Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Мінько Сергій Анатолійович
Про стан виробничого травматизму
 

 З метою розроблення механізмів профілактики та запобігання виробничому травматизму Мелітопольським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області проведено аналіз стану виробничого травматизму на підконтрольній відділенню території.

 
На підставі проведеного аналізу встановлено, що кількість нещасних випадків під час виконання потерпілими трудових обов’язків протягом 2017 року по Запорізькій області зросла. Так, минулого року по області було зареєстровано 428 повідомлень про нещасні випадки на виробництві, що на 11,6 % більше порівняно з 2016 роком.

За результатами розслідувань, з урахуванням подій попередніх періодів, станом на 01 січня 2018 року за страховими випадками взято на облік 340 потерпілих від нещасних випадків на виробництві, у тому числі 17 зі смертельними наслідками. Таким чином, у 2017 році кількість страхових випадків (за актами Н-1) порівняно з 2016 роком збільшилась на 14,9 %, а рівень страхових випадків зі смертельним наслідком збільшився на 41,7 відсотка.

Хочемо відзначити, що за результатами проведеного аналізу виробничого травматизму на території, підконтрольній Мелітопольському відділенню управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області, а це місто Мелітополь, Мелітопольський, Якимівський та Приазовський райони, простежується помітне зменшення рівня виробничого травматизму. Так, у відділенні зареєстровано 17 повідомлень про нещасні випадки на виробництві у 2017 році, що на 32 % менше порівняно з аналогічним періодом (25 повідомлень у 2016 році), із них 3 зі смертельним наслідком, що на 72,8 % менше (11 повідомлень у 2016 році).

За результатами розслідувань, з урахуванням випадків попередніх періодів, станом на 01 січня 2018 року за страховими випадками взято на облік 11 потерпілих від нещасних випадків на виробництві, у тому числі жодного зі смертельними наслідками.

Таким чином, у 2017 році кількість страхових випадків (за актами Н-1) порівняно з 2016 роком зменшилась на 21,5 %, а рівень страхових випадків зі смертельним наслідком зменшився на 100 відсотків.

За результатами аналізу видно, що зменшення кількості взятих на облік страхових випадків порівняно з 2016 роком встановлено у місті Мелітополь (на 53,4 %) та Приазовському районі (на 100 %). Але в той же час простежується збільшення кількості взятих на облік страхових випадків порівняно з 2016 роком у таких районах, як Мелітопольський та Якимівський, на 2 % та на 3 % відповідно.

Основними галузями економіки, де сталися випадки виробничого травматизму в 2017 році, підприємства (установи, організації) яких зареєстровані у Мелітопольському відділенні Фонду, є:

- машинобудування і металообробка (виробництво устаткування та обладнання різноманітного направлення);

- м’ясна промисловість (виробництво м’яса, ковбас, копченостей та інших м’ясних консервів, переробка птиці);

- охорона здоров’я;

- загальна освіта;

- сільське господарство.

Виходячи з аналізу стану виробничого травматизму видно, що основними причинами нещасних випадків і надалі виступають організаційні причини – 53 % від загальної кількості травмованих. Із них 37,5 % становлять випадки, які сталися через невиконання вимог інструкцій з охорони праці та посадових обов’язків.

Загалом, причинами переважної більшості травмування працівників є незадовільна організація робочих місць і безпечного виконання робіт, порушення технологічної та трудової дисципліни, безвідповідальність керівників виробництва і безпосередніх виконавців у питаннях дотримання вимог чинних нормативних актів та інструкцій з охорони праці, особиста необережність потерпілих.

Основними видами подій, які призвели до нещасних випадків, є:

- дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються, – 33 % від загальної кількості випадків;

- падіння потерпілого під час пересування – 16 %;

- падіння потерпілого з висоти – 8 %;

- падіння устаткування або їх конструктивних елементів – 8 відсотків.

Найчастіше травмувалися працівники таких професій, як: підсобний робітник, сторож, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, токар та вчитель.

Протягом 2017 року, як і в 2016 році, у Мелітопольському відділенні випадків професійних захворювань не зареєстровано.

Мелітопольське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області звертається до роботодавців із нагадуванням продовжувати вживати заходи щодо усунення виробничих небезпек і ризиків, зниження впливу на працівників шкідливих та небезпечних факторів, що можуть призвести до настання нещасних випадків та профзахворювань.

Інформацію про отримання допомоги або консультацій щодо організації роботи з охорони праці на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності роботодавці, керівники підприємств, особи, відповідальні за охорону праці на підприємствах, в установах, організаціях, та інші можуть отримати у сервісному центрі з надання консультаційних послуг із питань профілактики нещасних випадків, охорони праці та соціального страхування за адресою відділення Фонду: м. Мелітополь, вул. Бейбулатова, 16, та за телефонами: (0619) 42-67-03, 42-67-52.

< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2019