Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

У Мелітополі трьох полонених окупанти закатували до смерті - офіційно

2
189

Сьогодні в День прав людини в Запорізькому центрі солідарності журналістів говорили про цивільних полонених Мелітополя. Насамперед про журналістів, які перебувають у катівнях російських в'язниць.

За даними координаторів служби пошуку «Викрадені мелітопольці» в Мелітополі задокументовано 352 випадки затримання цивільних. Серед них 6 журналістів:

  • Ірина Левченко - член НСЖУ
  • Георгій Левченко - адміністратор ТГ-каналу РІА-Мелітополь
  • Анастасія Глуховська - журналіст сайту РІА-Мелітополь
  • Влад Гершон - адміністратор ТГ-чату «Мелітополь - це Україна»
  • Яна Суворова - адміністратор ТГ-чату «Мелітополь - це Україна»
  • Євген Ільченко - адміністратор ТГ-каналу «Мила тополя»

- Загалом, з усіх викрадених 211 звільнено. 141 людина в полоні. Відомо, що троє вже померли в полоні. Ми знаємо про місце знаходження тільки 82 осіб. А от, де перебувають 59 полонених і про стан їхнього здоров'я нам нічого не відомо. 46 осіб зараз або судять, або вони отримали великі терміни за законами РФ. Понад 17 осіб занесено до списку Росфінмоніторингу з позначкою «терористи-екстремісти», - каже координаторка проєкту Наталія Прийма.

За інформацією журналістки з Мелітополя Світлани Залізецької, журналісти і чиновники були першими, до кого окупаційна влада прийшла після захоплення території.

- Усі вони були в списках. Ставилася умова - або ви працюєте з нами, або не працюєте. Це була перша вимога. За тими, хто сказав, що не працюватиме, встановлювали стеження. Так, були затримані 2023 року: Георгій Левченко та Анастасія Глуховська.

Робота редакції тепер полягає не тільки в інформуванні про життя в окупації, а й у пошуку полонених колег.»

Наразі Георгія Левченка утримують у Маріупольському СІЗО. Його звинувачують за трьома статтями КК РФ. Щодо місця перебування Анастасії Глуховської, то відомо, що з Мелітополя її етапували до СІЗО Таганрога. Однак куди перевели далі не відомо.

Світлана Залізецька звернулася у Страсбурзі до депутатів Ради Європи та експертів із проханням прискорити процес обміну полонених журналістів, оскільки не всі можуть дочекатися звільнення. Як це сталося з Вікторією Рощиною - запорізька журналістка загинула в катівнях в'язниці.

Журналіст із Маріуполя В'ячеслав Твердохліб, який 5 діб доби вибирався з окупованого міста, розповів, що перед окупацією на електронну пошту телеканалу «ТВ-7» надійшла пропозиція щодо роботи на російському телеканалі «Звезда».

- Під час фільтрації я зустрівся з колишнім сисадміном сайту. Він більше 6-7 років не працював. А окупанти вимагали від нього паролі та коди доступу від проукраїнського сайту, - каже В'ячеслав.

На марупольській телекомпанії загинув в окупації один телеоператор Віктор Дєдов, двоє співробітників у полоні.

Під час заходу виступили також:

  • Михайло Волков - представник Уповноваженого Верховної Ради України з питань прав людини в Запорізькій області
  • Олена Орєшкіна - регіональна координаторка представництва Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у Запорізькій області
  • Наталія Кузьменко - голова Запорізької обласної спілки журналістів НСЖУ

Наприкінці заходу всі присутні створили стіну побажань колегам, які перебувають у полоні, та залишили підписи під колективним зверненням до міжнародних організацій із проханням допомогти обміняти журналістів. 

Загалом, за даними Інституту масової інформації (ІМІ), у російському полоні перебуває 31 український журналіст.

 

Також за темою

Закон набув чинності: хто з мелітопольців може втратити українські пенсіїЧитати далі

Закон набув чинності: хто з мелітопольців може втратити укра...

Нове рішення українського уряду торкнеться мелітопольців, які мешкають в окупації, а також отримали притулок за кордоном.
 Як колишня мелітопольська студентка потрапила в полон у Маріуполі та пережила тортури окупантівЧитати далі

Як колишня мелітопольська студентка потрапила в полон у Мар...

Колишня студентка Мелітопольського ТДАТУ Лілія Павріанідіс опинилася серед тих, хто зіткнувся з жорстокістю російської репресивної машини.
Як мешканцям Мелітополя, які залишились на ТОТ, вступити до українських ВИШів - пояснення від юристівЧитати далі

Як мешканцям Мелітополя, які залишились на ТОТ, вступити до ...

Незабаром розпочнеться вступна кампанія до закладів вищої освіти в Україні. Цьогоріч вступники з прифронтових територій та тимчасово окупованих терито...