Advertisement
Інформація
 
 
 
 
 
 
 

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (6192) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (06192) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Мінько Сергій Анатолійович
 

Зміни до Порядку надання субсидій у питаннях та відповідях 

Увага! Зміни у порядках надання житлових субсидій та пільг

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 319 та  постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2016 № 635 внесено зміни до Порядку  призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1997 № 1050, зі змінами)

Призначення субсидій (у тому числі без звернення громадян)  здійснюється з урахуванням внесених змін.

ХТО МАЄ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ СУБСИДІЇ

Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу.

Розмір обов’язкового платежу визначається для кожного домогосподарства індивідуально в залежності від сукупного доходу.

КОМУ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ СУБСИДІЯ

- одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;

- особам, які не зареєстровані, але фактично проживають у житловому приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги;

- індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію.

ТЕРМІН ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж 12 місяців.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива надається на календарний рік.

Після закінчення строку отримання субсидії управління соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення та осіб, які звертаються за субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива).

У період отримання субсидії пільги не нараховуються, при розрахунку суми субсидії враховується повна вартість житлово-комунальних послуг без урахування пільг. Громадяни мають право обирати - користуватися пільгою або субсидією.

ДОХОДИ, ЯКІ ВКЛЮЧАЮТЬСЯ ТА НЕ ВКЛЮЧАЮТЬСЯ ДО СУКУПНОГО ДОХОДУ СІМЕЙ, ЯКІ ПРЕТЕНДУЮТЬ НА ОДЕРЖАННЯ СУБСИДІЙ

До сукупного доходу для призначення субсидії включаються усі види нарахованих доходів за попередній календарний рік без урахування податку з доходів фізичних осіб. Щоб отримати субсидію, в декларації громадянин вказує тільки вид доходу та найменування організації, де отримує дохід. Управління соціального захисту населення отримуватиме інформацію безпосередньо від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду.

До сукупного доходу сім'ї не включаються:

- частина допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово;

- частина допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово;

- сплачені особою аліменти;

- доходи від розміщення депозитів;

- грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях;

- допомога громадських та благодійних організацій;

- допомога на поховання;

- одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішенням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності;

- державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

-  допомога внутрішньо переміщеним особам;

- вартість безплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації;

- суми, виплачені в порядку відшкодування шкоди, завданої здоров'ю працівника при виконанні ним трудових обов'язків.

ОСОБЛИВОСТІ ВРАХУВАННЯ ДЕЯКИХ ВИДІВ ДОХОДІВ

Для працездатних осіб, середньомісячний дохід яких менше прожиткового мінімуму, в розрахунок субсидії включається дохід на рівні двох прожиткових мінімумів (крім студентів денної форми навчання, які мають батьків, зареєстровані в приміщенні одні і не отримують стипендію, та особи, які перебувають на обліку в службі зайнятості і не отримують допомогу по безробіттю - для них при розрахунку субсидії включається дохід на рівні одного прожиткового мінімуму).

При розрахунку субсидії будуть враховуватися доходи, нараховані особам, які досягли 14-річного віку на 1 січня року, за який враховуються доходи.

Для осіб, які досягли 18-річного віку на 1 січня року, за який враховується сукупний дохід, середньомісячний дохід яких менше прожиткового мінімуму, або у яких відсутні доходи, але вони навчалися на денній формі, в розрахунок субсидії включається дохід на рівні одного прожиткового мінімуму. Якщо у таких осіб відсутні доходи, в розрахунок субсидії включається дохід на рівні двох прожиткових мінімумів.

Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, тепер за кожен місяць враховується дохід, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 31 грудня року, за який враховується середньомісячний дохід:

- для першої групи - два прожиткові мінімуми;

- для другої групи - три прожиткові мінімуми;

- для третьої групи - чотири прожиткові мінімуми.

Для осіб, які перебували на строковій військовій службі в період, за який враховуються доходи, в розрахунок буде братися дохід на рівні половини розміру прожиткового мінімуму.

Якщо на момент звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, і не має інших доходів крім пенсії, в розрахунок середньомісячного доходу буде братися розмір пенсії за останній місяць перед зверненням.

 ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ

– заява про призначення житлової субсидії;

– декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

СУБСИДІЯ НЕ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ

Субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. грн.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗАЯВНИКА ЗА НАДАНІ ВІДОМОСТІ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг) заявник зобов'язується у місячний термін повідомити орган соціального захисту населення.

Якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані, що вплинули на встановлення права на субсидію, внаслідок чого йому було надміру перерахована сума субсидії, субсидія припиняється з місяця, в якому виявлено порушення і повертається за вимогою управління соціального захисту населення.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ЗА ОФОРМЛЕННЯМ СУБСИДІЇ

Для оформлення субсидії необхідно звертатися до відділів прийому громадян, які знаходяться за адресами:

№1 – просп. Б. Хмельницького, 87, тел. 42-83-27;

№2 – вул. Гетьманська, 137, тел. 42-40-60;

№3 – просп. 50-річчя Перемоги, 36/1, тел. 5-37-78;

№4 – вул. Гагаріна, 1, тел. 7-22-22.

 

 

Заява про призначення житлової субсидії 

Декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

Нормативи споживання послуг

Розрахунок розміру платежа

Приклади розрахунку субсидії

 


 

Мелітопольська міська рада © 2005-2017