за версією органів досудового слідства, закінчено 05.07.2023, коли ч. 2 ст. 205.4 діяла. 2 ст. 205.4 діяла в редакції закону від 28.04.2023 № 157-ФЗ, який передбачав суворіше покарання.

- Тобто в бік більш суворого?

- Так. Вам пред'явили редакцію, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 10 років, а також в обвинувальному висновку зазначено, що закінчено вашу участь у терористичному співтоваристві 5 липня, коли діяла інша редакція, яка вже передбачає більш суворе покарання від 10 до 15 років.

Також суд розглянув клопотання прокурора про продовження обвинуваченому строку тримання під вартою до 3 грудня 2024 року. У Артема Малишева не було можливості конфіденційно спілкуватися зі своїм захисником, уточнювальні запитання для узгодження позиції адвокат озвучував у присутності учасників засідання, запитуючи коротко - заперечуватиме його довіритель чи ні:

- Артеме Петровичу, зараз буде вирішуватися питання про запобіжний захід, яка ваша позиція, не заперечуєте чи просите під домашній арешт?

- Ну, я сумніваюся, що мене під домашній арешт відправлять...

- Тобто не заперечуєте? Зрозуміло.

Доказів у фейковій нашвидкуруч зліпленій справі в окупантів немає від слова зовсім, тож за рішенням окупаційного суду справа буде повернута окупаційному прокурору Запорізької області нібито «для усунення недоліків».

До набрання чинності рішенням суду Артема Малишева утримуватимуть у СІЗО-1 Ростова-на-Дону, далі питання про місце утримання вирішуватиме «прокурор Запорізької області».

Також за темою

Мелітопольський експеримент: чи можуть мешканці окупованих територій отримати компенсацію за залишене житлоЧитати далі

Мелітопольський експеримент: чи можуть мешканці окупованих т...

Проблема житла, що залишилося на окупованій території, - на сьогоднішній день головна для мелітопольців і мешканців інших захоплених росією міст.
В окупованому Мелітополі «консультанти» заробляють мільйони на пенсіонерахЧитати далі

В окупованому Мелітополі «консультанти» заробляю...

Пенсіонери окупованого Мелітополя стали справжньою знахідкою для різного роду ділків, які готові допомогти їм оформити електронний підпис або банківсь...
Окупанти перетворили ліцей в Мелітополі на чергову комендатуру для «ополчення»Читати далі

Окупанти перетворили ліцей в Мелітополі на чергову комендату...

Розташована комендатура поряд з зеленою поліклінікою майже в центрі міста на вул. Івана Алєксєєва у Мелітополі.