Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Керівництво області та міста зустрілось з представниками делегації ЄС
  

 1 лютого із робочим візитом до Мелітополя завітала місія Європейського Союзу. Делегація провела зустріч з представниками обласної та міської влади щодо обговорення проблемних питань міста та можливості розширення програми ООН “Відновлення та розбудова миру” 2019-2022 років.

З 27 січня до 2 лютого група посадовців Європейського Союзу високого рівня відвідує райони України, прилеглі до Азовського моря. Головна мета місії ЄС – оцінка економічної, соціальної та політичної ситуації в регіоні, який відчутно постраждав від режиму перевірок, який Росія ввела на Азовському морі, особливо після ескалації у Керченські протоці та Азовському морі, яка сталася 25 листопада 2018 року.

В рамках візитів відбуваються всеохопні дискусії з представниками місцевих та регіональних рад і адміністрацій, громадянського суспільства, наукових закладів та бізнесових кіл. Такі зустрічі проводяться у Києві, в Маріуполі, Бердянську, Мелітополі та навколишніх районах.

За результатами висновків, які отримає місія, ЄС проведе оцінку того, як посилити підтримку Приазов’я, зокрема, ґрунтуючись на чинних програмах та у співпраці з європейськими фінансовими інституціями.

Делегацію високого рівня очолюють виконавчий директор з питань Європи та Центральної Азії в Європейській службі зовнішньої дії Томас Майр-Гартінг та керівник Групи підтримки України при Єврокомісії Петер Ваґнер. До її складу також входять представники низки інших департаментів Єврокомісії.

Робочу зустріч у Мелітополі щодо обговорення проблемних питань міста та регіону з ними провели голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль, Мелітопольський міський голова Сергій Мінько, його перший заступник Ірина Рудакова та заступники Іван Федоров і Сергій Прийма, секретар міської ради Максим Бєльчев і депутат міської ради Михайло Маслов.На початку заходу Сергій Мінько висловив подяку делегації Європейського Союзу та представникам Програми розвитку ООН за візит до Мелітополя. Міський голова відзначив, що протягом останніх декількох років наше місто демонструє серйозні успіхи в розвитку і впорядкуванні. Багато проектів відбулися завдяки активній участі Мелітополя в різних міжнародних програмах, а також підтримці області та зарубіжних партнерів.

- Ми довели, що нам можна довіряти, з нами можна співпрацювати і вкладати інвестиції в розвиток нашої території. Сьогодні Мелітополь має імідж інвестиційно привабливого міста. За допомогою пана Вагнера і групи підтримки України в Єврокомісії, спільними зусиллями з керівництвом області ми зможемо реалізувати цілий ряд проектів, які визначимо в ході обговорення проблематики міста, - висловив впевненість Сергій Мінько.У ході зустрічі сторони обговорили можливості фінансування першочергових проектів Мелітополя за допомогою коштів програми Європейського Союзу, яка включає 4 компоненти:економічне відновлення та розвиток малого та середнього бізнесу (підтримка місцевої економіки,поліпшення життя ВПО та місцевих громад, партнерство з Європейським інвестиційним банком); реформа місцевого самоврядування та децентралізації (розширення процесів децентралізації — зміцнення місцевого самоврядування); громадська безпека та соціальна згуртованість (поліпшення громадської безпеки та доступу до правосуддя, підтримка соціальної згуртованості та розбудова миру); підтримка реформи охорони здоров’я.

У підсумку Петер Ваґнер подякував голові обласної державної адміністрації та міському голові за те, що вони чітко представили ті виклики, які стоять перед Запорізьким регіоном і розповіли про вражаючий прогрес, який вони змогли здобути своїми власними силами та за допомогою проектів ЄС.

Він повідомив, що поїздка місії має дві мети. По-перше, продемонтрувати солідарність ЄС із народом України і, особливо, з людьми, які проживають у районах, що потерпають від збройної агресії. По-друге, визначити можливості реалізації освітніх проектів і проектів, які стосуються підвищення професійних навичок, впровадження заходів у соціальній сфері для того, щоб інтегрувати внутрішньо переміщених громадян.

Костянтин Бриль додав, що під час зустрічі сторони окреслили основні проблеми Запорізького регіону, зокрема, необхідність допомоги ЄС в фінансуванні логістичних напрямків: Бердянськ, Запоріжжя, Маріуполь. Також він подякував за сприяння ЄС в реалізації проектів, які впроваджувались протягом чотирьох років з початку військової агресії.

- Допомога Україні в цей тяжкий час ще раз підкреслює наше непохитне прагнення бути рівноправними членами ЄС, адже нами обрані європейські цінності побудови державного управління і демократії в цілому, - підкреслив Костянтин Бриль.


Сергій Мінько зазначив, що за останні три роки міська влада продемонструвала свою позицію як відкриту для співпраці з міжнародними партнерами, а також надала підтримку вимушено переміщеним особам на території міста Мелітополя.

- Ряд яскравих проектів, а саме створення гуртожитків, реконструкцію закладів освіти ми вже успішно завершили. Під час зустрічі нам дали можливість розповісти про ті проблеми, які на сьогоднішній день місто Мелітополь може вирішити. Сподіваюсь, що в ході нашої дискусії ми звернули увагу представників ЄС на перспективні проекти і найближчим часом зможемо їх реалізувати, - резюмував Сергій Мінько.

Також з метою обговорення нагальних питань у сфері професійної освіти місія ЄС зустрілась з керівництвом ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище» , ДНЗ «Мелітопольський будівельний центр професійно-технічної освіти» та ДВНЗ "Мелітопольський промислово-економічний коледж". 

 


< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2021