Інформація
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (6192) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (06192) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Мінько Сергій Анатолійович
Розпочато аудит доступності комунальних об’єктів, розташованих в центральній частині міста

 Проблема архітектурної доступності, яка унеможливлює вільний доступ та реалізацію прав і свобод осіб з інвалідністю, турбує мешканців багатьох міст України, і сьогодні владою та громадою активно приймаються рішення щодо наближення інфрастактури міст до принципів Універсального дизайну.За ініціативи БО «Соціальний фонд» в липні була створена робоча група аудиту доступності обʼєктів комунальних закладів міста. Мета – налагодження діалогу влади та осіб з інвалідністю щодо спільного створення доступного середовища з урахуванням специфіки різних форм інвалідності. До складу робочої групи включені:

  • Бойко С.А. - заступник міського голови Мелітопольської міської ради;

  • Демʼяненко - Є.М. депутат Запорізької обласної ради;

  • Войтович О.С. - провідний фахівець Управління архітектури та містобудування Мелітопольської міської ради;

  • 15 представників профільних громадських організацій: Мелітопольської міської організації людей з інвалідністю, Мелітопольського міського фізкультурно-оздоровчого клубу інвалідного спорту «Фокіс».

Головою робочої групи стала виконавчий директор БО «Соціальний фонд» Кучина К.О., яка разом з депутатом обласної ради Демʼяненком Є.М. у липні 2017 р. пройшла відповідне навчання в рамках проекту «Країна рівних можливостей» (м. Вінниця), що реалізує ГО «Гармонія» спільно з Уповноваженою Уряду з питань прав людей з інвалідністю Раїсою Панасюк.

Учасники робочої групи досліджують обʼєкти згідно Анкети визначення доступності будівлі для маломобільних груп населення від Національної асамблеї осіб з інвалідністю:

  • прилегла територія (наявність похилих зʼїздів / пандусів, понижених бордюрів, місць для паркування авто, якими користуються люди з інвалідністю);

  • будівлі/приміщення (наявність при вході сходинок з поручнями, похилих зʼїздів / пандусів, понижених порогів, широких зовнішніх та внутрішніх дверей,візуальної інформації, адаптованих гігієнічних кімнат).

Окрема увага приділяється визначенню відповідності Державним будівельним нормам наявних пандусів. Після проведення аудиту в тижневий термін керівникам закладів будуть надані офіційні листи з рекомендаціями щодо розумного пристосування обʼєктів для маломобільних груп.

3 серпня розпочато аудит доступності з об’єктів, розташованих в центральній частині міста:

  • Палац культури ім. Шевченка (майдан Перемоги, 4).

  • Центральна міська бібліотека  ім. М. Ю. Лермонтова (майдан Перемоги, 1);

  • Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги Мелітопольської міської лікарні № 1.

Узагальнюючи результати аудиту доступності, відзначимо, що кожен з об’єктів має певний рівень доступності: пандуси на прилеглих територіях, широкі зовнішні двері, понижені пороги. Разом з тим, кожен об’єкт потребує подальшої адаптації, оскільки наявні: невідповідність ДБН деяких пандусів, зависокі вікна реєстрації, відсутність поруч, біля сходинок, місць для паркування авто, якими користуються люди з інвалідністю, візуальної інформації, адаптованих гігієнічних кімнат.

Всі відповідальні особи на об’єктах надали інформації про заплановані ремонтні роботи (капітальні чи поточні) з врахуванням принципів Універсального дизайну, але це питання повністю залежить від відповідальності проектувальників. Члени робочої групи задля попередження архітектурних помилок запропонували керівництву установ надати оцінку їх проектній документації та, в разі виникнення суперечностей, надіслати офіційні листи проектувальникам.

У серпні за планом буде проведено аудит доступності й інших обʼєктів комунальних закладів:

- Дошкільний навчальний заклад №40 Калинонька (вул. Гризодубової, 53);

- Мелітопольська ЗОШ № 4 ММР ЗО (вул. Пушкіна, 77);

- Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 13 (вул. Брів-ла-Гайард, 6 (7 під'їзд);

- Територіальний центр соціального обслуговування (вул. Комунарів, буд.50);

- Центр надання адміністративних послуг (вул. Чернишевського, 26);

- Міська рада (вул. М. Грушевського, 5).

Надалі заплановано аудит й інших численних об’єктів. Долучитись до проведення аудиту доступності може кожен бажаючий, написавши на ел.адресу Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Загальні результати аудиту доступності будуть передані на обробку експертам проекту«Країна рівних можливостей», що стануть основою для розробки проекту «Програми щодо створення доступного середовища» та формування «Моделі прийняття інклюзивних рішень» від Уповноваженої Уряду з питань прав людей з інвалідністю. Більше інформації про проект http://www.vmr.gov.ua/Lists/CityNews/ShowNews.aspx?ID=4259


Звертаємо увагу, що Універсальний дизайн є безпечним та економічно ефективним підходом, адже задовольняє потреби всіх мешканців маломобільної категорії: батьків з дитячими візочками; вагітних жінок; людей з тимчасовою втратою здоров’я / похилого віку / низького чи високого зросту / з інвалідністю / великою масою тіла. Крім того, доступність – є невід’ємною ознакою європейського міста!< Пред.   След. >
Мелітопольська міська рада © 2005-2018