Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

У Мелітополі "залізничник", який зробив кар'єру в освіті, отримав вирок за зраду

23
179

У Мелітополі торговець тракторними запчастинами, який з приходом окупантів знайшов своє покликання в несподіваній сфері та пішов перевиховувати українських дітей. За це йому доведеться провести у в'язниці кілька років.

Тернопільський міськрайонний суд закінчив розгляд справи за обвинуваченням жителя Мелітополя в колабораціонізмі - ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

Йдеться про Ботвіньєва Віталія Олександровича, який до повномасштабного вторгнення заробляв на життя продажем автомобільних деталей та обладнання для сільськогосподарської техніки.

Однак, після захоплення міста окупантами зрадник добровільно пішов на співпрацю з так званим «Міністерством освіти Запорізької області рф» і погодився очолити Мелітопольське вище професійне училище.

Окупаційна адміністрація Запоріжжя перейменувала навчальний заклад на «Державний навчальний заклад “Мелітопольське професійне училище №2”, а колаборант, перебуваючи на посаді виконувача обов'язків його директора, почав активно впроваджувати в училищі освітні “стандарти” рф.

Насамперед він зобов'язав підлеглих здійснювати навчання та виховання дітей російською мовою. Також за його вказівкою українські підручники з географії, біології та природознавства були замінені їхніми російськими «аналогами». Користуючись своїм владним становищем, колаборант активно русифікував навчальний заклад і поширював у ньому кремлівську пропаганду.

Зокрема, щочетверга він проводив «загальні лінійки», на яких переконував учнів і педагогів у позитивності «приєднання» Запорізької області до російської федерації, інформував їх про перебіг навчального процесу за стандартами освіти країни-агресора, а також розповідав про перспективи їх майбутнього вступу до російських ВНЗ.

Необхідно зазначити, що Ботвіньєв не приховував своєї діяльності й охоче світився на заходах, які влаштовували рашисти. Крім того, він вів свій телеграм-канал, де ділився «досягненнями».

Таким чином, у слідства, а потім суду, виявилося достатньо доказів злочинної діяльності зрадника. Вивчивши матеріали справи, а також заслухавши свідків, суд дійшов висновку про винуватість Ботвіньєва і призначив йому покарання у вигляді 3 років позбавлення волі, із забороною обіймати посади у сфері освіти, муніципального управління та органах влади.

 

Також за темою

Як жителям Мелітополя, які перебувають в окупації, оформити українську пенсіюЧитати далі

Як жителям Мелітополя, які перебувають в окупації, оформити ...

Окупація Мелітопольщини триває вже майже 3 роки. За цей час у деяких жителів настав термін оформлення пенсії за віком.
Страх окупантів перед українськими літерами - підпільниці з Мелітополя розповіли про свою роботуЧитати далі

Страх окупантів перед українськими літерами - підпільниці з ...

Учасниці жіночого руху опору «Зла Мавка» з Мелітополя розповіли про свої наймасштабніші та найулюбленіші акції, про те, як їм мимоволі доп...
Збереження традицій та підтримка армії: як переселенці з Мелітополя святкували Маланку у ПольщіЧитати далі

Збереження традицій та підтримка армії: як переселенці з Мел...

Мелітопольці, які покинули свої домівки через повномасштабне російське вторгнення та знайшли прихисток за кордоном, не тільки не забувають про українс...