Інформація
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (6192) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (06192) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Мінько Сергій Анатолійович

ХТО МАЄ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ СУБСИДІЇ

Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу.

Розмір обов’язкового платежу визначається для кожного домогосподарства індивідуально в залежності від сукупного доходу.

КОМУ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ СУБСИДІЯ

- одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;

- особам, які не зареєстровані, але фактично проживають у житловому приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги;

- індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію.

ТЕРМІН ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж 12 місяців.

Розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива надається на календарний рік.

У період отримання субсидії пільги не нараховуються, при розрахунку суми субсидії враховується повна вартість житлово-комунальних послуг без урахування пільг. Громадяни мають право обирати - користуватися пільгою або субсидією.

КОМУ ПОВТОРНО НЕОБХІДНО ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ НА ОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЇ?

Заяву і Декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які:

-         орендують помешкання;

-         мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався;

-         хочуть отримати субсидію на тверде паливо.


ДОХОДИ, ЯКІ ВКЛЮЧАЮТЬСЯ ТА НЕ ВКЛЮЧАЮТЬСЯ ДО СУКУПНОГО ДОХОДУ СІМЕЙ, ЯКІ ПРЕТЕНДУЮТЬ НА ОДЕРЖАННЯ СУБСИДІЙ

До сукупного доходу для призначення субсидії включаються усі види нарахованих доходів за два квартали, що передують, що передує місяцю, з якого призначається субсидія, а субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік  без урахування податку з доходів фізичних осіб. Щоб отримати субсидію, в декларації громадянин вказує вид доходу та найменування організації, де отримує дохід.

До сукупного доходу сім'ї не включаються:

- частина допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово;

- частина допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово;

- сплачені особою аліменти;

- доходи від розміщення депозитів;

- грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях;

- допомога громадських та благодійних організацій;

- допомога на поховання;

- одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішенням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності;

- державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

- допомога внутрішньо переміщеним особам;

- вартість безплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації;

- суми, виплачені в порядку відшкодування шкоди, завданої здоров'ю працівника при виконанні ним трудових обов'язків.

ОСОБЛИВОСТІ ВРАХУВАННЯ ДЕЯКИХ ВИДІВ ДОХОДІВ

Для осіб, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховується сукупний дохід, середньомісячний дохід яких менше прожиткового мінімуму, або у яких відсутні доходи, але вони навчалися на денній формі, в розрахунок субсидії включається дохід на рівні одного прожиткового мінімуму.

Якщо зазначені особи отримували пенсію, стипендію або державні допомоги відповідно до законодавства, в розрахунок субсидії включаються фактичні розміри отриманих доходів.

Якщо в особи, яка досягла 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховується сукупний дохід, відсутні доходи, в розрахунок субсидії включається дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму.

Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, тепер за кожен місяць враховується дохід, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи:

- для першої групи - два прожиткові мінімуми;

- для другої групи - три прожиткові мінімуми;

- для третьої групи - чотири прожиткові мінімуми.

Для осіб, які протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії, перебували на строковій військовій службі, в розрахунок буде братися дохід на рівні половини розміру прожиткового мінімуму.

Якщо на момент звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, в розрахунок середньомісячного доходу буде братися розмір пенсії за такий місяць.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ

– заява про призначення житлової субсидії;

– декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

СУБСИДІЯ НЕ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ

Субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. грн.

При наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати ЖКП, загальна сума якої перевищує двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян на наступний строк субсидія не призначається. Субсидія в такому випадку призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, якщо заявник протягом двох місяців документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про реструктуризацію.

Субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗАЯВНИКА ЗА НАДАНІ ВІДОМОСТІ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг) заявник зобов'язується у місячний термін повідомити орган соціального захисту населення.

Якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані, що вплинули на встановлення права на субсидію, внаслідок чого йому було надміру перерахована сума субсидії, субсидія припиняється з місяця, в якому виявлено порушення і повертається за вимогою управління соціального захисту населення.

ПОВЕРНЕННЯ НЕВИКОРИСТАНОЇ СУМИ СУБСИДІЇ

Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії на послуги теплопостачання, постачання холодної та гарячої води, газо- та електропостачання для індивідуального опалення повертається до бюджету підприємствами/виробниками послуг в повному обсязі.

Частина невикористаної суми субсидії на газо-, електропостачання для індивідуального опалення в еквіваленті 100 куб. м газу або 150 кВт *г електроенергії перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії (готівкою) в банківській установі на підставі списків, які подаються підприємствами/виробниками послуг управлінню соціального захисту населення до 01 червня поточного року. Виплата невикористаної субсидії здійснюється на підставі особистої заяви одержувача субсидії, поданої до 01 вересня поточного року до управлінню соціального захисту населення.

У разі смерті заявника готівкові кошти на тверде паливо та невикористану субсидію на індивідуальне опалення має право отримати одна з осіб, з урахуванням яких розраховувалась субсидія.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ЗА ОФОРМЛЕННЯМ СУБСИДІЇ

Для оформлення субсидії необхідно звертатися до відділів прийому громадян, які знаходяться за адресами:

№1 – просп. Б. Хмельницького, 87, тел. 42-83-27;

№2 – вул. Гетьманська, 137, тел. 42-40-60;

№3 – просп. 50-річчя Перемоги, 36/1, тел. 5-37-78;

вул. Гризодубової, 44, тел. 5-04-03;

№4 – вул. Гагаріна, 1, тел. 7-12-22.

 

 

Нормативно правові акти:

постанова Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 

постанова Кабінету Міністрів України від 04.08.2014 № 409


 

Заява про призначення житлової субсидії 

Декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

Нормативи споживання послуг


 


 

Мелітопольська міська рада © 2005-2018