Municipal Site of Melitopol City, Ukraine
Людям із порушенням зору
Стандартна версія

МЕЛІТОПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ

21 травня - День пам'яті жертв політичних репресій

0
57

За інформацією Українського Інституту національної пам'яті, кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей були розстріляні, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування.

Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.  

За період «Великого терору» на території УРСР було засуджено 198918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту відправили до в`язниць та виправно-трудових таборів (інші заходи покарання охоплювали менше 1 %, звільнено було тільки 0,3 %).

Через 86 років після тих кривавих подій маємо справу з новим тоталітарним режимом - кремлівським. Депортації, політичне переслідування, викрадення та фізичне знищення людей - все це російська влада та її приспішники творять сьогодні на тимчасово окупованих територіях України. Чинять справжній геноцид українського народу. Сьогодні об'єднуємось зі всім світом, аби зупинити державу-терориста та забезпечити глобальний мир та колективну безпеку. Вшановуємо учасників національного спротиву та пам'ять всіх жертв політичних репресій в Україні.

Також за темою

Рада Європи допомагає українцям підготуватись до повернення в Мелітополь після деокупаціїЧитати далі

Рада Європи допомагає українцям підготуватись до повернення ...

19-20 травня 2023 року у Києві на базі Creative State of Arsenal відбувся цікавий захід, при підтримці Ради Європи в рамках реалізації проєкту «...
9 травня відзначається День Європи Читати далі

9 травня відзначається День Європи

73 роки тому Європа об'єдналася, щоб не допустити повторення помилок минулого й кровопролитних воєн.
Сьогодні відзначається 78-а річниця перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років Читати далі

Сьогодні відзначається 78-а річниця перемоги над нацизмом у ...

8 травня 2023 року представники мелітопольської міської влади вшанували пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, і поклали квіти до меморіалу за...