Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Мелітополь: про інтернаціональну дружбу та євро - інтеграцію
Усе частіше, почувши з вуст чільних політиків про євро-інтеграцію, пересічний українець скептично посміхається і продовжує займатись своїми справами. Адже євро-інтеграція України для нинішньої влади – це лише риторика, що не наповнюється важливими справами. І це при тому, що на рівні місцевих громад, недержавних організацій втілюється чимало проектів, які справді наближають Україну до європейських стандартів життя. Одним з прикладів практичної євро-інтеграції виступає місто Мелітополь Запорізької області.
 
Власне, Мелітополь називають «авто-воротами до Криму», «черешневою столицею України», «медовим краєм». Варто знати, що ці усі характеристики відповідають дійсності, так само як і твердження, що «Мелітополь – місто ста культур». Адже у місті споконвіку проживає близько ста національностей. І саме представникам національних громад міста спало на думку перетворити занедбаний міський парк ім. Горького у потужний мистецький та екологічний центр, який би прославив місто не тільки на всю Україну, а і на цілу Європу. Сказано – зроблено: представники національних громад, студентства, інтелігенції створили ініціативну групу, запросили європейських експертів до співпраці – і провели «інтелектуальний штурм» проблеми.
 
«Штурманом» у розробці відповідного бізнес – плану став експерт Британської Ради Богдан Шумилович: за його словами, для нього справжнім відкриттям стала міжетнічна толерантність мешканців Мелітополя, яка має стати прикладом для багатьох місцин і в Україні, і у державах Європи: «Такі міста, як Мелітополь – взірець для європейців, тому що у них не так все і просто з міжетнічними проблемами та багатонаціональними громадами. А у нас дуже добрі традиції у тому плані: усі рідні, всі мають однакові можливості. Я переконаний, що проект перетворити старий радянського взірця парк на «зелену зону ста культур» буде втілено!».
 
Педагог Наталка Кидалова мріє, щоб Мелітополь перетворився на потужний мистецький центр – місто міжетнічного діалогу на європейському континенті. І перетворення звичайного парку на центр культур різних етносів – це перший крок до цього, вважає Наталя. Назвати оновлений парк Наталя пропонує - «Парк ста культур», щоб у ньому знайшлося місце кожному з місцевих етносів. Її колега Ольга Шумко вважає, що проект реконструкції та модернізації парку – це та ідея, яка об’єднає міську громаду і владу, дасть поштовх економічному розвиткові міста: «МИ звикли нарікати, що держава фінансує освіту і культуру за остаточним принципом – але ж в Європі, у США культура часто підгодовує місцеву економіку, виконує функцію рушія прогресу, нехай і на локальному рівні. Але ж чимало грандіозних справ починалися з малого...».

Мені пощастило бути учасником «штурму» - тож мала змогу спостерігати, як швидко люди, що прийшли кожен зі своєю ідеєю, точкою зору, позицією стали командою однодумців. Почали з того, що парк не має носити ім‘я письменника М. Горького – адже він вважав, що української мови і культури не існує, що Україна може існувати лише у межах СРСР, та й у Мелітополі Горький ніколи не гостював... А потім більшість згадали біблійну Вавилонську вежу – і запропонували побудувати у парку Вежу ста культур: піраміду, що у ній розмістились би музеї (виставкові зали) з інформацією про культури народів, котрі мешкають у місті. Молодь запропонувала залучити high tech для створення експозицій; люди старшого покоління просили не забути про національні кухні – недарма ж в Європі розвивається так званий «гастрономічний туризм», люди подорожують, щоб скуштувати блюда національної кухні тієї чи іншої країни, або ж спробувати напої того чи іншого народу. Зазначу, що на мене незабутнє «гастрономічне» враження справили пиріжки з абрикосовим джемом і медові пряники – таких, як у Мелітополі, ви точно ніде не скоштуєте!

І, мабуть, лише у Мелітополі місцева влада надає кредити окремим родинам, які, зареєструвавши малі приватні підприємства, відкривають ресторани і кафешки національної кухні – це сім‘ї болгар, чехів і росіян, усі – корінні мелітопольці. Голова міського управління культури Наталя Іванова пояснює: «Це справа не уряду, а місцевих властей – підтримати приватну ділову ініціативу, тим більше за умов кризи. Ми мріємо, що в оновленому парку відкриються сімейні майстерні і ресторани, бо це і пропаганда міжетнічної громади міста. І робочі місця. І можливість набути нові знання та отримати нову інформацію про місто та його населення».

«Інтелектуальний штурм» громади приніс позитивні результати: по-перше, узгоджено проект реконструкції парку і створення у ньому центру «культурного діалогу» та «екологічної тропи», що вздовж неї висадять рослини і дерева, які символізують той чи інший народ. По-друге, Європейський фонд культури і Британська Рада готові надати фінансову і технічну допомогу для втілення проекту. По-третє, як повідомив мер Мелітополя Дмитро Сичов, міські власті шукають інвестора, який допоміг би профінансувати втілення паркового проекту. З іншого боку, його розробники переконані, що за умов раціонального підходу проект за 2 – 3 роки буде окуплений, та і сама реалізація проводитиметься поетапно, економно. Головне, стверджують мелітопольці, що вони об‘єднали довкола свого проекту не лише усе місто, але і фахівців з України та європейських держав. Тож не все так погано в Україні, панове владоможці – приєднуйтесь до народних євро-інтеграційних ініціатив!

Богдана Костюк журналіст Радіо "Свобода", експерт Центру "Демократія через культуру".
< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2021