Інформація
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (6192) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (06192) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Мінько Сергій Анатолійович
У Києві відзначили 25-річчя Асоціації міст України
 

 Урочистості з нагоди 25-річчя Асоціації міст України відбулись під головуванням Голови Асоціації міст України, Київського міського голови Віталія Кличка за участі Президента України Петра Порошенка, Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко, Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Генадія Зубка, представників громад-членів Асоціації та представників іноземних партнерів Асоціації.

До заходу долучився і Мелітопольський міський голова Сергій Мінько.


На початку заходу присутні вшанували  хвилиною мовчання пам’ять загиблих від рук терористів українців - полковника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Максима Шаповала та полковника СБУ Юрія Возного.

Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко відкрив урочисте засідання з нагоди 25-річчя АМУ.

"Сьогодні ми зібралися, щоб відзначити ювілейну дату – 25 років Асоціації міст України. І сьогодні тут саме ті люди, завдяки яким наша Асоціація є потужною організацією, що відстоює права місцевого самоврядування. Передусім, це представники громад – членів Асоціації, а також наші ветерани – ті, хто розвивав Асоціацію. Радий вітати у цьому залі Президента України Петра Порошенка, представників парламенту, уряду. А також – представників асоціацій місцевого самоврядування, міжнародних організацій – усіх, хто є нашими однодумцями та партнерами у справі реформування та розвитку місцевого самоврядування", - відзначив Віталій Кличко.

В урочистому заході взяли участь близько 800 представників громад - членів АМУ з усієї України, урядовці, представники парламенту.

Відкрилося засідання виступом Президента України Петра Порошенка.

Президент Петро Порошенко наголосив, що збільшення місцевих бюджетів в рамках децентралізації має стимулювати активний розвиток місцевих громад.

«Скажіть чесно чи міг хтось з вас сподіватись три роки тому, що результати будуть такими як сьогодні? За цей час місцеві бюджети зросли на 100 мільярдів гривень. Впевнений, що у 2014 році дуже не багато хто вірив в цифру 100 мільярдів», - сказав Президент під час виступу на загальноукраїнських зборах Асоціації міст України.

За його словами, збільшення бюджетів триває й цього року. «100 мільярдів - це неосяжна цифра, але якщо представити, що це – відремонтовані чи побудовані дороги, побудовані нові школи, які не будувались 23 роки, лікарні, освітлення. Вперше за багато років закуплена в містах комунальна техніка, тролейбуси й трамваї не лише в Києві. Виграло кожне місто», - підкреслив він.

Президент зауважив, що у Дніпрі доходи міського бюджету у минулому році склали 11 млрд грн, а у 2014 році було близько 3 млрд. Відчутна різниця. У Києві доходи бюджету у 2016 році виросли до майже 39 млрд грн, а у 2014 році були 24 млрд. У Вінниці – минулого року майже 3 млрд грн, а 2014 – трохи більше 1,5 млрд. І так – по всій країні. «Це реальна робота міської влади, міського голови спільно з центральною владою, Верховною Радою і Урядом»,  - зазначив він.

Глава держави наголосив, що Асоціація міст України працює разом із ним у цій кропіткій роботі: «Бо ви є співавторами цих реформ. Ми є співавторами».

Він додав, що зроблено вже дуже багато - зміни законодавства, зміни бюджетної політики, зміни доходної бази. Але ще належить зробити багато. «Кожен має свої задачі. Центральна влада – удосконалювати законодавство, зокрема і спираючись на практичний досвід. Верховною Радою України прийнято низку законів, які дозволять територіальним громадам отримати кошти для покращення дорожньої інфраструктури та впровадження механізмів швидкого енергозбереження», - сказав Президент та нагадав, що Україна вже на 30% менше споживає природного газу, який раніше надходив з Російської федерації, а на сьогоднішній день ми отримуємо його з Європи.

Водночас, Президент підкреслив, що нові можливості, ресурси – це також і додаткова відповідальність. «Кошти, які накопичуються місцевими керівниками на депозитах в комерційних банках, на мою думку, ознака неефективного керування містом. Бо громада чекає сьогодні шкіл, доріг, а не депозитів в банках. Якщо вони кому зайві, непотрібні, то так і скажіть. Ми знайдемо, куди їх прилаштувати, бо потреб у держави – дуже багато», - наголосив Петро Порошенко.

Президент зазначив, що зростання місцевих бюджетів відбувається в умовах війни, в умовах коли майже 6% ВВП витрачається на фінансування сектора безпеки і оборони, який дозволив за ці три роки створити Збройні Сили України.

«Дехто хоче накопичити ці гроші для того, щоб просто, цинічно скуповувати голоси. Вибори, друзі, ще дуже не скоро. Наголошую: не скоро. Виборчий сезон розпочнеться у 2019 році, згідно із законодавством», - сказав Глава держави. Він нагадав, що після обрання Президентом оголосив дострокові парламентські вибори восени 2014 року,  в 2015 році були проведені чергові місцеві вибори.

«Для чого це було зроблено? Друзі, потрібно зупинити популізм і дати країні чотири роки попрацювати без виборів. Провести справжні реформи. Тож, замість готуватися до одномоментних подачок та хабарів, краще мати потужну мотивацію вкладати кошти у розвиток громад», - зауважив він.

«Нові або добре полагоджені дороги, облаштоване сміттєзвалище та справний водогін, освітлення вулиць, відремонтовані школи, новенькі автобуси та тролейбуси, парк. І сьогодні люди дуже дякують, коли змінюється обличчя і столиці, і обласних центрів. Це дуже важливо і це створює абсолютно інший настрій в українців. На цих прикладах країна й бачить переваги децентралізації», - підкреслив Петро Порошенко.

В той же час Глава держави констатував, що розширення повноважень та зростання бюджетів, збільшує й корупційні ризики. Він звернувся з вимогою до правоохоронців особливо прискіпливо звертати увагу на всі етапи формування, затвердження і використання місцевих бюджетів.  «Дуже доброю традицією стало те, що левова частина коштів витрачається через систему ProZoro. «Відкати», залучення «своїх» виконавців, махінації з грішми, хабарництво – все це жорстко і в зародку має припинятися. Не для того ці кошти відірвані від армії та нацбезпеки, щоби на них хтось грів руки», - підкреслив Президент.

Петро Порошенко також додав, що ремонт доріг, утримання в належному стані житлового фонду, вивезення і утилізація сміття і багато іншого – це не є і ніколи не мають бути питаннями центральної влади. Бо коли ми даємо гроші, повноваження, права, вони обов'язково мають кореспондуватись з відповідальністю. В першу чергу, перед громадою. Це питання мера, питання міської ради,  місцевої влади.

Президент зауважив, що левова частина міських голів абсолютно добре з цим впоралась. «Це ваша відповідальність. Треба навчитися брати і нести цю відповідальність, а не кивати у бік центру. Він має свої повноваження і свою відповідальність», - зазначив Глава держави.

При цьому Президент підкреслив, органи державної влади завжди готові надати містам всебічну підтримку. Проте і міським радам та міським головам варто відсунути власні політичні амбіції та сприймати центр не як ворога, а як союзника та надійного партнера у справі забезпечення європейських стандартів життя у кожній українській громаді, додав він.

Від імені Парламенту України Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко привітала учасників АМУ з 25-річчям. Політик відзначила кропітку роботу представників АМУ, Уряду та Парламенту у напрацюванні законодавчих ініціатив та нормативно-правових актів у сфері децентралізації.

Перший віце-спікер підкреслила, що завдяки прийнятим законодавчим ініціативам тепер об’єднані громади мають можливість планувати і реалізувати проекти, які покращують якість інфраструктури об’єднаних територіальних громад та місцевого самоврядування.

Водночас, Ірина Геращенко поінформувала, що під час голосування у Парламенті деяких законопроектів, передбачених реформою децентралізації, виникає необхідність підтримки народних депутатів України, зокрема депутатів-мажоритарників.

У цьому контексті Перший віце-спікер закликала активізувати співпрацю представників АМУ з народними депутатами України, обраними по мажоритарним округам для підвищення їхньої обізнаності щодо проблемних питань об’єднаних територіальних громад, які можна вирішити лише у разі ухвалення відповідних законодавчих актів. 

Ірина Геращенко повідомила, що 1 вересня 2017 року має набути чинності Угода про асоціацію Україна-ЄС, що відкриває нові можливості для України та надає нові інструменти в умовах подальшого впровадження реформи місцевого самоврядування.

Від імені Верховної Ради України за наполегливу працю та вагомий внесок у розвиток реформи місцевого самоврядування Ірина Геращенко вручила Почесні грамоти найкращим представникам Асоціації міст України.

 

< Пред.   След. >
Мелітопольська міська рада © 2005-2018