Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

Національний календар щеплень — зручне нагадування, коли отримати всі обов’язкові вакцини вчасно

47
743

Щеплення вакциною — найкращий спосіб якщо не повністю вберегтися від інфекційної хвороби, то принаймні полегшити її перебіг і запобігти інвалідності чи смерті, а також створити колективний імунітет, який захищає не тільки вас, а й тих, кому вакцинуватися протипоказано.

Існує понад 60 небезпечних інфекційних хвороб. Від майже половини з них є перевірений і дієвий захист: вакцинація.

Наприклад, від кашлюку, дифтерїї та правця захищає одна вакцина — АКДП. Вона вперше вводиться немовлятам у віці двох місяців. Як і ревакцинація дорослих від дифтерії та правця — вона на 100 % безоплатна.

Усього ж до 16 років кожна людина повинна пройти курс імунізації проти десяти найпоширеніших інфекцій. А після 26 років — ревакцинуватися раз на десять років. І це — лише обовʼязкові щеплення, якими держава забезпечує нас безоплатно.

Як же не заплутатися в такій кількості вакцин?

Національний календар щеплень — зручний сучасний інструмент, який допоможе відстежувати, коли й проти чого вакцинуватися і ревакцинуватися, щоб ви та ваші діти отримали ефективний захист.

Календар містить обов’язкові щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, кору, епідемічного паротиту, краснухи, гемофільної інфекції — і терміни отримання кожної дози.

Усі ці щеплення надаються безоплатно в будь-якому закладі охорони здоров’я, який уклав договір з НСЗУ за Програмою медичних гарантій, — просто зверніться до свого сімейного лікаря.

«Моя дитина пропустила щеплення за календарем. Що робити?»

Рішення є. Якщо коротко: вакцинація проводиться з дотриманням мінімальних інтервалів. Пропущені дози не вводяться, незалежно від того, скільки часу минуло, — необхідно ввести лише дози, яких не вистачає, за Календарем із дотриманням мінімальних інтервалів.

«Мені більше 26 років. Я не пам’ятаю, від чого мене вакцинували і чи вакцинували взагалі. Мені треба вакцинуватися?»

Так, обов’язково вакцинуватися. Навіть якщо ви не знаєте, проти чого і коли отримували щеплення (і чи отримували взагалі), звертайтеся до сімейного лікаря і вам призначать графік безоплатної вакцинації. Наприклад, через сім місяців після початку вакцинації проти дифтерії та правця ви матимете всі три дози первинного вакцинального комплексу.

Уся вакцинація за Національним календарем щеплень — безоплатна. Щоб отримати щеплення або вакцинувати свою дитину, зверніться до сімейного лікаря.

Якщо не пам’ятаєте, чи отримували ви коли-небудь щеплення, сімейний лікар складе для вас графік надолужувальної вакцинації.

Також за темою

«ЧерешнЕво!» у Львові: щорічний мелітопольський фестиваль об’єднав понад 200 учасниківЧитати далі

«ЧерешнЕво!» у Львові: щорічний мелітопольський ...

Подія зібрала мешканців Львова, переселенців із Мелітополя, партнерів громади, а також представників різних ініціатив, які підтримують внутрішньо пере...
Збірна України, яку очолює мелітополець Валерій Газаєв, серед призерів чемпіонату "Найсильніша нація планети"Читати далі

Збірна України, яку очолює мелітополець Валерій Газаєв, сере...

Національна збірна команда України - срібний призер командного чемпіонату світу з богатирського багатоборства «Найсильніша нація планети»...
Мелітопольська «Черешня» — двічі володар Кубку України з волейболу серед ветеранів!Читати далі

Мелітопольська «Черешня» — двічі володар К...

Ця перемога підтвердила високий клас команди та її лідерські позиції у ветеранському волейболі країни.